Oscary 2018. "Kształt wody" Guillermo del Toro najlepszym filmem roku! [WIDEO+ZDJĘCIA]

"Kształt wody" Guillermo del Toro otrzymał Oscara 2018 w tej kategorii Najlepszy film podczas 90. gali rozdania Oscarów w Los Angeles, w Hollywood.

Multimedia

W kategorii Najlepszy film nominowane do Oscara 2018 były: "Tamte dni, tamte noce", "Czas mroku", "Dunkierka", "Uciekaj!", "Lady Bird", "Nić widmo", "Czwarta władza", "Kształt wody" oraz "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri".

Znamy tegorocznych zwycięzców! Zobacz pełną listę laureatów! [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Nagroda dla najlepszego filmu trafiła do "Kształtu wody" Guillermo del Toro. To baśń dla dorosłych, której akcja rozgrywa się u szczytu zimnej wojny w Stanach Zjednoczonych około roku 1962. Elisa (Sally Hawkins) wiedzie monotonną, samotną egzystencję, a całą noc pracuje w pilnie strzeżonym, sekretnym laboratorium rządowym. Jej życie zmienia się na zawsze, gdy wraz z koleżanką z pracy Zeldą (Octavia Spencer), odkrywają, że w laboratorium przeprowadzany jest otoczony ścisłą tajemnicą eksperyment, który zaważyć może na przyszłych losach świata.

Chciałem stworzyć piękną, elegancką historię o nadziei i odkupieniu jako antidotum na cynizm naszych czasów. Chciałem, żeby ta opowieść przybrała formę baśni, czyli świata, w którym niepozorna bohaterka spotyka na swojej drodze coś bardziej potężnego i transcendentalnego, niż wszystko, czego doświadczyła do tej pory. A potem uznałem, że świetnym pomysłem będzie przedstawić tę miłość na tle czegoś tak banalnego i złego jak nienawiść pomiędzy narodami, czyli zimnej wojny oraz nienawiść między ludźmi na tle rasowym, etnicznym, intelektualnym i płciowym.

Emma Stone w spodniach i Meryl Streep w czerwieni. Jak gwiazdy prezentowały się na czerwonym dywanie? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Zobacz galerię

Źródło: Associated Press/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • blee (gość)

BLEEEEEE

05.03.2018 18:47

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.