Oscary 2019. Joanna Kulig nominowana do Oscara? Czy Polka ma szansę na nagrodę w Hollywood?

Nominacje do Oscarów 2019 zostanły ogłoszone 22 stycznia o godz. 14:20 czasu polskiego. Wśród kandydatów do nominacji był polski film "Zimna wojna". Wskazywało się także, że Joanna Kulig może być wśród nominowanych w kategoriach aktorskich. Udało się?

Multimedia

Rola Joanny Kulig w "Zimnej wojnie" Pawła Pawlikowskiego została doceniona niemal na całym świecie. Została już uznana m.in. za najlepszą europejską aktorkę podczas rozdawania Europejskich Nagród Filmowych 2018, a "The Hollywood Reporter" nazwał ją "jednym z największych odkryć aktorskich". Czy polska aktorka ma teraz szansę na nominację do Oscara?

Joanna Kulig zachwyca na imprezach w zaawansowanej ciąży! O jej wygląd dba fryzjer Madonny! [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Jako pewne kandydatki do oscarowej nominacji w kategorii Najlepsza Aktorka Pierwszoplanowa wskazuje się: Lady Gagę ("Narodziny gwiazdy"), Nicole Kidman ("Destroyer"), Glenn Close ("Żona") oraz Olivię Colman ("Faworyta"). Według niektórych światowych pism branżowych Joanna Kulig miałaby być piątą nominowaną.

Szanse Polki nie są duże, bo przypadki, gdy Amerykańska Akademia Filmowa Akademia docenia aktorki spoza Hollywood są niezwykle rzadkie. Dużo bardziej prawdopodobna jest nominacja dla "Zimnej wojny" w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny oraz dla Łukasza Żala w kategorii Najlepsze Zdjęcia. Jak będzie? Przekonamy się wkrótce!

Aktualizacja:
Joanna Kulig nie otrzymała nominacji do Oscara. Zamiast niej, szansę na nagrodę ma meksykańska aktorka Yalitza Aparicio, która zagrała w filmie "Roma" Alfonso Cuaróna. "Zimna wojna" otrzymała trzy nominacje - w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny, Najlepsze Zdjęcia i Najlepsza Reżyseria. Ceremonia wręczenia Oscarów odbędzie się 24 lutego w Los Angeles.

Siostra Joanny Kulig w nowym serialu. Co mówi o sukcesie siostry?Zobacz więcej

Zobacz galerię

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×