sputnik nad polską

Sputnik nad Polską 2021. Agata Kulesza i Andrzej Chyra gwiazdami rosyjskiego filmu! TOP 15 filmów, które trzeba obejrzeć podczas festiwalu rosyjskiego kina!

W Warszawie właśnie wystartował 15. Sputnik nad Polską, czyli największy i najważniejszy w Polsce festiwal kina rosyjskiego. Impreza przybliża i prezentuje polskim widzom najlepsze i najgłośniejsze rosyjskie filmy ostatnich lat, które pozwalają być na bieżąco z tym, co dzieje się aktualnie w rosyjskiej kinematografii. Sprawdźcie, co warto obejrzeć podczas Sputnika nad Polską 2021!

22.11.2021Sputnik nad Polską 2021

"Konferencja" [RECENZJA]. Atak na moskiewski teatr na Dubrowce wstrząsnął światem. Film o tych wydarzeniach można obejrzeć na HBO GO! Warto?

Atak na moskiewski teatr na Dubrowce to wydarzenie, które wstrząsnęło całym światem. Na oczach wszystkich rozegrał się niewyobrażalny dramat, który jest niezabliźnioną raną w sercach wielu Rosjan. Od tych wydarzeń mijają kolejne lata, ogólna pamięć się zaciera, ale krewni ofiar nie zapomną nigdy. O pamięci i pragnieniu niepamięci opowiada "Konferencja" w reżyserii Iwana I. Twierdowskiego. Film, który był prezentowany na festiwalu Sputnik nad Polską 2020, można teraz obejrzeć na HBO GO. Warto?

27.10.2021Recenzja

"Kwas" [RECENZJA]. Nie dotykaj narkotyków, bo cię zmiotą z planszy, czyli wstrząsający i autentyczny portet zagłaskanego pokolenia

"Kwas" to jeden z najgłośniejszych rosyjskich filmów ostatnich lat. Brawurowy reżyserski debiut młodego, urodzonego w 1992 roku, aktora Aleksandra Gorczilina to wstrząsający i autentyczny portret zagłaskanego pokolenia, które nie ma o co walczyć i po co żyć. Wszystko podano im pod nos. Odkrycie tegorocznego Berlinale zawitało do Polski za sprawą festiwalu Sputnik nad Polską.

02.02.2020Recenzja

9. Sputnik nad Polską. "Orlean". Grzesznicy zostaną ukarani [RECENZJA]

Zastanawialiście się kiedyś, jak mógłby wyglądać biblijny powrót Jezusa Chrystusa na ziemię w czasach współczesnych? Andriej Proszkin w swoim najnowszym obrazie pt. „Orlean” udziela odpowiedzi na to pytanie, tworząc filmową fantasmagorię na temat walki dobra ze złem, nadchodzącej apokalipsy i nieuchronnej paruzji. Świat, taki jaki znamy, zostanie zniszczony, grzesznicy ukarani, natomiast aktorzy palący papierosy na planie staną się impotentami.

18.11.2015Sputnik nad Polską

Poprzednie Następne

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×