"Przez Atlantyk". Antek Królikowski jest nieuleczalnie chory. Jego stan jest bardzo poważny

Karol Gawryś
Karol Gawryś
fot. Łukasz Telus/AKPA
fot. Łukasz Telus/AKPA
Antek Królikowski od lat ukrywał tajemnicę o swojej chorobie przed wszystkimi. Właśnie wyszło na jaw, że aktor jest ciężko chory. Niedawno trafił do szpitala, gdzie został na noc. W programie "Przez Atlantyk", który był nagrywany już jakiś czas temu, Antek Królikowski ujawnił, na co choruje. Stan jego zdrowia jest bardzo poważny.

Problemy zdrowotne Antka Królikowskiego

Jakiś czas temu media donosiły o tym, że Antek Królikowski wylądował w szpitalu. Wcześniej aktor przy okazji przeprosin za organizację gali, na której mieli walczyć sobowtóry Putina i Zełeńskiego wyznał, że zmaga się z problemami zdrowotnymi. W końcu wyszło na jaw, co tak naprawdę dolega Królikowskiemu.

Teraz jednak muszę zadbać o zdrowie. Ostatnie miesiące to dla mnie ciężki czas. Nie mogę udawać, że jestem zdrowy i silny. Muszę się wykurować, bo mam dla kogo żyć. Dlatego znikam - wyznał swego czasu aktor w swoim oświadczeniu na Instagramie.

Nieuleczalna choroba Antka Królikowskiego

W najnowszym odcinka programu "Przez Atlantyk", w którym bierze udział Królikowski, wyszło na jaw, na co tak naprawdę choruje aktor. Okazuje się, że od wielu lat zmaga się on ze stwardnieniem rozsianym, czyli nieuleczalną chorobą układu nerwowego.

Od kiedy pamiętam, spełniam marzenia. Jak upadałem, wstawałem. Otrzepywałem się i nadal będę tak żył. Dopóki będę mógł. Zaczęło się od tego, że w 2016 roku zostałem poproszony do wzięcia do udziału w programie rozrywkowym. Nagle na scenie poczułem, że gdzieś z trzewi poczułem, że wychodzi mi coś z trzewi do gardła aż do samego mózgu. I paraliż na całej lewej stronie twarzy. Szóstego grudnia, na Mikołaja, dostałem taki prezent w postaci diagnozy - SM, czyli stwardnienie rozsiane, nieuleczalna choroba centralnego układu nerwowego. I żyję z tym. Ze świadomością tej diagnozy żyję od 2016. Staram się żyć aktywnie. I każdy zawsze traktował mnie super fair i nikt nie traktuje mnie jak chorego. Wszystko jest w głowie. W głowie mam ogniska zapalne, które wygaszone przez leczenie, które stosuję co miesiąc w szpitalu - opowiedział w najnowszym odcinku "Przez Atlantyk" Antek Królikowski.

Przy okazji Antek Królikowski odniósł się też do wszelkich plotek, jakie pojawiły się na jego temat.

Mam to od lat. Że ludzie mówią: "widać, że naćpany", że "naje*any". I tak mnie oceniają. Bywa to mega denerwujące. Ale skoro los tak chciał, to jestem winien to światu, ze mimo choroby można żyć, mieć syna, spełniać się zawodowo - powiedział. - Każdego dnia walczę, żeby dobrze żyć i być dobrym człowiekiem. I będę się starał dawać to świadectwo ludziom, dopóki żyję - wyznał.

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dni Lawinowo-Skiturowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn