„Sanatorium miłości”. Wiesława Kwiatek opowiada o kulisach I Gali Złotego Wieku. Wydarzenie nie było dla wszystkich? Postawiła sprawę jasno! [TYLKO U NAS]

Magdalena Bohdanowicz
Magdalena Bohdanowicz
archiwum prywatne Wiesławy Kwiatek z „Sanatorium miłości” dla Telemagazyn.pl
Programy Telewizji Polskiej - „Sanatorium miłości” i „The Voice Senior” - dowiodły, że wiek 60+ to wcale nie jesień życia, a dopiero początek wspaniałej przygody! Prym w tej kwestii wiodą energiczni kuracjusze programu Marty Manowskiej. Znana z 1. edycji „Sanatorium miłości” Wiesława Kwiatek była inicjatorką niezwykłej I Gali Złotego Wieku i opowiedziała Telemagazyn.pl o kulisach wydarzenia. Odniosła się również do uwag internautów!

I Gala Złotego Wieku. Uczestnicy „Sanatorium miłości” i „The Voice Senior”

W ostatni dzień stycznia w Warszawie w Hotelu Arche Krakowska odbyło się niezwykłe wydarzenie - Ogólnopolska Gala Złotego Wieku.

Ogólnopolska Gala Złotego Wieku to pierwsze wydarzenie organizowane przez Grupę Arche Podróże i partnerów dedykowane Seniorom. Wydarzenie to będzie miało wyjątkowy charakter, ponieważ skupi wokół znanych i lubianych artystów The Voice Senior i Sanatorium Miłości. Celem spotkania będzie integracja pokoleń, stworzenie przestrzeni do międzypokoleniowego dialogu oraz pokazanie potencjału osób, które zeszły z zawodowej sceny i realizują swoje pasje* - czytamy na wydarzeniu organizatora.

Na wydarzeniu nie zabrakło znanym widzom uczestników z poprzednich edycji „Sanatorium miłości” i „The Voice Senior”.

Nieformalną królową wydarzenia była Wiesława Kwiatek, przebojowa kuracjuszka, którą widzowie poznali w 1. edycji programu. To ona była inicjatorką całej gali!

Byłam na Paradzie Seniorów w Warszawie we wrześniu i straszliwie mnie rozdrażniło to, jak mało ludzi było i jak było to zorganizowane. Na wydarzeniu była również prezes Dorota Todorska, tak się poznałyśmy. Szybko wspólnie doszłyśmy do wniosku, że trzeba rozruszać Warszawę 60+ i zainicjowałyśmy cykl wydarzeń dla ludzi dojrzałych z całej Polski aby ich zintegrować. Myślałyśmy, myślałyśmy i wymyśliłyśmy - Galę Złotego Wieku. Z pomocą sponsora, Hoteli Arche, udało się to zorganizować - wyznała w rozmowie z Telemagazyn. Wiesława Kwiatek.

Wyszło wyśmienicie, nawet nie przypuszczałam i przyznaję, że przeszło to moje najśmielsze oczekiwania. Bilety się rozeszły w ciągu dwóch tygodni! Momentalnie zabrakło miejsc - wyznała nam kuracjuszka.

Jak wyznała Kwiatek, pozytywny odzew tylko je utwierdził w tym, że trafiły z pomysłem i powinien być realizowany cyklicznie. - Nie chcemy używać słowa „seniorzy”, to jest tak oklepany slogan. My kierujemy się do ludzi dojrzałych - podkreśliła w rozmowie z Telemagazyn.pl kuracjuszka. - Pokaz mody nazwałam „Dojrzali z klasą”. To jest nazwa najwłaściwsza, dowartościowująca modeli - opowiadała Kwiatek.

Jestem przeszczęśliwa. Pierwsza gala, mój pierwszy pokaz, pierwsze takie wystąpienie modeli... Jestem zadowolona, że udało mi się osiągnąć mój cel - przyznała. - Będzie to cykliczne i robione z coraz większym pazurem i doświadczeniem. Wiadomo, pierwszy raz jest trudny i człowiek dowiaduje się, ile jeszcze nie wie. Już wiem i mam apetyt na więcej - zapowiada kuracjuszka.

Na gali wystąpili dojrzali modele, którzy prezentowali na sobie wyjątkowe projekty.

W sieci część internautów była oburzona, że nie dostrzegła wśród uczestników zabawy wszystkich swoich ulubieńców z poprzednich edycji. Czy wynikało to z braku zaproszeń? Wiesława Kwiatek rzuca na sprawę zupełnie inne światło.

Zadzwoniłam do tych uczestników, z którymi miałam kontakt i prosiłam, aby szepnęli słówko pozostałym. Również żałowałam, że nie wszyscy zdołali przyjechać, ale skupiam się na tym, że części się udało.

Wiesława Kwiatek o I Gali Złotego Wieku

Mam wielką satysfakcję i czuję się w pewnym stopniu spełniona. Byłam tak stremowana, przejęta czy mi się uda - pani prezes ogarniała inne sprawy, a moją byli kuracjusze i uczestnicy show, także ten pokaz mody. Ale to każdy ma tremę przed pierwszym razem, zaś teraz, gdy emocje już opadły, czuję satysfakcję - podkreśla. - Czytałam również piękne komentarze pod artykułami i to było jak miód na moje serducho - wyznała. - Czasem bywa tak, że człowiek się stara, a jego praca i wysiłek jest niezauważona. Tutaj tego nie było i to mi dało energię do dalszego kształcenia się i doskonalenia, aby działać dalej! - zapowiada nam Wiesława Kwiatek.

Zobacz zdjęcia z wydarzenia. Seniorzy dali czadu!

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn