Pogrzeb Ignacego Gogolewskiego. Ostatnia droga wielkiego aktora. Rodzina oraz gwiazdy teatru i filmu opłakują przyjaciela

Wielka strata w aktorskim świecie. Nie żyje Ignacy Gogolewski, który był jednym z najbardziej cenionych polskich aktorów. Miał 90 lat. W poniedziałek, 23 maja 2022 roku, odbyła się ceremonia pogrzebowa artysty.

Multimedia

Pogrzeb Ignacego Gogolewskiego. Ostatnia droga wielkiego aktora. Rodzina oraz gwiazdy teatru i filmu opłakują przyjaciela

W poniedziałek, 23 maja 2022 roku, odbyło się ostatnie pożegnanie Ignacego Gogolewskiego, wybitnego aktora, reżysera, scenarzysty i dyrektora teatrów. O godzinie 11:00 w Kościele Środowisk Twórczych na Placu Teatralnym w Warszawie odbyła się pożegnalna msza święta, po której nastąpił przejazd do Otwocka, gdzie zasłużony dla kraju artysta spoczął w grobie rodzinnym.

Ignacego Gogolewskiego opłakiwała rodzina oraz przyjaciele, w tym inni wielcy artyści i gwiazdy scen oraz kina, jak chociażby Krystyna Janda, Jan Englert, Andrzej Seweryn, Emilia Krakowska, Ewa Wiśniewska czy Marek Barbasiewicz.

Pogrzeb Jerzego Treli. Ostatnie pożegnanie wybitnego aktora. Wśród żałobników Jerzy Stuhr, Anna Dymna i Tomasz KarolakZobacz więcej

Ignacy Gogolewski urodził się 17 czerwca 1931 roku w Ciechanowie. W 1953 roku ukończył wydział aktorski warszawskiej PWST. W latach 1953-59, 1975-80 i 1992-2000 występował w Teatrze Polskim w Warszawie, w latach 1959-62 i 1968-71 w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, w latach 1965-68 w Teatrze Współczesnym w Warszawie. W latach 1962-65 oraz 2000-2009 aktor Teatru Narodowego w Warszawie. W latach 1971-74 występował w Teatrze Śląskim w Katowicach. W latach 1980-85 dyrektor naczelny i artystyczny Teatru im. Osterwy w Lublinie, w latach 1985-89 dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Rozmaitości w Warszawie.

Ignacego Gogolewskiego można było podziwiać także na małym i wielkim ekranie. Artysta zagrał w takich produkcjach jak m.in. "Pożegnanie z diabłem", "Dziś w nocy umrze miasto", "Mansarda", "Stawka większa niż życie", "Jowita", "Chłopi", "Przed burzą", "Zamach stanu", "Na dobre i na złe", "Galeria" oraz "Wyklęty".

W NASZEJ GALERII ZNAJDZIECIE ZDJĘCIA Z POGRZEBU IGNACEGO GOGOLEWSKIEGO

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×