Polsat Viasat History we wrześniu 2022. Te dokumenty trzeba znać! Co oglądać?

Fani filmów i seriali dokumentalnych muszą bacznie obserwować działalność kanału Polsat Viasat History, bowiem znaleźć można tam naprawdę interesujące produkcje! Sprawdźcie, co warto obejrzeć!

Multimedia

Polsat Viasat History - co warto oglądać we wrześniu 2022?

"Zaginione miasta Biblii"

Starożytny Irak to sceneria wielu najważniejszych opowieści biblijnych, takich jak historie arki Noego, narodzin Abrahama czy budowy wieży Babel. Program ukazuje prace pionierów archeologii, badających zaginione miasta Iraku i odkrywających świat Starego Testamentu. Śledzimy zespoły odbudowujące cuda Niniwy i Babilonu, które w Biblii zostały opisane jako miasta grzechu i rozpusty. Dzięki zdjęciom z lotu ptaka poznamy wielkość dawnego miasta Uruk w południowym Iraku, a badacze z Girsu odkryją przed nami tajemnicze ruiny, których zbadanie może zmienić sposób, w jaki postrzegamy początki cywilizacji.

"Pod wodą: historia kontrowersyjnej broni"

Współczesne okręty podwodne to skomplikowane jednostki naszpikowane techniką i bronią, dysponujące siłą zniszczenia równie imponującą, jak technologie stosowane do ich budowy. Żadna inna broń nie wywołuje tylu emocji, co okręt podwodny, który atakuje z ukrycia i może użyć pocisków nuklearnych, siejąc zniszczenie na skalę globalną. Pierwsze okręty podwodne były realizacją idei niemającej nic wspólnego z wojną — miały służyć do oglądania świata pod wodą — ale wkrótce zaczęto wykorzystywać je przede wszystkim do celów wojskowych. Poznamy historię takich jednostek: od ich powstania pod koniec XIX wieku, przez okres II wojny światowej, aż po czasy współczesne.

Co kryje starożytny Irak? Archeolodzy odkrywają świat Starego Testamentu w dokumencie Polsat Viasat History!Zobacz więcej

"Zakazana historia"

To już 7. sezon tego niezwykle popularnego programu. Poznamy w nim fascynujące, prawdziwe historie o wielkich skarbach, biblijnych opowieściach, przekazywanych przez lata teoriach spiskowych, starożytnych reliktach, zaginionych cywilizacjach i wojennych tajemnicach. Autorzy programu często podważają naszą wiedzę: sprawdzają, badają i analizują fakty i dokumenty. Ponownie odwiedzimy pozornie znane miejsca, zbadamy starożytne miasta, poznamy różne opinie i poglądy, zobaczymy nowe materiały i odkryjemy nowe fakty.

"Faszyści i masoni"

Naziści i faszyści nienawidzili masonów — najpotężniejszego stowarzyszenia tamtych czasów. Pod rządami Mussoliniego, Hitlera i Franco loże masońskie zostały zdelegalizowane; masoni byli aresztowani i wydalani z kraju, a ich majątek konfiskowano. Podczas II wojny światowej tysiące masonów zostało deportowanych i straciło życie w obozach koncentracyjnych. W tej serii zbadamy przyczyny obsesji faszyzmu na punkcie masonerii i poznamy jej konsekwencje. Uzyskamy dostęp do nowych dokumentów i masońskich świątyń, zagłębimy się w mroki umysłów faszystowskich dyktatorów i ujawnimy, dlaczego Watykan popierał te represje.

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×