„The Voice of Poland 13”. Dominik Dudek szczerze wyznaje: „Byłem pewny, że w finale będzie Aelin”. Zwycięstwo mocno go zdziwiło? [WYWIAD]

Krzysztof Połaski
Krzysztof Połaski
Wielki finał 13. edycji programu „The Voice of Poland” za nami! Widzowie uznali, że Najlepszym Głosem w Polsce jest Dominik Dudek, który nie krył zaskoczenia, że to właśnie jemu przypadł triumf w programie. Tuż po finale show porozmawialiśmy z wokalistą! Sprawdźcie nasz wywiad.
Wielki finał 13. edycji programu „The Voice of Poland” za nami! Widzowie uznali, że Najlepszym Głosem w Polsce jest Dominik Dudek, który nie krył zaskoczenia, że to właśnie jemu przypadł triumf w programie. Tuż po finale show porozmawialiśmy z wokalistą! Sprawdźcie nasz wywiad. Krzysztof Połaski / Polska Press | materiały prasowe TVP
Wielki finał 13. edycji programu „The Voice of Poland” za nami! Widzowie uznali, że Najlepszym Głosem w Polsce jest Dominik Dudek, który nie krył zaskoczenia, że to właśnie jemu przypadł triumf w programie. Tuż po finale show porozmawialiśmy z wokalistą! Sprawdźcie nasz wywiad.

Dominik Dudek szczerze wyznaje: „Byłem pewny, że w finale będzie Aelin”. Zwycięstwo mocno go zdziwiło?

Dominik Dudek nie dał szans rywalom. To właśnie zawodnik z drużyny Barona i Tomsona swoim wokalem oczarował widzów programu „The Voice of Poland 13” i sięgnął po zwycięstwo. Spodziewał się tego? Z Dominikiem Dudkiem porozmawialiśmy szczerze tuż po finale „The Voice of Poland 13”!

Dominik, wielkie gratulacje! Dałeś czadu! Jak się czujesz jako zwycięzca „The Voice of Poland 13” i Najlepszy Głos w Polsce?

Dominik Dudek: Nie spodziewałem się, że to może się wydarzyć. Przeprawa przez program nie była łatwa, było wielu doskonałych uczestników. Stałem na scenie obok Łukasza i myślałem: Łukasz jest świetny, na pewno wygra, a tutaj słyszę Dominik Dudek! Coś niesamowitego. Mam statuetkę, wygrałem, mega się cieszę.

Który z etapów programu, oczywiście poza finałem, był dla Ciebie najtrudniejszy?

Zdecydowanie były to nokauty. Dużo osób z mojej drużyny wtedy odpadło i było ryzyko, że mnie też spotka taki los. Miałem wtedy piosenkę nie taką, jakbym chciał, ale chyba podołałem, bo... wygrałem (śmiech).

Publiczność bez wątpienia Cię pokochała, więc muszę zapytać - co dalej? Kiedy usłyszymy Twój materiał? Komponujesz, piszesz, brakuje jeszcze tylko płyty do szczęścia.

Moja szuflada jest pełna piosenek, myślę, że można liczyć je w setkach. Przez lata pisałem, bo kocham tworzyć piosenki. Teraz czas, żeby tam zajrzeć, odsłuchać i sprawdzić, co mogłoby wejść na płytę. Muszę to zrobić, bo bardzo chcę mieć swoją płytę. I to jak najszybciej. Myślę, że to jest idealny czas, aby to zrobić.

Słuszne podejście, bo po takim programie, jak „The Voice of Poland”, trzeba jak najszybciej wykorzystać swoje pięć minut. Nie ma ani dnia do stracenia. Opowiedz mi, którego z zawodników, na przestrzeni całego programu, uważałeś za swojego największego konkurenta?

Myślę, że Aelin. Ona jest wokalnie i osobowościowo niesamowitą osobą i tak bardzo uzdolnioną, że byłem pewny, że to ona będzie w finale, a nie ja. Także chciałbym coś nagrać z Aelin w przyszłości; mam nadzieję, że będzie chciała, bo zaprzyjaźniliśmy się.

Aelin była niesamowicie mocna i przede wszystkim miała za sobą już kilka wydanych singli na Ukrainie. Myślę, że można nazwać ją zawodowcem.

Tak. Jest cudowna i serdecznie ją pozdrawiam!

Jak współpracowało Ci się z Baronem i Tomsonem. Jak doprowadzili Cię do zwycięstwa?

Wystarczy na nich spojrzeć, żeby wiedzieć, że to są wspaniałe osoby. Bardzo mi pomagali przez cały program. Nie wszystko było widać, bo mocno wspierali mnie poza kamerami. Czuję w nich ogromną podporę i myślę, że to wsparcie nie skończy się w tym momencie i po programie też będziemy mieć kontakt. Może coś razem stworzymy? Kto wie.

Były między wami jakieś spięcia? Sam powiedziałeś, że nie zawsze podobał Ci się dobór repertuaru.

Może nie tyle spięcia, co dyskusje między nami. Ja im ufałem, oni wiedzieli co robią i jakoś wyszło, że jest jak jest (śmiech). Czasem trzeba odpuścić, zaufać, bo chłopaki są w branży dłużej niż ja, więc dobrze, że ich posłuchałem.

Rozmawiał Krzysztof Połaski

Dominik Dudek - kim jest zwycięzca „The Voice of Poland 13”?

Dominik Dudek to budowlaniec mieszkający w Krakowie, którego muzyka znalazła sama. Wylewki, betony czy praca fizyczna nie są mu obce, jednakże wyznaje jedną zasadę – jak praca to tylko w rękawiczkach. Dominik mocno chroni swoje dłonie, urządzając im co jakiś czas spa, ponieważ gra na gitarze, a przecież muzyk nie może mieć brzydkich dłoni. Dodatkowo jest wokalistą w zespole Redford, którzy stworzył z przyjaciółmi. Pochodzi z licznej rodziny, której większa część ma zacięcie muzyczne. Sam nie potrafi zliczyć całego swojego kuzynostwa. Każda impreza rodzinna to kilkadziesiąt osób, które grają i wspólnie śpiewają muzyczny folklor. Dominik do 15 roku życia nie znał innego gatunku muzyki. Dopiero przyjaciele po Akademii Muzycznej zaszczepili w nim miłość do różnych muzycznych stylów.

Wtedy postanowił uczyć się muzyki i odkrywać jej coraz to nowsze karty. Przełomem w jego edukacji było przygotowanie szkolnego występu i w procesie twórczym trafił na zespół, który jest z nim do dzisiaj - Coldplay. Zachwycony ich muzyką zaczął komponować swoje utwory, dzięki czemu dostał zaproszenie do studia nagraniowego od samego Edwyna Collinsa, byłego muzyka Joy Division, by nagrać płytę. Niestety nie zdobyła ona wysokich notowań, a w zespole zaczęły się rodzić konflikty. Złe decyzje nie pozwoliły na realizacje dalszych marzeń. Decydując się na „The Voice of Poland” zamierzał pokazać się szerszej publiczności.

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Filip Chajzer o MBTM

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn