„Ranczo”. Cezary Żak szykuje się na emeryturę! Tak przez lata zmieniał się jeden z najpopularniejszych polskich aktorów. To dzięki rolom w „Ranczu” swego czasu zrzucił aż 30 kilogramów!

Karol Gawryś
Karol Gawryś
Osoby Cezarego Żaka nikomu przedstawiać nie trzeba. Aktor odpowiedzialny za stworzenie wielu kultowych kreacji do dziś pozostaje jednym z najpopularniejszych i najbardziej lubianych polskich aktorów. Pokazujemy, jak się zmienił na przestrzeni lat. Znanemu niegdyś ze swojej krępej tuszy artyście udało się swego czasu zrzucić aż 30 kilogramów!
Osoby Cezarego Żaka nikomu przedstawiać nie trzeba. Aktor odpowiedzialny za stworzenie wielu kultowych kreacji do dziś pozostaje jednym z najpopularniejszych i najbardziej lubianych polskich aktorów. Pokazujemy, jak się zmienił na przestrzeni lat. Znanemu niegdyś ze swojej krępej tuszy artyście udało się swego czasu zrzucić aż 30 kilogramów! Mikulski/AKPA
Osoby Cezarego Żaka nikomu przedstawiać nie trzeba. Aktor odpowiedzialny za stworzenie wielu kultowych kreacji do dziś pozostaje jednym z najpopularniejszych i najbardziej lubianych polskich aktorów. Pokazujemy, jak się zmienił na przestrzeni lat. Znanemu niegdyś ze swojej krępej tuszy artyście udało się swego czasu zrzucić aż 30 kilogramów!

Cezary Żak - przegląd kariery

Cezary Żak od lat jest uznawany za jednego z najpopularniejszych polskich aktorów. Początki jego kariery filmowej i telewizyjnej sięgają połowy lat 90. Pierwszy raz udało mu się skutecznie zapaść telewidzom w pamięci za sprawą roli Józefa Sobolewicza w "Klanie". Niedługo później Cezary Żak dostał angaż do „Miodowych lat”, a grana przez niego postać motorniczego Karola Krawczyka, do dziś jest uważana za jedną z jego najsłynniejszych kreacji aktorskich.

Przez blisko 30 lat kariery aktorskiej Cezary Żak wystąpił w ponad stu różnych produkcjach. Nie sposób nie wspomnieć tutaj chociażby o jego podwójnej roli w „Ranczu”, gdzie wcielał się w postacie wójta i księdza Koziołów. Najnowszą produkcją, w jakiej widzowie mieli okazję oglądać Cezarego Żaka jest serial „Kontrola”, w którym gra rolę ojca Majki.

Prywatnie aktor jest od 1985 roku żonaty z aktorką Katarzyną Żak, którą poznał jeszcze w trakcie swoich studiów. Małżeństwo doczekało się dwóch córek: urodzonej w 1988 roku Aleksandry i młodszej od niej o 7 lat Zuzanny.

Cezary Żak dzięki roli w „Ranczu” zrzucił 30 kg!

Przez lata jednym z głównych znaków rozpoznawczych Cezarego Żaka była jego krępa postura, która nie raz decydowała o tym, że akurat ma dostać daną rolę - tak było chociażby w „Miodowych latach” gdzie żarty z wagi granego przez niego motorniczego stanowił jeden z głównych elementów całej fabuły.

Jednak swego czasu aktor postanowił przejść spektakularną metamorfozę. Przed schudnięciem jego początkowa waga oscylowała w granicy 120 kg. Na ten moment waży mniej ok. 90 kg, co oznacza, że schudł ponad 30 kg. Choć spory wpływ na decyzję o zrzuceniu nadprogramowych kilogramów miała jego żona, a także dietetyk, to okazuje się, że kluczowa tutaj były jego role w serialu „Ranczo”!

Po pracy na planie „Rancza” miałem świadomość, że jeśli jako aktor chcę iść dalej i osiągnąć więcej w zawodzie, jaki wykonuję, muszę zmienić tzw. warunki. Ta motywacja była w moim przypadku najsilniejsza i jak się okazuje najskuteczniejsza. Moja waga spadła o 30 kg i udaje mi się ją utrzymać – wyznał swego czasu aktor w rozmowie w „Dzień Dobry TVN”, cytowany przez „Vivę!”.

Cezary Żak zapowiada emeryturę

Ostatnio Cezary Żak był gościem w podcaście Kuby Wojewódzkiego oraz Piotra Kędzierskiego, gdzie poruszył on temat swojej zawodowej przyszłości. Okazuje się, że słynny aktor nie zamierza pracować do późnej starości i w przeciągu najbliższych kilku lat planuje przejść na zasłużoną emeryturę.

Chcę pracować jeszcze tylko dziewięć lat. Takie mam założenie. Jeśli to mi się uda, za dziewięć lat spotkacie się z emerytem. Nie wiem, czy mnie będzie stać na to, żebym poszedł na emeryturę, ale dzisiaj nie chcę pracować do końca życia. Robię wszystko, żeby mnie było stać - wyznał Cezary Żak podczas rozmowy z podcaście WojewódzkiKędzierski.

Będzie wam go brakować?

Zobaczcie naszą galerię i sprawdźcie, jak przez lata zmienił się Cezary Żak!

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn