Śmierć Mateusza Murańskiego wstrząsnęła branżą. Słowa Arkadiusza Tańculi rozrywają serce

Magdalena Bohdanowicz
Magdalena Bohdanowicz
Wielu wciąż nie może uwierzyć w smutne doniesienia o Mateuszu Murańskim. W środę 8 lutego 2023 r. media obiegła wieść o jego odejściu. 29-letniego aktora i gwiazdora freak fightów żegnają koledzy z branży oraz niegdysiejszy rywal i kolea, Arkadiusz Tańcula. Jego słowa rozdzierają serce.

Mateusz Murański nie żyje

Wieści o śmierci Mateusza Murańskiego zszokowały opinię publiczną w środę, 8 lutego br. nie żyje. Choć trudno uwierzyć w doniesienia, serwis Telemagazyn.pl uzykał ich potwierdzenie. Rzecznik prokuratury okręgowej w Gdańsku, prokurator Grażyna Wawryniuk, potwierdziła w rozmowie z Telemagazyn.pl, że znaleziono zwłoki mężczyzny o tych personaliach.

Policję zawiadomił członek rodziny, który nie mógł skontaktować się z Mateuszem Murańskim. W mieszkaniu Murańskiego odkryto jego zwłoki. Podczas oględzin, z udziałem biegłego, potwierdzono zgon bez udziału osób trzecich - powiedziała nam prokurator Wawryniuk.

[twitter]https://twitter.com/MichalCichy/status/1623311121036853249[/twitter]

Mateusz Murański - kim był?

Mateusz Murański odszedł w wieku zaledwie 29 lat. Popularność dała mu rola Adka w serialu „Lombard. Życie pod zastaw”. Jakiś czas temu aktor i gwiazdor freak fightów postanowił rozstać się z produkcją TV Puls. W kuluarach krążyły plotki, jakoby przyczyną był konflikt z jego dawnym kolegą, Arkadiuszem Tańculą. Fanom nie umknął fakt, że od tego momentu wspomniani za sobą raczej nie przepadali, rzucając wzajemnymi oskarżeniami.

Konflikt Mateusza Murańskiego z Arkadiuszem Tańculą

Konflikt miał zostać rozwiązany w oktagonie podczas gali Fame MMA 10 w 2021 roku. Wówczas stoczyli pojedynek, z którego zwycięsko wyszedł Arek Tańcula, a której finał był dość szeroko komentowany. To tylko dolało oliwy do ognia konfliktu, do którego dołączył się także ojciec Mateusza, Jacek Murański, a Mateusz Murański rozpoczął swoją karierę w MMA i freak fightach. Ledwo dwa tygodnie później stoczył zwycięską walkę na gali FEN 34, i związał się z federacją Elite Fighters, gdzie wygrał dwie walki na jednej gali. Warto również wspomnieć, że miał okazję walczyć także w federacji Prime MMA, gdzie przegrał bokserski pojedynek z Kasjuszem Życińskim.

Arkadiusz Tańcula i Mateusz Murański

O śmierci niegdysiejszego przyjaciela dowiedział się również Arkadiusz Tańcula. Jak przyznał w relacji na InsatStories na Instagramie, jego skrzynka odbiorcza jest wręcz czerwona od ilości wiadomości i nieodebranych połączeń. Odniósł się również do smutnych doniesień o Murańskim.

Jestem w szoku, ja w ogóle nie wiem co powiedzieć. Jeszcze pare dni temu pisaliśmy. Wysłał mi ten swój film IO, żebym mu wyciął fragmenty i to posklejał. Jeszcze mi napisał Aro, zrobiłbyś mi to, wiem że ty się na tym znasz, a wiesz jaki ja jestem z tego lewy, mi to zajmie pół dnia a tobie to zajmie 15 minut. No i rzeczywiście, posklejałem i wysłałem mu to, dodał sobie na Instagrama. Pogadaliśmy trochę, zaprosiłem go do swojego programu, mieliśmy powspominać, poopowiadać różne rzeczy... no i teraz k....a, taka informacja. To jest kolejna ofiara hejtu w Internecie, po Ozdobie. On mi po walce już mówił, że nie daje sobie już rady z hejtem - oświadczył na InstaStories Arkadiusz Tańcula.

Arkadiusz Tańcula o śmierci Mateusza Murańskiego

Depresja... no i uciekł gdzieś tam w te używki. Nasze życiorysy zawsze będą ze sobą połączone; byliśmy przez wiele lat przyjaciółmi, potem cała Polska patrzyła na nasz konflikt - wspominał na relacji. - Pomimo tego wszystkiego, co się wydarzyło, pomimo tego wszystkiego, co powiedział i zrobił, ja nigdy do końca nie miałem do niego żalu, bo wiedziałem, że on jest zmanipulowany przez ojca, że on tak naprawdę nie chciał tego wszystkiego. Zresztą, przed ostatnią walką na FaceTime ja widziałem w jego oczach tego starego Mateusza - dodał. - Cieszę się, że się pogodziliśmy po walce... Spoczywaj w pokoju - zakończył Tańcula.

[instagram]https://www.instagram.com/p/CoaBIf2Nxcw/[/instagram]

Laluna z „Królowych życia” żegna Mateusza Murawskiego

Kasia Alexander to kolejna po Arkadiuszu Tańculi znana uczestniczka freak fightów, odniosła się w mediach społecznościowych do śmierci Murańskiego. Napisała na InstaStories, że w jej opinii z Murańskim było źle już od dłuższego czasu. Podniosła również temat hejtu.

[twitter]https://twitter.com/rozrywkowyromek/status/1623364354392444928[/twitter]

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn