Rękodzieło na wesoło, czyli "Strażnicy miasta – zabawkowy kącik Rufusa Kłopotka" od 1 kwietnia tylko w Polsat JimJam!

Przesympatyczny Rufus Kłopotek z serialu „Strażnicy miasta” wraca na antenę POLSAT JimJam w nowej serii „Strażnicy miasta – zabawkowy kącik Rufusa Kłopotka”. Bohater przybliży dzieciom tajniki rękodzieła, podpowiadając, jak z przedmiotów codziennego użytku stworzyć niesamowite prace.

Multimedia

Tym razem sympatyczny pechowy kruk będzie się trzymał z dala od kłopotów. Zawsze chętny do pomocy, podpowie i pokaże dzieciom, co można zrobić z przedmiotów, które znajdują się w każdym domu. Serial to bogate źródło inspiracji nie tylko dla dzieci, ale i rodziców, którzy znajdą tu pomysły na kreatywne spędzanie czasu w rodzinnym gronie. Dzieci natomiast przekonają się, że zupełnie niepozorne przedmioty, takie jak plastikowa butelka czy papierowa kartka, przy odrobinie wyobraźni mogą zmienić się w prawdziwe skarby!

Kto by pomyślał, że rolka po papierze toaletowym może posłużyć jako baza do wykonania fantastycznych kolorowych zwierzątek? Z kartki papieru można natomiast stworzyć śnieżne płatki lub żaglówkę, jeśli zrobi się nacięcia w odpowiednich miejscach. Plastikowe talerzyki i kolorowe chusteczki świetnie nadadzą się z kolei do zrobienia kolorowego tamburyna. Przedstawiane prace mogą stanowić również nieskończone źródło inspiracji dla własnych twórczych eksperymentów. Dzieci dowiedzą się m.in. jak udekorować swoje pokoje przy pomocy wykonanych przedmiotów.

Wszystkie zabawy przedstawione w programie są bardzo kreatywne, ale jednocześnie proste i niewymagające dużego nakładu czasu – tak, by dzieci szybko zauważyły efekty swojej pracy. W tajniki rękodzieła wprowadzi je instruktorka, która wytłumaczy proces twórczy krok po kroku. W tym zadaniu będzie wspierać ją Rufus Kłopotek, dodając od siebie zabawne komentarze.

Do wspólnej zabawy z Rufusem Kłopotkiem zapraszamy od 1 kwietnia, w dni powszednie o 8:50 i 11:00 w POLSAT JimJam!

Komentarze

Skomentuj
  • Klaudia wicher (gość)

    Co zrobić żeby ogldnąć odcinek z kotem

    03.09.2016 15:06

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×