"Taniec z Gwiazdami". Tancerze i tancerki, którzy zdobyli sławę po programie. Jan Kliment, Izabela Janachowska. Kto jeszcze zaistniał dzięki występom w tanecznym show?

"Taniec z gwiazdami" to jeden z najpopularniejszych tanecznych programów telewizyjnych. Przez dwanaście edycji wzięło w nim udział nie tylko mnóstwo znanych osób, ale i partnerujących im tancerzy i tancerek. Którzy z nich zdobyli sławę dzięki udziałowi w programie?

Multimedia

Taniec z gwiazdami - o czym jest program?

Program Taniec z gwiazdami zadebiutował w 2005 roku. Co ciekawe, do 2011 roku emitowany był na antenie telewizji TVN. Od 2014 roku widzowie mogą go oglądać na Polsacie. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Dancing with the Stars". Zasady programu polegają na tym, że w każdej edycji biorą udział pary składające się z osób medialnych i zawodowych tancerzy, którzy uczą gwiazdy tańca. Pary, które wypadają w danym odcinku najgorzej, odpadają z dalszej rywalizacji. Występy oceniane są przez komisję jurorską, a decydujący wpływ na wyniki poszczególnych odcinków mają telewidzowie. Nagrodą główną w programie jest statuetka Kryształowej Kuli. Dodatkowo zarówno gwiazdy jak i tancerze zdobywają nagrody pieniężne. Dzięki programowi Taniec z gwiazdami, taniec towarzyski stał się w Polsce bardziej popularny.

Zobacz galerię

W jury programu zasiadają aktualnie: Andrzej Grabowski, Iwona Pavlović, Michał Malitowski i Andrzej Piaseczny. W poprzednich edycjach na Polscacie mogliśmy zobaczyć w tej roli min. Beatę Tyszkiewicz czy Olę Jordan. Jurorami w edycjach emitowanych przez TVN byli m.in. Zbigniew Wodecki czy Piotr Galiński.

Taniec z gwiazdami: tancerze i tancerki, którzy zdobyli sławę po programie

Aktualnie trwa 12. edycja programu Taniec z gwiazdami na Polsacie. Trudno zliczyć wszystkich artystów, którzy wzięli udział we wszystkich edycjach. Przypomnijmy, że zwycięzcą pierwszej edycji (TVN) był Olivier Janiak. Pierwszą edycję Polsatu wygrała natomiast Aneta Zając. Wśród zwycięzców byli także m.in. Kinga Rusin, Anna Guzik, Ewelina Lisowska czy Anna Mucha.

Najpoważniejsze kontuzje uczestników. Niektórzy musieli zrezygnować z programu! Zobacz więcej

Olbrzymi wkład w sukces każdej z gwiazd mieli ich programowi partnerzy - tancerze. Wielu z nich właśnie dzięki programowi stało się rozpoznawalnymi. Są tacy, którzy tańczą do dzisiaj, ale i ci, którzy porzucili karierę taneczną na rzecz innych zajęć. Tancerzy, którzy zaczynali w Tańcu gwiazdami możemy dziś oglądać w innych programach. Przypomnijmy sobie najbardziej znanych tancerzy programu, którzy stali się rozpoznawalni w świecie mediów.

Ci tancerze "Tańca z gwiazdami" zyskali sławę po programie

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Hela (gość)

    Terazzino jest najbardziej sympatyczna osoba

    26.09.2021 07:13
  • Nr 1 to bezapelacyjnie Stefano Terrazzino! (gość)

    Najbardziej wielowymiarowa kariera. Tancerz (Mistrz Europy Latino Show Dance), aktor (role w teatrze, serialach, filmie, a ostatnio i w dubbingu), wokalista (podobno szykuje drugą płytę), prezenter telewizyjny (był gospodarzem dwóch programów). Świetny choreograf czego dowodzą m.in. jego układy taneczne w tzg. Choćby tango z Izą Małysz. Było tak jak powinno być zawsze czyli 1 min. 30 sek. układu tanecznego bez zapychaczy w postaci scenek aktorskich. Widać, że uczenie ludzi tańca i dzielenie się swoją ogromną wiedzą na ten temat sprawia mu radość. Stąd praca z kobietami solo i tworzenie z nimi mini przedstawień - do pooglądania m.in. na yt. No i teraz jeszcze ruszająca lada dzień szkoła tańca. To jest prawdziwa, długofalowa kariera, a nie te pięciominutowe gwiazdki.

    24.09.2021 12:27

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×