"Taniec z gwiazdami". Iwona Pavlović kiedyś i dziś. Tak się zmieniała jurorka tanecznego show! Przez jej surowość dorobiła się pseudonimu "Czarna Mamba"

Iwona Szymańska-Pavlović to polska tancerka, międzynarodowy sędzia taneczny i konferansjerka oraz, dla wielu, przede wszystkim surowa jurorka w programie "Taniec z gwiazdami". Można ją nazwać wręcz rekordzistką - zasiada w nim od samego początku! Zobacz wyjątkowe zdjęcia z początków kariery gwiazdy, które publikujemy w galerii.

Multimedia

Iwona Pavlović kiedyś i dziś. Tak się zmieniała jurorka tanecznego show!

Iwona Pavlović, a właściwie Iwona Szymańska-Pavlović, urodziła się 2 listopada 1962 w Olsztynie. To polska tancerka, międzynarodowy sędzia taneczny i konferansjerka oraz wielokrotna mistrzyni Polski w tańcu towarzyskim. Dla większości polskich widzów to jednak przede wszystkim słynąca z surowości jurorka programu "Taniec z gwiazdami", w którym zasiada od 2014 r. Czyni ją to jedną z rekordzistek w programie - więcej na ten temat pisaliśmy w osobnym artykule.

Wszyscy uczestnicy 13. edycji są już znani. Poznajcie ich bliżej! Zobacz więcej

Iwona Pavlović - młodość, kariera

W młodości Pavlović, córka tancerza ludowego, boksera i milicjanta Władysława oraz gospodyni domowej Zenobii, trenowała początkowo piłkę ręczną, a w wieku siedmiu lat rozpoczęła treningi tańca ludowego. Mając 15 lat, zaczęła pobierać nauki tańca towarzyskiego w olsztyńskim zespole tańca "Miraż". Partnerem tanecznym został Arkadiusz Pavlović, z którym w 1987–1991 mieszkała w Londynie, gdzie doskonaliła technikę tańca. Utrzymywała się wówczas z różnych zajęć - pracowała jako barmanka, sprzątaczka, pokojówka, ogrodniczka i krawcowa. W latach 1988–1991, w parze z Pavloviciem właśnie, byli mistrzami Polski Amatorów w 10 tańcach, a w 1988 i 1990 - mistrzami Polski w tańcach latynoamerykańskich. W 1994 r. Iwona Pavlović zakończyła karierę turniejową, a trzy lata później, w 1997 r. założyła z Arkadiuszem Pavloviciem szkołę tańca "Pavlović – Szkoła mistrzów tańca".

Dziś miałaby 70 lat, ale pokonała ją choroba. Publikujemy archiwalne zdjęcia uwielbianej aktorkiZobacz więcej

Karierę sędziego międzynarodowego rozpoczęła po zakończeniu własnej kariery na parkiecie. Gdy uzyskała uprawnienia sędziowskie dwóch tanecznych organizacji międzynarodowych (amatorskiej IDSF i zawodowej WD&DSC), zasiadała jako sędzia na wielu międzynarodowych turniejach tanecznych najwyższej rangi, w tym mistrzostwa Europy i świata. Pod jej okiem szkolili się m.in. Agustin Egurrola czy Rafał Maserak.

Iwona Pavlović - kariera telewizyjna

W 2003 r. Iwona Pavlović wystąpiła w charakterze trenerki tańca w reality show TVN "Druga twarz", zaś w 2005 r. została jurorką programu, wówczas TVN, "Taniec z gwiazdami". Wówczas przylgnął do niej pseudonim "Czarna Mamba" - Pavlović nie miała bowiem oporów, by surowo oceniać i krytykować występujące przed nią na parkiecie gwiazdy. Od 2014 r. ponownie zasiada w jury w programie, który emitowano od tamtego czasu na antenie stacji Polsat.

W 2013 r. współprowadziła z Piotrem Gąsowskim program TTV "Zakręceni, w którym omawiali najlepsze momenty programu "Taniec z gwiazdami".

Iwona Pavlović - życie prywatne

Iwona Pavlović w 1981 r. poznała na jednym ze zgrupowań tanecznych Arkadiusza Pavlovicia. Rozwiedli się w 2008 r., po 19 latach małżeństwa. 25 września 2009 w Olsztynie poślubiła przedsiębiorcę Wojciecha Oświęcimskiego, z którym wychowuje trzech jego synów.

Zobacz, jak zmieniała się Iwona Pavlović. Publikujemy archiwalne zdjęcia!

Zobacz galerię

Wielokrotnie robiła dobrą minę do złej gry. Mimo jego zdrad, wciąż są razemZobacz więcej

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
 • Gandalf (gość)

  Nawet jak była młoda to wyglądała staro.

  03.09.2022 08:27
 • Pani Iwona z edycji na edycję (zwłaszcza ostatnio) złagodniała w ocenach (gość)

  A szkoda. Powinna wrócić do tych wysokich wymagań i podnosić poprzeczkę uczestnikom, To podnosi rangę i wartość całego programu, bo wtedy choreografie są lepsze i poziom programu wyższy.

  16.08.2022 18:28
 • Ola (gość)

  W blon jej najlepiej wg mnie. Szkoda ,że puchnie na starość. Taka buńka,kloc.

  16.08.2022 17:18

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×