"Rojst '97" nie zachwyca? Widzowie krytykują! Miał być hit, a wyszło tak sobie

Serial "Rojst '97" był jedną z najbardziej wyczekiwanych polskich premier na Netfliksie ostatnich miesięcy. Widzowie spodziewali się prawdziwego hitu, jednak spora część z nich doświadczyła dużego rozczarowania. Co im się nie spodobało?

Multimedia

"Rojst '97" - rozczarowanie

Serial "Rojst '97" zadebiutował na Netfliksie 7 lipca 2021 roku. Pomimo ogromnej fali początkowego entuzjazmu i zachwytów, w sieci można znaleźć również wiele krytycznych głosów. Widzowie rozczarowani serialem zwracali między innymi uwagę na, ich zdaniem, zauważalny spadek jakości względem pierwszego sezonu "Rojsta".

Nie rozumiem zachwytów. Pierwszy sezon rewelacja. Drugi wyjątkowy gniot. Wytrwałam do końca tylko dla Łukasza Simlata.

Taki sobie, do pierwszego sezonu dużo brakuje, aczkolwiek kilka kreacji aktorskich bardzo dobre.

Jak dla mnie nie dorównuje pierwszemu sezonowi.

Powstaną kontynuacje "W lesie dziś nie zaśnie nikt" i "Jak zostałem gangsterem"! Netfflix stawia na polskie filmy i seriale! Zobacz więcej

Część widzów była rozczarowana proporcjami czasu antenowego, jaki poświęcono poszczególnym aktorom.

Za dużo Różdżki, za mało Seweryna i Ogrodnika.

W sieci można znaleźć komentarze dotyczące momentu, w jakim zakończono historię przedstawioną w nowych odcinkach.

Ale żeby w takim momencie kończyć 😒

Jak będzie w Kaer Morhen?Zobacz więcej

Dla osób zachwyconych "Rojstem '97" duże znaczenie miał sposób odwzorowania atmosfery lat 90. Okazuje się, że dokładnie to samo mogło być powodem ogromnego rozczarowania serialem.

Ogrodnika tak potwornie nie trawię, że szok 😕 No i ten rok 1997 i w knajpkach Krzysztof Krawczyk i Dżamble? Chyba się komuś pomyliło, i to ostro. Zgrzyta mi to strasznie i irytuje 😕

Celem krytyki stały się nawet techniczne aspekty produkcji.

Bardzo kiepsko było z dźwiękiem, niektóre fragmenty musiałam oglądać z napisami, bo nie złapałam sensu ich bełkotu.

Część krytycznych głosów nie dotyczyła konkretnych aspektów produkcji. Ich autorzy wyrażali po prostu ogólne rozczarowanie serialem.

Męczę się strasznie [oglądając].

Zgadzacie się z tymi zarzutami?

"Rojst '97" jest dostępny na Netfliksie!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • barra (gość)

  polskie seriale kryminale są coraz lepsze, jestem ciekawa nowej produkcji player.pl Skazana od sierpnia będzie dostępna, fajna obsada Kulesza, Topa i sam pomysł na serial wydaje się ciekawy

  25.07.2021 09:24
 • Kubix (gość)

  Come on! Nie można krytykować serialu, bo zmienili się główni bohaterowie. I nagle kręcimy nosem na cały sezon bo Różdżka nie jest taka "fą fą" jak Seweryn. Mi drugi sezon podobał się znacznie bardziej. O wiele lepiej poprowadzona historia i końcówka w końcu z jakimś napięciem, a nie kapiszon jak w pierwszym... Pamiętajmy też, że to jest "jakieś" miasteczko na śląsku. To, że we Wrocławiu było bardziej nowocześnie to nie oznacza, że wszędzie ta nowoczesność 1997 roku dotarła. W wielu miejscach w Polsce do dziś wieje komuną strasznie.

  23.07.2021 12:12
 • Ola (gość)

  Mnie drugi sezon podobał się bardziej od pierwszego. Dobre aktorstwo, M. Różdżka w nietypowej dla siebie roli, dobre zakończenie.Tylko rzeczywiście w 97' roku było inaczej.To już nie PRL.

  20.07.2021 22:07

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×