„Pierwsza miłość”. Przez lata wcielał się w postać Pawła Krzyżanowskiego. Co dzisiaj robi Mikołaj Krawczyk?

Swego czasu był jednym z najbardziej rozpoznawalnych i uwielbianych aktorów w Polsce. Sławę przyniosła mu rola Pawła Krzyżanowskiego w serialu „Pierwsza miłość”. Od pewnego czasu jednak usunął się w cień i słuch po nim zaginął. Czym teraz zajmuje się Mikołaj Krawczyk?

Multimedia

Kariera Mikołaja Krawczyka

Mikołaj Krawczyk urodził się w Katowicach w 1981 roku. Pochodził z rodziny aktorskiej. Jest synem Marii i Mirosława Krawczyków. Przez dziewięć lat uczęszczał do szkoły baletowej. W 2005 ukończył studia magisterskie na Wydziale Aktorskim w słynnej „filmówce” w Łodzi. Swój pierwszy aktorski debiut zaliczył już w wieku 4 lat. Jako 13-latek zagrał rolę Johna w przedstawieniu Jamesa Matthew Barrie Piotruś Pan na scenie „Teatru Wybrzeże” w Gdańsku.

6 października 2001 miał miejsce jego pierwszy profesjonalny debiut. Wystąpił na scenie teatralnej w roli pazia w sztuce „Romeo i Julia” Williama Szekspira, wystawianej przez Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi. W tym samym roku zadebiutował również jako aktor telewizyjny. W latach 2001-2004 grał Tomka w „Klanie”. Jednak sławę i rozpoznawalność przyniosła mu rola Pawła Krzyżanowskiego z „Pierwszej miłości”, w której grał w latach 2005-2013.

Widzowie mogą go jeszcze kojarzyć z serialowych ról w „Misji Afganistan” i w „Przyjaciółkach”.

Mikołaj Krawczyk jest również silnie związany z muzyką. Swego czasu współpracował z zespołem rockowym Vintage. W 2014 roku został wokalistą zespołu Rockoholic. Ich pierwszy wspólny utwór, „Wykochaj mnie na śmierć”, odtworzono ponad 200 tys. razy na YouTube. Ostatnio aktor związał się muzycznie w zespole Kartel.

Najgorętsze, serialowe wątki 2022 roku! Zobacz więcej

Mikołaj Krawczyk - życie prywatne

Od 2016 roku Mikołaj Krawczyk tworzy szczęśliwe małżeństwo z Sylwią Juszczak, z którą ma córkę Konstancję. Wcześniej aktor był związany m.in. z Anetą Zając, z którą ma dwóch synów oraz z Agnieszką Włodarczyk, z którą rozstał się po 4 latach.

Czym teraz zajmuje się Mikołaj Krawczyk?

Choć aktor zrezygnował z telewizyjnych ról, to zdecydowanie nie może narzekać na nudę. Aktualnie gwiazda „Pierwszej miłości” postanowiła wrócić do swoich korzeni. Warto przy tym zaznaczyć, że aktualne spektrum Mikołaja Krawczyka działań znacznie wykracza poza aktorstwo.

Zobacz naszą galerię i sprawdź, czym teraz zajmuje się Mikołaj Krawczyk:

Zobacz galerię

Oto najprzystojniejsi aktorzy w historii serialu! Przez 18 lat było na kim zawiesić oko! Zobacz więcej

Komentarze

Skomentuj
  • M JAK MILOSC (gość)

    KLAN

    01.12.2022 17:34

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×