Panieńskie nazwiska gwiazd. Tak kiedyś nazywały się Magda Gessler, Anna Lewandowska, Izabela Trojanowska i inne celebrytki

Które polskie celebrytki zdecydowały się zmienić nazwisko po ślubie? Sprawdziliśmy, jak gwiazdy nazywały się kiedyś. Wielu z nas wcale nie kojarzy ich panieńskich nazwisk.

Multimedia

Nazwiska celebrytek

Jedną z możliwości po zawarciu związku małżeńskiego jest zmiana nazwiska. Prawo dopuszcza tutaj przejęcia nazwiska żony przez męża lub odwrotnie. Tę pierwszą opcję wybiera zdecydowanie więcej par. Trzecim rozwiązaniem, bardzo często sosowanym przez znane osoby, jest pozostanie przy swoich nazwiskach. Wiąże się to z tym, że nazwisko stało się rozpoznawalne, na co pracowały przez wiele lat.

Wiele celebrytek, choć od wielu lat jest po ślubie, nie zmieniło nazwisk. Przy swoim panieńskim nazwisku pozostały m.in. Małgorzata Kożuchowska (mąż Bartłomiej Wróblewski), Małgorzata Socha (mąż Krzysztof Wiśniewski), Joanna Krupa (mąż Romain Zago) czy Justyna Steczkowska (mąż Maciej Myszkowski).

Doda i największe skandale z jej udziałem. Sprawdź, z kim kłóciła się najczęściej! Zobacz więcej

Są jednak gwiazdy, które po ślubie przyjęły nazwisko męża. Tak postąpiły m.in. Magda Gessler, Dorota Wellman czy Anna Lewandowska. To właśnie z tymi nazwiskami gwiazdy stały się popularne.

Które celebrytki podjęły taki krok? Jak nazywały się przed ślubem? Sprawdź w naszej galerii!

Zobacz galerię

Te gwiazdy zmieniły nazwisko

Jeśli mowa o nazwiskach znanych osób, warto wiedzieć, że niektóre gwiazdy (zarówno mężczyźni jak i kobiety) całkowicie zmieniły imię bądź nazwisko. Najbardziej popularną taką zmianą jest Violetta Villas, której prawdziwe imię i nazwisko brzmi Czesława Gospodarek z domu Cieślak. Wiedzieliście, że Martyna Wojciechowska tak na prawdę ma na imię Marta? Być może zaskoczy Was też fakt, że prawdziwe nazwisko Borysa Szyca brzmi Borys Michalak.

Tomasz Kammel, Maryla Rodowicz, Patryk Vega i inni. Oto gwiazdy, które zmieniły swoje imię lub nazwiskoZobacz więcej

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×