Tak wyglądała msza żałobna za Leonarda Pietraszaka. Odczytano wzruszający list od żony aktora. Bliscy i przyjaciele złożyli zmarłemu piękny hołd

1 lutego zmarł Leonard Pietraszak, ceniony aktor. W sobotę 4 lutego odbyła się msza żałobna z udziałem wielu osób ze świata polskiego filmu. Odczytano także wzruszającej treści list od wdowy po zmarłym. Zobacz, jak wyglądała uroczystość.

Multimedia

Tak wyglądała msza żałobna za Leonarda Pietraszaka

Luty 2023 rozpoczął się smutnymi doniesieniami ze świata filmu.

Z ogromnym żalem i smutkiem informujemy, że odszedł Leonard Pietraszak – wybitny aktor teatralny, filmowy, telewizyjny, wieloletni członek naszego stowarzyszenia. Zawsze pomocny, życzliwy z ogromnym wyczuciem i wrażliwością. Był nie tylko wspaniałym Artystą ale przede wszystkim niezwykle dobrym Człowiekiem - poinformowano na stronie Związku Artystów Scen Polskich (ZASP).

Nie żyje Leonard Pietraszak. Wybitny aktor miał 86 latZobacz więcej

W sobotę 4 lutego 2023 r. odbyła się w Kościele Środowisk Twórczych w Warszawie o godz. 13:00 msza żałobna za zmarłego. Wzięło w niej udział wielu artystów; serwis Plotek podał, że przemawiała między innymi Magdalena Zawadzka i Elżbieta Starostecka, kompozytor Czesław Majewski, prezes Związku Artystów Scen Polskich Krzysztof Szuster i aktorzy Marian Opania, Kazimierz Kaczor i Marek Lewandowski. Obecna była także wdowa, Wanda Majerówna, która również zdobyła się na kilka słów do zgromadzonych.

Ksiądz Andrzej Luter odczytał wzruszający od żony zmarłego.

Kiedy odchodzi aktor, nigdy w naszej pamięci nie odchodzi tak na zawsze. Pozostają jego role, jego twarz, ekspresja, uśmiech lub umiejętność wzruszania się, czy poruszania. Często dzięki sztuce, dzięki artystom stajemy się bardziej wrażliwi, skłonni do przemyśleń, bardziej empatyczni, a może lepsi dla siebie i innych. To jest wartość dodana do pięknego zawodu aktora. Żegnaj artysto, dla wielu z was bliski "Lolku", jak zwracali się do ciebie przyjaciele. Żegnamy cię, ale jesteś z nami. Dziękuję bardzo, Wanda Majer-Pietraszak - cytuje wypowiedź serwis.

Pogrzeb Leonarda Pietraszaka odbędzie się 7 lutego br. Aktor spocznie na Cmentarzu Starofarnym w Bydgoszczy.

Zobacz zdjęcia z uroczystości w Warszawie

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • MARINIKA (gość)

    Bardzo lubiłam p. Leonarda. Pani Zawadzka znowu się nie popisała odpowiednim strojem na taką uroczystość. Spodnie od dresu???? jeśli chciała wystąpić to także trzeba było odpowiednio się ubrać. Miałam inne zdanie o p.Zawadzkiej. Nieodpowiedni ubiór świadczy o lekceważeniu śp.p.Pietraszaka. Niech Pani lepiej już nie chodzi na takie uroczystości jak pogrzeb!

    04.02.2023 20:02
  • Elzbieta (gość)

    Wsoamialy człowiek wspaniały aktor dobry człowiek niech odpoczywa w spokoju

    04.02.2023 17:37

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×