„Strażnik Teksasu”. Clarence Gilyard Jr. nie żyje. Aktor znany z kultowego serialu miał 66 lat

We wtorek media obiegła smutna wieść - w wieku 66 lat zmarł Clarence Gilyard Jr., aktor który był widzom znany za sprawą serialu „Strażnik Teksasu” czy filmu „Szklana pułapka”.

Multimedia

Nie żyje Clarence Gilyard Jr. Miał 66 lat

We wtorek 29 listopada 2022 r. media obiegła smutna wieść - 28 listopada br. w wieku 66 lat zmarł Clarence Gilyard Jr. Aktor zyskał sporą popularność za sprawą serialu „Strażnik Teksasu” i filmu „Szklana pułapka”.

Na ich pogrzeby przybyły tłumy. Tak wyglądały ostatnie pożegnania tych, którzy odeszli w 2022 rokuZobacz więcej

Znany z kultowego „Strażnika” Gilyard pracował jako profesor filmu i teatru w University of Nevada w Las Vegas College of Fine Arts. W tej chwili nie są znane żadne dalsze szczegóły dotyczące jego śmierci.

Urodzony 24 grudnia 1955 r. Clarence Gilyard Jr. był aktorem filmowym, telewizyjnym i teatralnym. Debiutował jako Sundown w filmie „Top Gun”, a niedługo później wcielił się w rolę komputerowego geniusza Theo. W 1989 r. regularnie występował w telewizji w czasie największej oglądalności w „Matlocku”, pojawiając się w 85 odcinkach. Z produkcją pożegnał się w 1993 roku, przyjmując rolę Jimmy'ego Trivette'a, prawej ręki Cordella Walkera (Chuck Norris) w kultowej dziś produkcji. Gilyard wystąpił we wszystkich 196 odcinkach, pojawiał się także jako producent i reżyser niektórych odcinków aż do finału w 2001 r.

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×