"Panna Marple" odcinek 2. Marple słucha plotek i po cichu analizuje morderstwo pułkownika Protheroe'a [STRESZCZENIE ODCINKA]

"Panna Marple" to serial o przygodach mieszkającej w angielskiej wiosce panny Jane Marple, która jako detektyw-amator pomaga policji rozwiązywać różne zagadki kryminalne. Wzorowana na postaci Agaty Christie Marple w drugim odcinku serialu zamierza pozorować pielęgnację ogródka, by... podsłuchiwać sąsiadów. Co jeszcze się wydarzy?

Multimedia

"Panna Marple" - sprawdź program TV

Fani kryminalnej twórczości Agaty Christie z pewnością znają Pannę Marple - uroczą staruszkę, która jako detektyw-amator postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i zamierza rozwiązywać kryminalne zagadki. W pierwszym odcinku pomagała swojej przyjaciółce Jane.

Panna Marple - odcinek 2. Co się wydarzy?

Tytuł drugiego odcinka to "Morderstwo na plebanii". Akcja rozgrywa się w urokliwej angielskiej miejscowości St. Mary Mead. Na sąsiadującej z domem panny Marple plebanii, w gabinecie pastora zamordowano pułkownika Protheroe'a. Lista podejrzanych jest długa, gdyż gburowaty i pewny siebie pułkownik był powszechnie nielubiany i miał wielu wrogów. Tymczasem na komisariat zgłaszają się dwie osoby przyznające się do zbrodni: wdowa i malarz, z którym miała romans. Sprawa wymaga błyskotliwego oka panny Marple.

Sprytna detektyw staruszka postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i gdy policja trudzi się z zagadką morderstwa na prowincji, Miss Marple po cichu analizuje zbrodnię, uprawiając ogródek i nasłuchując miejscowych plotek.

Trzy premiery: "Panna Marple", "Biała Królowa", "Projekt Manhattan" w TV! Sprawdź, co jeszcze!Zobacz więcej

"Panna Marple" - o czym jest serial?

To opowieść o Jane Marple, która rozwiązuje kolejne fascynujące zagadki kryminalne. Panna Marple ma niezwykle bystry, analityczny umysł — a przy tym czasami wydaje się, że wręcz przyciąga zbrodnie i morderstwa. Miejscowa policja, choć początkowo niechętna, szybko odkrywa, że jej wyjątkowe zdolności mogą być niezwykle pomocne. Panna Marple poprowadzi śledztwa w sprawach tajemniczej śmierci nielubianego pułkownika Luciusa Protheroe, zabójstwa dokonanego w pociągu czy ciała młodej kobiety znalezionego w bibliotece — a nawet morderstwa, do którego jeszcze nie doszło!

Serial „Panna Marple” (tytuł oryginalny: „Agatha Christie’s Marple”) był realizowany w latach 2004-2013 i doczekał się sześciu sezonów. W Epic Drama przygoda rozpoczyna się od samego początku, odcinkiem o ciele znalezionym w bibliotece.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×