Oscary 2018. Największe rekordy w historii Oscarów. Ktoś dołączy do rekordzistów? [GALERIA]

W 2018 r. najwięcej, bo aż 13 nominacji otrzymał film "Kształt wody" Guillermo del Toro. Czy tegoroczna gala rozdania Oscarów zapisze się jakoś w historii? Co działo się w ubiegłych latach? Sprawdźcie!

Multimedia

W historii Oscarów najwięcej nominacji - 14 - zebrał film Jamesa Camerona "Titanic". W tym roku nie padł więc rekord, choć było blisko - "Kształt wody" ma szansę na 13 statuetek.

Filmy, które zdobyły najwięcej Oscarów [GALERIA]Zobacz więcej

W 2016 r. podczas gali wręczenia Oscarów doszło do wyjątkowej sytuacji. Alejandro G. Inarritu - reżyser m.in. "Zjawy" z Leonardo DiCaprio w roli głównej, był pierwszym meksykańskim reżyserem nominowanym do Oscara za reżyserię, który od razu został nagrodzony w dwóch kategoriach - reżyser i film ("Birdman"). Na dodatek był on pierwszym Meksykaninem uhonorowanym za reżyserię w Cannes ("Babel") i jedynym, który drugi rok z rzędu tryumfował na rozdaniu nagród Amerykańskiej Gildii Reżyserów. Alejandro G. Inarritu pobił zatem historyczny rekord Akademii: za "Zjawę" zdobył Oscara za reżyserię i został tym samym meksykańskim królem Hollywood.

Guillermo del Toro, który wyreżyserował "Kształt wody" także jet Meksykaninem. Tegoroczny film z największą ilością oscarowych nominacji to baśń dla dorosłych, której akcja rozgrywa się u szczytu zimnej wojny w Stanach Zjednoczonych około roku 1962. W obrazie zobaczymy także nominowanych do Oscara Sally Hawkins, Octaviaę Spencer i Richard Jenkins. Jakie jeszcze rekordy odnotowano w historii Oscarów? Zobaczcie w naszej galerii!

Aktorzy, którzy nigdy nie dostali Oscara. Kto wciąż czeka na statuetkę? Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×