POPKULTUROWY. Grażyna Torbicka komentuje współczesne polskie kino. Co sądzi o filmach Patryka Vegi? [WYWIAD]

Grażyna Torbicka to jedna z największych ikon współczesnej telewizji. Przez długie lata była związana z Telewizją Polską, gdzie prowadziła program "Kocham kino". Dlatego nie byłoby odpowiedniejszej osoby, z którą w naszym programie POPKULTUROWY moglibyśmy porozmawiać o polskim kinie! Co Grażyna Torbicka sądzi o filmach Patryka Vegi? Sprawdźcie!

Multimedia

POPKULTUROWY: GRAŻYNA TORBICKA WYWIAD

Rozmowę z Grażyną Torbicką zrealizowaliśmy w 2018 roku, przy okazji festiwali Dwa Brzegi. Grażyna Torbicka od lat jest dyrektor artystyczną jednego z najciekawszych festiwalu filmu i sztuki w Polsce, ale oczywiście naszej rozmowy nie ograniczyliśmy tylko do tej imprezy.

Teraz, gdy na ekranach kin pojawił się film pt. "Złodziejaszki", za których reżyserię odpowiada Hirokazu Koreeda, uznaliśmy, że to odpowiedni moment, aby opublikować cały wywiad. "Złodziejaszki" były dla nas tylko punktem wyjścia, aby płynnie przejść do ubiegłorocznego festiwalu w Cannes, gdzie ogromny sukces zanotowała "Zimna Wojna" Pawła Pawlikowskiego.

"Girl". Zmiana płci to obarczona niewyobrażalnym bólem walka. Poruszająca przypowieść o naprawianiu błędów naturyZobacz więcej

Z Grażyną Torbicką nie sposób nie porozmawiać o współczesnym polskim kinie. Co o nim sądzi? W jakich twórcach upatruje nadziei? Chyba jeszcze nikt wcześniej nie pytał też Grażyny Torbickiej o kino Patryka Vegi, a my dostaliśmy bardzo konkretną odpowiedź w tej kwestii!

Jako, że Grażyna Torbicka to istna skarbnica filmowej wiedzy, podpytaliśmy też jak wspomina swoją dziennikarską pracę. Który twórca okazał się najtrudniejszy podczas rozmowy i dlaczego Woody Allen lubi otaczać się bogactwem? Jak wspomina swoją przygodę filmową, gdy na planie filmu "Gwiazdy" w reżyserii Jana Kidawy-Błońskiego wcieliła się w swoją mamę, Krystynę Loskę?

O to wszystko zapytaliśmy Grażynę Torbicką! Zapraszamy Was do obejrzenia specjalnego, 44. odcinka programu POPKULTUROWY!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×