„Sanatorium miłości 5” wszyscy uczestnicy. Poznajcie seniorów i seniorki, którzy będą szukać miłości w Busku-Zdroju! Kim są?

Adriana Słowik
Adriana Słowik
W niedzielę,  1 stycznia 2023 r. o godzinie 21:20 TVP1  zaprasza widzów na pierwszy odcinek 5. sezonu „Sanatorium miłości”, najpopularniejszego programu rozrywkowego z udziałem seniorów. Tym razem uczestnicy programu, przełamującego stereotypy myślenia o ludziach starszych, gościli w malowniczym Busku-Zdroju i okolicach.​Kim są? Poznajcie ich bliżej!
W niedzielę, 1 stycznia 2023 r. o godzinie 21:20 TVP1 zaprasza widzów na pierwszy odcinek 5. sezonu „Sanatorium miłości”, najpopularniejszego programu rozrywkowego z udziałem seniorów. Tym razem uczestnicy programu, przełamującego stereotypy myślenia o ludziach starszych, gościli w malowniczym Busku-Zdroju i okolicach.​Kim są? Poznajcie ich bliżej! materiały prasowe TVP
„Sanatorium miłości” 2023 - uczestnicy 5. edycji są już znani. Kim są nowi seniorzy i seniorki? Poznajcie dwunastu bohaterów najnowszej edycji, którzy szukali wrażeń i miłości w Busku-Zdroju. W galerii prezentujemy sylwetki wszystkich uczestników 5. edycji "Sanatorium miłości".

"Sanatorium miłości" - premiera 5. sezonu w niedzielę, 1 stycznia 2023 o godz. 21:20 w TVP1

"Sanatorium miłości"

Bohaterowie „Sanatorium miłości” przełamują wszystkie stereotypy. Są pełni pasji, aktywni, mimo życiowych zakrętów - pozytywni, wysportowani, szaleni, kochają ekstremalne wyzwania, dzielą się swoją życiową mądrością, nie wstydzą się okazywać uczuć, potrzebują bliskości, miłości i tej drugiej osoby u boku na dobre i na złe i uwielbiają randkować. Przesuwają własne granice, a ich życie cudownie przyspiesza. Zawiązują też szczere, głębokie przyjaźnie, chociaż wiadomo, że w pewnym wieku trudno otworzyć się na drugiego człowieka i zaprosić go do swojego życia. Im się jednak to udaje, a każdej edycji programu przyświeca hasło „jeden za wszystkich! Wszyscy za jednego”.

"Sanatorium Miłości", którego autorami są Iwona Karpiuk i Piotr Poraj Poleski odczarowuje wszelkie ograniczenia 60+, 70+, a nawet 80+. Dla uczestników wszystkich edycji to przygoda życia, którą gotowi są powtórzyć w każdej chwili, a dla wielu to także nowy rozdział w życiu.

„Sanatorium miłości 5” - kim są uczestnicy?

  • Asia z Warszawy,
  • Bożena z Augustwa,
  • Iwona z Warszawy,
  • Ewa z Tarnowskich Gór,
  • Ula z Gdańska,
  • Anita z Bydgoszczy,
  • Adam z Goliny,
  • Józef z Wałbrzycha,
  • Zbigniew ze Szczecina,
  • Zdzisław z Tczewa,
  • Krzysztof z Torunia,
  • Dariusz z Lillestrřm w Norwegii.

Dwunastu wspaniałych, odważnych seniorów znów wyjechało do „Sanatorium miłości” na czterotygodniowy turnus, by odmienić swoje życie. Z dniem 1 września dzieci poszły do szkoły, a bohaterowie wyruszyli na niezapomnianą przygodę, która tym razem rozegrała się w Busku-Zdroju. Wraz z nowym rokiem dołączą do tej grupy także widzowie telewizyjnej jedynki, którzy będą kibicować bohaterom nie tylko w sprawach sercowych, ale przede wszystkim w wyzwaniach, jakie przygotowała dla nich produkcja. Oczywiście nie zabraknie randek, które rozgrzewają słupki oglądalności do czerwoności.

W roli prowadzącej "Sanatorium Miłości 5" ponownie zobaczymy Martę Manowską.

Bohaterowie zaskakują i uczą, że w każdym momencie życia można zacząć od nowa. Także w tym roku mieliśmy trudne, intymne rozmowy. Traumy, zakręty, bolesne momenty, które wiążą się z odejściem drugiego człowieka, chorobą bohatera lub bliskiej mu osoby. To, w jaki sposób podnoszą się po takim przejściu stawiając wszystko na dobrą kartę, ich wiara w dobro ludzi, jakby nigdy w życiu nie byli poranieni jest dla mnie ważną lekcją. Na każdym kroku bije od nich prawda i radość: Chcę więcej od życia. Nie chcę się zamykać w czterech ścianach. Nie chcę być zgorzkniały, cyniczny. Chcę dobrze dla siebie, ale też dla innych. Energia grupy dodaje każdemu skrzydeł; bohaterom, ale też ekipie. Pociesza mnie, że osoby, które przeżyły tak dużo nadal mogą być czyste, uczciwe, szczere, radosne. Ten sezon jest wyjątkowy, bo okaże się, że bardzo podobne doświadczenia połączą pewnych ludzi ze sobą - mówi Marta Manowska.

Niezmiennie zaskakuje ich odwaga, otwartość i szczerość. Czasem w wypiekami na twarzy słucham tego jak wprost potrafią rozmawiać o uczuciach, z jaką łatwością im to przychodzi. Podziwiam ich, kiedy podejmują się najtrudniejszych wyzwań. Można przypisać im odwagę grupową, wzajemnie się motywują i wspierają, ale fakt jest taki, że wykonują zadania niemożliwe i mam za to do nich ogromny szacunek. On wynika również z tego w jaki sposób pokonali w życiu przeciwności losu. Często, zresztą nie tylko ja, we fragmentach ich życiorysów znajduję swoją historię. I przychodzi myśl, że skoro oni potrafili z tego wyjść to ja też mogę to zrobić. Czuję przed nimi respekt i mam ogromny szacunek. Uczę się, jak żyć, nie poddawać się w wielu aspektach życia - mówi Katarzyna Kawęcka, reżyser "Sanatorium Miłości".

Autor: AKPA

"Sanatorium miłości" 2023 uczestnicy - poznaj nowych seniorów w naszej galerii!

"Sanatorium miłości" - o programie

"Sanatorium miłości" to program TVP, który odczarowuje starość i pokazuje, że jesień życia może mieć różne oblicze, znacznie odbiegające od stereotypowych wyobrażeń. W każdej edycji kilkunastu seniorów i seniorek przyjeżdża do sanatorium, by zdobyć nowe doświadczenia. Widzowie przez kilka tygodni obserwują, jak uczestnicy nawiązują nowe relacje, rodzi się miedzy nimi przyjaźń, która przeradza się czasami w głębsze uczucie.

"Sanatorium miłości" emitowane jest na antenie TVP od 2019 roku i od początku cieszy się wielkim zainteresowaniem. Oglądalność poprzednich edycji sięgała kilku milionów. Format jest także doceniany poza Polską. Program prowadzi Marta Manowska.

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

od 12 lat
Wideo

Stellan Skarsgård o filmie Diuna: Część 2

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn