Pogrzeb królowej Elżbiety II. Transmisja w tv. Gdzie obejrzeć relację z uroczystości pogrzebowych? [TRANSMISJA NA ŻYWO, ONLINE]

Pogrzeb królowej Elżbiety II - gdzie będzie można oglądać transmisję z pogrzebu najdłużej panującej monarchini na świecie? Wydarzenie będzie transmitowane na całym świecie, również w Polsce. Podpowiadamy, gdzie obejrzeć pogrzeb królowej.

Multimedia

TRANSMISJA POGRZEBU KRÓLOWEJ. GDZIE OGLĄDAĆ?

W czwartek, 8 września 2022 roku dowiedzieliśmy się o śmierci Królowej Elżbiety II. 96-letnia monarchini odeszła w Balmoral w Szkocji, w otoczeniu najbliższych. Elżbieta II była najdłużej panującym monarchą na świecie - w czerwcu 2022 r. królowa Elżbieta obchodziła Platynowy Jubileusz 70-lecia panowania.

Elżbieta Aleksandra Maria z rodziny Windsorów urodziła się 26 kwietnia 1926 roku, a jej koronacja odbyła się 26 lat później. Pierworodną córka księcia Alberta z Yorku i księżnej Yorku Elżbiety Bowes-Lyon, od wczesnego dzieciństwa szykowano do objęcia tronu, co stało się stosunkowo wcześnie, na skutek przedwczesnej śmierci ojca chorującego na nowotwór gardła. 6 lutego 1952 roku Elżbieta królową Brytyjczyków. Kilka lat wcześniej, 20 listopada 1947 roku poślubiła Filipa, syna księcia Andrzeja Greckiego i Alicji Battenberg. Uroczystość zaślubin emitowano w radio i telewizji, a na weselu bawiło się ponad 2 tysiące gości z całego świata. Małżonkowie doczekali się czworga dzieci - Karola (ur.14.11. 1948 r.), Anny (15.07.1950 r.), Andrzeja (19.02.1960 r.) i Edwarda (10.03.1964 r.) i sporej gromadki wnuków, spośród których największe emocje wzbudza William i Harry. Wieloletnie małżeństwo (74 lata!) przerwała śmierć Filipa 9 kwietnia 2021 roku.

OGLĄDAJ! Premiery seriali i programów, na żywo, płatne pakiety TV bez reklam w Player!

KIEDY POGRZEB ELŻBIETY II?

Pogrzeb królowej Elżbiety II zaplanowano na poniedziałek, 19 września, o 11:00 w Opactwie Westminster. trumna z ciałem monarchini zostanie złożona w kaplicy św. Jerzego w zamku Windsor, w Anglii. Można przypuszczać, że pogrzeb królowej Elżbiety II będzie jedną z najbardziej pamiętnych transmisji TV na świecie. Gdzie oglądać relację z uroczystości pogrzebowych?

TRANSMISJA NA ŻYWO Z POGRZEBU ELŻBIETY II. GDZIE OBEJRZEĆ?

POGRZEB ELŻBIETY II ONLINE. GDZIE OGLĄDAĆ?

Zarówno TVN24 jak i TVP są dostępne w ofercie WP Pilot - najpopularniejszej w Polsce platformy TV online.

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×