„Sanatorium miłości 5” wszyscy uczestnicy. Poznajcie seniorów i seniorki, którzy będą szukać miłości w Busku-Zdroju! Kim są?

„Sanatorium miłości” 2023 - uczestnicy 5. edycji są już znani. Kim są nowi seniorzy i seniorki? Poznajcie dwunastu bohaterów najnowszej edycji, którzy szukali wrażeń i miłości w Busku-Zdroju. W galerii prezentujemy sylwetki wszystkich uczestników 5. edycji "Sanatorium miłości".

Multimedia

"Sanatorium miłości" - premiera 5. sezonu w niedzielę, 1 stycznia 2023 o godz. 21:20 w TVP1

Bohaterowie „Sanatorium miłości” przełamują wszystkie stereotypy. Są pełni pasji, aktywni, mimo życiowych zakrętów - pozytywni, wysportowani, szaleni, kochają ekstremalne wyzwania, dzielą się swoją życiową mądrością, nie wstydzą się okazywać uczuć, potrzebują bliskości, miłości i tej drugiej osoby u boku na dobre i na złe i uwielbiają randkować. Przesuwają własne granice, a ich życie cudownie przyspiesza. Zawiązują też szczere, głębokie przyjaźnie, chociaż wiadomo, że w pewnym wieku trudno otworzyć się na drugiego człowieka i zaprosić go do swojego życia. Im się jednak to udaje, a każdej edycji programu przyświeca hasło „jeden za wszystkich! Wszyscy za jednego”.

"Sanatorium Miłości", którego autorami są Iwona Karpiuk i Piotr Poraj Poleski odczarowuje wszelkie ograniczenia 60+, 70+, a nawet 80+. Dla uczestników wszystkich edycji to przygoda życia, którą gotowi są powtórzyć w każdej chwili, a dla wielu to także nowy rozdział w życiu.

Wiemy, skąd pochodzą nowi seniorzy i seniorki. Poznaj miejscowości, w których mieszkająZobacz więcej

W czerwcu br. na ślubnym kobiercu stanął Władysław Balicki z drugiej edycji, a Adam Siewierski, kolega z turnusu Władysława, powiedział "tak" w ubiegłoroczne wakacje. Miłość po programie znalazł także Roman Zagórski z czwartego turnusu, a Natalia Jankowska i Marek Szir są już po zaręczynach, podobnie zresztą jak Anna Król i Zbyszek Zmaróz z turnusu trzeciego, który oświadczył się ukochanej na żywo w "Pytaniu na śniadanie". Także Iwona Mazurkiewicz i Gerard Makosz z drugiej edycji zdecydowali się pójść o krok dalej i niedawno oficjalnie zostali narzeczonymi. Ślub tej pary już latem 2023 roku.

Dotarliśmy do zdjęć pokojów seniorek i seniorów. Mieszkają iście po królewsku! Zobacz więcej

„Sanatorium miłości 5” - kim są uczestnicy?

 • Asia z Warszawy,
 • Bożena z Augustwa,
 • Iwona z Warszawy,
 • Ewa z Tarnowskich Gór,
 • Ula z Gdańska,
 • Anita z Bydgoszczy,
 • Adam z Goliny,
 • Józef z Wałbrzycha,
 • Zbigniew ze Szczecina,
 • Zdzisław z Tczewa,
 • Krzysztof z Torunia,
 • Dariusz z Lillestrřm w Norwegii.

Dwunastu wspaniałych, odważnych seniorów znów wyjechało do „Sanatorium miłości” na czterotygodniowy turnus, by odmienić swoje życie. Z dniem 1 września dzieci poszły do szkoły, a bohaterowie wyruszyli na niezapomnianą przygodę, która tym razem rozegrała się w Busku-Zdroju. Wraz z nowym rokiem dołączą do tej grupy także widzowie telewizyjnej jedynki, którzy będą kibicować bohaterom nie tylko w sprawach sercowych, ale przede wszystkim w wyzwaniach, jakie przygotowała dla nich produkcja. Oczywiście nie zabraknie randek, które rozgrzewają słupki oglądalności do czerwoności.

Zobaczcie, jak mieszka ulubienica widzów. Zakochaliśmy się w łazience!Zobacz więcej

W roli prowadzącej "Sanatorium Miłości 5" ponownie zobaczymy Martę Manowską.

Bohaterowie zaskakują i uczą, że w każdym momencie życia można zacząć od nowa. Także w tym roku mieliśmy trudne, intymne rozmowy. Traumy, zakręty, bolesne momenty, które wiążą się z odejściem drugiego człowieka, chorobą bohatera lub bliskiej mu osoby. To, w jaki sposób podnoszą się po takim przejściu stawiając wszystko na dobrą kartę, ich wiara w dobro ludzi, jakby nigdy w życiu nie byli poranieni jest dla mnie ważną lekcją. Na każdym kroku bije od nich prawda i radość: Chcę więcej od życia. Nie chcę się zamykać w czterech ścianach. Nie chcę być zgorzkniały, cyniczny. Chcę dobrze dla siebie, ale też dla innych. Energia grupy dodaje każdemu skrzydeł; bohaterom, ale też ekipie. Pociesza mnie, że osoby, które przeżyły tak dużo nadal mogą być czyste, uczciwe, szczere, radosne. Ten sezon jest wyjątkowy, bo okaże się, że bardzo podobne doświadczenia połączą pewnych ludzi ze sobą - mówi Marta Manowska.

Niezmiennie zaskakuje ich odwaga, otwartość i szczerość. Czasem w wypiekami na twarzy słucham tego jak wprost potrafią rozmawiać o uczuciach, z jaką łatwością im to przychodzi. Podziwiam ich, kiedy podejmują się najtrudniejszych wyzwań. Można przypisać im odwagę grupową, wzajemnie się motywują i wspierają, ale fakt jest taki, że wykonują zadania niemożliwe i mam za to do nich ogromny szacunek. On wynika również z tego w jaki sposób pokonali w życiu przeciwności losu. Często, zresztą nie tylko ja, we fragmentach ich życiorysów znajduję swoją historię. I przychodzi myśl, że skoro oni potrafili z tego wyjść to ja też mogę to zrobić. Czuję przed nimi respekt i mam ogromny szacunek. Uczę się, jak żyć, nie poddawać się w wielu aspektach życia - mówi Katarzyna Kawęcka, reżyser "Sanatorium Miłości".

Autor: AKPA

"Sanatorium miłości" 2023 uczestnicy - poznaj nowych seniorów w naszej galerii!

Zobacz galerię

"Sanatorium miłości" - o programie

"Sanatorium miłości" to program TVP, który odczarowuje starość i pokazuje, że jesień życia może mieć różne oblicze, znacznie odbiegające od stereotypowych wyobrażeń. W każdej edycji kilkunastu seniorów i seniorek przyjeżdża do sanatorium, by zdobyć nowe doświadczenia. Widzowie przez kilka tygodni obserwują, jak uczestnicy nawiązują nowe relacje, rodzi się miedzy nimi przyjaźń, która przeradza się czasami w głębsze uczucie.

"Sanatorium miłości" emitowane jest na antenie TVP od 2019 roku i od początku cieszy się wielkim zainteresowaniem. Oglądalność poprzednich edycji sięgała kilku milionów. Format jest także doceniany poza Polską. Program prowadzi Marta Manowska.

Takich zmian nikt się nie spodziewał. Nowy sezon zacznie się w nowym miejscu!Zobacz więcej

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
 • Ja (gość)

  A czego się Kaśka uczysz, tego ze partner obraca dwie a ty udajesz, ze nie widzisz? Nie ma to, jak zdrada na początku związku, potem idzie z górki. Masz racje lepiej udawać i się oszukiwać siebie, przymykać oczy. Tego cię oni uczą to ciekawe.

  27.02.2023 19:55
 • Mamtowtyle (gość)

  Jak można w czymś takim wystąpić?!

  29.01.2023 01:24
 • Jadwiga (gość)

  Nie czas pisać o sobie i nie natemat , informuję to jest v edycja gdzie mamy wspaniałych uczestników i należy im kibicować i podziwiać.Nareszcie pozytywna zmiana.

  07.01.2023 16:31
 • Emigrantka (gość)

  Co się dzieje z uzębieniem w Polsce?Panowie ząbki trzeba naprawić, wyprostować kołozęby.Poprzednicy mieli tragiczne szczęki a z V edycji nadajecie się do szybkiego remontu.U kobiet Botox na twarzy a ząbki nadają się do odnowy.Razi mnie to u Was bo widać na odległość.

  05.01.2023 11:37
 • Wiesia (gość)

  Kobiety piękne, mądre upiększone podobnie jak ich poprzedniczki. No a mężczyźni jak zawsze nic ciekawego poza Hubertem czy Wieśkiem , bawcie się dobrze.To jest o Was program.Kibicujemy.

  04.01.2023 11:54
 • Ulla (gość)

  Niektóre komentarze są żałosne, kłótliwe i prymitywne ale o co chodzi,czy piszesz "ona" na zasadzie uderz w stół a nożyce się odezwą to pieniactwo i bez sensu.

  02.01.2023 23:37
 • Wesoła emerytka (gość)

  Super grupa.Fajni weseli ludzie mający rozległe pasje i zainteresowania pokażą i powiedzą nam o sobie i radości z życia w ogóle.Czekamy na kolejne odcinki z Wami.Najwyzszy czas na świeżość i dobrą atmosferę w sanatorium miłości .

  02.01.2023 22:11
 • Ona (gość)

  No patrzta go. Uczepił się tych służących jak pies psiego ogona. Oj zalazła mu ta " służąca" czegoś. Może Niemców nie lubi? Albo jeszcze jakiś fijoł. I w tym i w poprzednim byli uczestnicy zamożni i zwyczajni ludzie ale dla normalnego człowieka , widzą nie ma to znaczenia Świergotki jakby tu był sam high live jak Joanna Przetakiewicz czy też mnie z pierwszych miejsc Forbsa a nie zapracowana dentystka czy emerytka była kobita jakiegoś pilota Szkoda słów , chlopina ma jakiś kompleks " .

  02.01.2023 19:11
 • Edward (gość)

  V edycja pokazuje śmietankę bogatych seniorek i przeciętnych emerytów.Nareszcie nie ma już służących z Niemiec wyjechały i chwała im za to.Nasze gwiazdy są piękne, mądre a i przedsiębiorcze.Moze trochę przebotoksowane ale i poprzedniczki były też pohaftowane na lewo i prawo ale kto bogatemu zabroni.Bawcie się wesoło.

  02.01.2023 18:53
 • Ona (gość)

  Hehe Obiektywny . Obiektywny to ty na pewno nie jesteś bo guzik cię obchodzi kto bierze udział. W poprzednim Sanatorium byli ludzie zamożni i zwyczajni. Tu ta " elyta" nie wiadomo ile grodów reprezentuje , panowie z tego co wiem milionerami nie są , zwyczajni faceci i dobrze. Jakim trzeba być prostakiem żeby szanować tylko bogatych chyba jakimś niespełnionym dziadem. Widać że pijesz i masz coś do Natali z sanatorium 4 bo właśnie ona pracowała jako opiekunka w Niemczech. Jakoś to Markowi nie przeszkadzało bo zresztą co w tym złego czy dziwnego. Mało się tam nie zarabia więc czego się czepiasz? Piniondze dobre zarabiała przecież. Dużo emerytek sobie dorabia w Niemczech pracując u Horsts czy Helgi. A ten się czepił jakby kradła , zebrała czy była prostytutką. Nie wiesz czasem jaki to Onassis za dychę się znalazł i pogardza ludźmi ale jak to mówią im większe.. to łeb nosi wysoko. A może Natalia cię po prostu nie chciała i dlatego piszesz głupoty.

  02.01.2023 18:12
 • Alicja (gość)

  Toruń farbowany lis...

  01.01.2023 21:35
 • Obiektywny (gość)

  Koniec w sanatorium miłości ze sprzątaczkami i opiekunkamibstarych Horstów z Niemiec.Ha,ha.Ekipa V edycji to grupa bogatych i fajnych ludzi.

  28.12.2022 20:16
 • Ela (gość)

  Jacy są jesli ktoś patrzy tylko na wygląd to pewnie widzi co chce widzieć urodą to prywatna sprawa każdego jednemu sie podoba 2 nie mówi siłę , że urodą zupy nie okrasisz i taka prawda a ciuchy to rzecz gustu oby mieli czym nas zainteresować może w końcu przestaną wylewać żale na najbliższych i własną rodzina i zachowają sie z klasą jak przystało na seniorów. Pokazanie własnej głupoty to nie na oczach całej Polski .

  18.12.2022 15:43
 • Jan (gość)

  Ma na owska postawiła na bardzo urodziwych seniorów.

  18.12.2022 06:41
 • Emeryt (gość)

  I następni będą narzekać jak było im ciężko w życiu i strasznie szlochać.

  16.12.2022 20:06
 • Dżamba (gość)

  Ludzie mają tyle lat na ile się czują, wiek to tylko liczba... Znam młodych starców, znudzonych malkontentów i starszych wielkim, którzy cały czas mają apetyt na życie i szukają nowych zajęć i przeżyć. Odchowali dzieci a nie rzadko i wnuki. Są samotni (a samotność to choroba) i chcą coś jeszcze zrobić dla siebie. Nie mają już obowiązków i zobowiązań. Dlaczego niektórzy się dziwią ich postawie? Przecież ci ludzie czują tak samo jak młodzi ich emocje są takie same. Czemu odmawiać im prawa do życia i miłości? Dobrze mieć kogoś przy sobie niezależnie od wieku.

  12.12.2022 21:19
 • Gość (gość)

  Fajnie.Nie mogę się doczekać.

  11.12.2022 15:11
 • Gość (gość)

  Fajnie.Nie mogę się doczekać.

  11.12.2022 15:10
 • Gość (gość)

  Fajnie.Nie mogę się doczekać.

  11.12.2022 15:10
 • Gość (gość)

  Fajnie.Nie mogę się doczekać.

  11.12.2022 15:10
NowszeStarsze

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×