"Twoja twarz brzmi znajomo" odcinek 5. Zwycięstwo Anny Jurksztowicz i deklasacja pozostałych uczestników! Nieoczekiwane zastępstwo nieobecnej uczestniczki

Za nami kolejny odcinek programu "Twoja twarz brzmi znajomo". Po raz pierwszy w historii programu zabrakło na scenie jednej z uczestniczek. Nieoczekiwanie zastąpił ją... artysta, którego ona miała udawać! Najlepsza okazała się Anna Jurksztowicz jako Bette Midler i to ona zajęła pierwsze miejsce! "Aniu, znakomicie poradziłaś sobie z tym zadaniem; i wokalnie, i postaciowo i wszystkie te smaczki głosowe", nie kryli zachwytu jurorzy.

Multimedia

Wielkie emocje w piątym odcinku "Twoja twarz brzmi znajomo"! Po raz pierwszy w historii programu zabrakło na scenie jednej z uczestniczek! Ze względu na izolację Karolina Pisarek nie mogła wystąpić na scenie jako Smolasty. Zobaczyliśmy jednak prawdziwego Smolastego na scenie, który w zastępstwie za Karolinę zaśpiewał utwór „Duże oczy”.

Jako pierwszy na scenie wystąpił zwycięzca czwartego odcinka – Danzel. Tym razem wcielił się w Jamesa Browna. Swoim wykonaniem utworu „Living in America” rozbujał całe studio!

To był prawdziwy funk i groove! – Ja w każdym odcinku czekam na kolejny twój występ i wiem, że będę zachwycona! Dzisiaj też mnie absolutnie nie zawiodłeś! Wiem, że polska publiczność kocha ciebie jako artystę, ale wiem, że po tym programie będzie cię kochać co najmniej dziesięć odcinków bardziej – podsumowała Katarzyna Skrzynecka.

To był bardzo fajny energetyczny występ. Dla mnie to wyszło bardzo naturalnie i autentycznie! Brawo Ty! – dodał Michał Wiśniewski.

Karolina Pisarek nie radzi sobie w programie. Na modelkę lecą gromy, widzowie ją bronią!Zobacz więcej

Następnie Viki Gabor wyszła na scenę jako Billie Eilish i zaśpiewała koncertową wersję piosenki „Therefore I am”. Doskonale udało się jej oddać klimat, jakim emanuje Billie.

Bez wątpienia Billie Eilish jest taką wokalistką, która stworzyła absolutnie nową wartość i swój własny styl osobowości muzycznej i muzyki oraz bardzo własny styl swojego niepokojącego wokalu, niepodobny do nikogo innego. Stworzyła coś takiego demonicznego, co udało ci się dziś zrealizować, a to było trudne zadanie aktorskie – podsumowała Katarzyna Skrzynecka.

Aktorsko było świetnie, odwzorowałaś ją super! Gratki, bo poczułem się jakoby ona tutaj była – dodał Michał Wiśniewski.

Andrzej Kozłowski przeniósł nas do wspaniałych lat 80-tych, wykonując utwór „You’re a woman” Trevora Taylora z zespołu Bad Boys Blue. Wszyscy w studio poczuli się jak na dobrej dyskotece! Kasię z Michałem ten utwór nawet porwał do tańca.

Jestem wzruszona twoją umiejętnością powściągania emocji i taką delikatnością, z jaką zaprezentowałeś ten utwór, w nieskazitelnej czystości intonacyjnej! Co jest, mam wrażenie, twoją cechą wrodzoną. Bezczelnie czysto śpiewasz! – zachwyciła się Małgorzata Walewska.

> Ja sobie przypomniałem, jak ten utwór w radio zasuwał na okrągło i udało ci się tu wszystko w 100% - według konwencji, tak jak to miało być. Świetnie! – dodał Krzysztof Cugowski.

Czwartym uczestnikiem był Patryk Cebulski, który po raz pierwszy w programie zadebiutował jako kobieta i wykonał utwór „Być kobietą” Alicji Majewskiej. Z tym trudnym zadaniem poradził sobie wyśmienicie!

Ja jestem pod wrażeniem twojego konsekwentnego operowania tą barwą głosu! Nie zacisnąłeś gardła, jak wchodziłeś na górę, to jest po prostu niebywałe opanowanie oddechu, spięcie, świadomość każdego dźwięku! Jestem zachwycona! Super! – powiedziała Małgorzata Walewska.

Wszystkie elementy charakterystyczne dla śpiewania Alicji oraz te wizualne, wszystko tu się zgadzało. Też jestem pod wrażeniem – podsumował Krzysztof Cugowski.

Aktorka prosi fanów o radę w sprawie fryzury. Zasypali ją komplementami! "Nawet irokez by uszedł"Zobacz więcej

Maciej Radel tym razem wcielił się w postać jednego z najbardziej popularnych wokalistów R’n’B oraz hip-hop Jasona Derulo. Wykonał utwór „Swalla”. Podczas tego wykonania było naprawdę gorąco!

Dałeś absolutnie radę! – powiedział Michał Wiśniewski.

Ruchowo byłeś po prostu fantastyczny! Głosowo mam wrażenie, że byłeś dosyć daleko od oryginału, byłeś też trochę daleko od tonacji właściwej. Ale show i wrażenie tego, co tutaj się działo, co nie było tylko twoją zasługą, ale też Kris Crew, zrobiło naprawdę fenomenalne wrażenie – powiedziała Małgorzata Walewska.

Anna Jurksztowicz została czarownicą! Wystąpiła jako Bette Midler i zaśpiewała piosenkę „I put a spell on you”. Na scenie zapanowała filmowo–musicalowa atmosfera za sprawą charakteryzacji, choreografii, scenografii oraz przede wszystkim wokal Ani!

Znakomity występ, wspaniały show! Aniu, znakomicie poradziłaś sobie z tym zadaniem; i wokalnie, i postaciowo i wszystkie te smaczki głosowe. Bette jest bardziej aktorką niż piosenkarką, i znakomicie wyważyłaś tą wokalno–aktorską równowagę. Super, gratuluję! – powiedziała Małgorzata Walewska.

Wykonałaś dziś mordercza pracę, żeby to zrobić! I siłą rzeczy dla mnie już wygrałaś tym, co zrobiłaś – zachwycił się Michał Wiśniewski.

Następnie na scenie wystąpiła Ania Rusowicz, która wcieliła się w postać Roberta Gawlińskiego z zespołu Wilki i wykonała utwór „Bohema”. Doskonale udało jej się odwzorować charyzmatyczną postać Roberta.

To twoja trzecia rola męska w tym programie i trzeba przyznać, że świetnie sobie z tym radzisz! – powiedziała Katarzyna Skrzynecka.

To nie był oczywiście do końca Robert, ale wybroniłaś się z tego. Nie zrobiłaś z tego pastiszu co najważniejsze. Robert Gawliński, przynajmniej dla mnie, należy do tych wielkich jak Krzysztof Cugowski, którzy są bardzo trudni do zrobienia, więc ode mnie będzie wysoko dzisiaj – podsumował Michał Wiśniewski.

Ostatnią uczestniczką była Karolina Pisarek, czyli Smolasty. Ze względu na jej izolację po raz pierwszy w programie uczestnik nie wyszedł na scenę. Zamiast modelki wystąpił prawdziwy Smolasty i zaśpiewał utwór „Duże oczy”.

Odcinek wygrała Ania Jurksztowicz, czek na 10 tysięcy złotych przekazała na rzecz Fundacji Dom Muzyka Seniora.

Tabela wyników po 5. odcinku:
1. Anna Jurksztowicz
2. Viki Gabor
3. Danzel
4. Andrzej Kozłowski
5. Patryk Cebulski
6. Maciek Radel
7. Ania Rusowicz

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
 • Clifford Heinz (gość)

  Zacząłem zarabiać 350 dolarów na godzinę w wolnym czasie, wykonując zadania z moim laptopem, który dostałem od tej firmy, na którą natknąłem się w Internecie… Sprawdź to i zacznij zarabiać. aby uzyskać więcej informacji odwiedź dowolną zakładkę na tej stronie

  Wielkie dzięki Tutaj…....................l­i­v­e­j­o­b­2­4­7.c­o­m

  02.04.2022 19:41
 • Gratulacje dla Anny Jurksztowicz (gość)

  Zasłużona wygrana, bo był to świetny, wyrazisty występ. Cały odcinek był naprawdę dobry. Jeden z lepszych ostatnio. A i atmosfera jakaś taka na powrót serdeczniejsza, bo jakby Michał Wiśniewski w roli jurora zaczął być bardziej optymistyczny w wypowiedziach. Możliwe też, że i uczestnicy zaczęli się pewniej czuć w programie. Tym bardziej przykro, że pierwszy raz w historii ttbz ocenianych występów było tylko 7. Fajnie, że Smolasty wystąpił, ale niefajnie, że nie było okazji zobaczyć tej metamorfozy. Tym bardziej, że byłaby to jedna z nielicznych nowych postaci. Liczę na powrót w losowaniu tej roli w ewentualnej kolejnej edycji. Tak powinno być. Szkoda tylko, że zbyt nie doceniono ogromnej pracy choreograficznej i super efektów tanecznych w występie Maćka. Super, że chociaż Kasia Skrzynecka to dostrzegła. Widać, że w obecnym jury ona najwięcej zwraca na to uwagę. Po niej Pani Małgosia, która patrzy na każdy aspekt. W takich momentach wychodzi też u Kasi to obycie ze światem tańca poprzez TzG. Najpierw była tam uczestniczką, a potem, przez lata, prowadzącą.

  01.04.2022 22:49

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×