"Vabank". Jan Machulski miał nieślubnego syna! Kim jest Wojciech Machulski? "Spędzaliśmy dużo czasu razem"

Redakcja Telemagazyn
Redakcja Telemagazyn
Media obiegła elektryzująca wiadomość - zmarły w 2008 r. aktor Jan Machulski ma nieślubnego syna, który jest asystentem kontrowersyjnego polityka, Janusza Korwin-Mikke. fot. AKPA / Kurnikowski
Media obiegła elektryzująca wiadomość - zmarły w 2008 r. aktor Jan Machulski ma nieślubnego syna, który jest asystentem kontrowersyjnego polityka, Janusza Korwin-Mikke. fot. AKPA / Kurnikowski
Media obiegła elektryzująca wiadomość - zmarły aktor Jan Machulski ma nieślubnego syna, który jest asystentem kontrowersyjnego polityka, Janusza Korwin-Mikke. Wojciech Machulski potwierdził, że jest synem Jana Machulskiego i przyrodnim bratem Juliusza Machulskiego, zaś jego matka jest aktorką. Zaledwie 18-letni chłopak opowiedział mediom o relacjach, jakie łączyły go z ojcem.

Nieślubny syn Jana Machulskiego o sławnym ojcu

Jan Machulski to wybitny aktor, który zostawił po sobie szereg znakomitych kreacji aktorskich. Trudno wymienić wszystkie kultowe już dzisiaj filmy, w których wystąpił - dość przypomnieć takie pozycje, jak "Vabank" (1981), "Kiler" (1997), "Kingsajz" (1987), "Rękopis znaleziony w Sargarossie" (1964), "Psy" (1992) czy "Vinci" (2004). Dorobek artystyczny Machulskiego jest jednak znacznie bogatszy, obejmując ponad setkę ról teatralnych i kilkanaście ról filmowych.

Wybitny aktor, zwykły człowiek

Jan Machulski, ojciec cenionego reżysera Juliusza Machulskiego, zmarł na zawał serca w wieku 80 lat 20 listopada 2008 r. Dotychczas jego nazwisko pojawiało się głównie w odniesieniu do filmów, w których występował lub nakręcił jego syn. Jednak media obiegła elektryzująca informacja, jakoby Jan Machulski miał nieślubnego syna. Jakby tego było mało, ów syn jest związany zawodowo z kontrowersyjnym politykiem, Januszem Korwin-Mikke. Jak informuje między innymi portal Radia Zet, 18-letni Wojciech Machulski ma być kierownikiem mazowieckich struktur młodzieżówki partii KORWiN i współpracownikiem polityka. Sam Korwin-Mikke potwierdził to na Twitterze.

Tak, no i co z tego? Tak, i brat (przyrodni) Juliusza Machulskiego. Najwyraźniej odziedziczył zdolności do zajmowania się filmem, ale ja się kulturą nie zajmuję. Od tego mam Żonę - cytuje wypowiedź polityka portal.

[twitter]https://twitter.com/JkmMikke/status/1495825132610371589?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1495825132610371589%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.radiozet.pl%2FRozrywka%2FPlotki%2FJan-Machulski-mial-nieslubnego-syna-to-doradca-Korwina-Mikkego[/twitter]

Sekret, o którym wiedzieli nieliczni

O tym, że Jan Machulski ma dziecko z inną kobietą niż własna żona wiedzieli tylko najbliżsi i zaufani w otoczeniu aktora. Również matka dziecka nie chciała ujawniać pokrewieństwa, chcąc ochronić je przed ewentualnym ostracyzmem i hejtem.

O niewiernej naturze Machulskiego doskonale wiedziała jego żona Halina.

Janek miał romanse na boku, ale zawsze wracał. Mieliśmy syna, wspólne projekty zawodowe, wciąż dzieliliśmy najważniejsze pasje. Może się to wydać dziwne, ale z czasem udało mi się do tego przywyknąć... Odmówiłam na zawsze relacji fizycznej. Ale jako ludzie zawsze byliśmy razem. Byłam jego partnerką, siostrą, opiekunką, tak jak on był mi przyjacielem. Dopiero jego śmierć stała się prawdziwym rozejściem - ujawniła w swojej książce Byłam wierna sobie" wdowa, przypomina portal "Viva!".

Jak przyznała ceniona aktorka i reżyserka, łącząca ich relacja była inna niż przeciętne małżeństwo. - Po pewnym czasie byliśmy już jak rodzeństwo: Janek i Halina. Nie mąż i żona. Dzięki temu małżeństwu nauczyłam się rozumieć człowieka, który był zupełnie inny niż ja - wyznała Machulska w swojej książce.

Zdaniem mediów, wiedziała również o nieślubnym dziecku, który miał otrzymać po ojcu zachowek.

Nieślubny syn

Do domniemanego syna aktora dotarły serwisy plotkarskie. Z Wojciechem Machulskim rozmawiał Pudelek.pl oraz serwis Pomponik.pl.

Tak, to prawda, jestem synem Jana Machulskiego. Miałem 5,5 roku, gdy tata zmarł, ale dobrze go pamiętam. Może fakt, że odszedł i się go wspominało, sprawił, że dobrze wrył mi się w pamięć. Spędzaliśmy dużo czasu razem, wyjazdy na wakacje, święta, urodziny czy zwykłe wyjście na hulajnogę do parku. Wracam z uśmiechem do zdjęć - cytuje portal.

Młodzieniec pracujący dla Korwin-Mikkego nie chciał jednak wypowiadać się na temat przyrodniego brata.

Nie komentuję relacji z Juliuszem Machulskim. Szczegółów sprawy spadkowej również nie chcę ujawniać, sąd oczywiście nie potrzebował dowodu, że jestem synem Jana Machulskiego, od strony formalnej wszystko było, jak należy. Mama jest aktorką, pozostawała w relacji z ojcem przez 11 lat i szanuje swoją prywatność - cytuje wypowiedź Wojciecha Machulskiego portal.

Imponujący dorobek

Jan Machulski był aktorem nie tylko filmowym i dubbingowym. Występował na scenach wielu teatrów - w latach 1954-1955 na deskach Teatru Jaracza w Olsztynie, Teatru Ziemi Opolskiej w Opolu (1955-1957), oraz w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie (1957-1963), na scenie Teatru Nowego w Łodzi (1963-1966), oraz scenie teatrów Polskiego oraz Narodowego w Warszawie (1966-1970). W 1970 roku wraz z żoną Haliną Machulską otworzył Teatr Ochota - Ośrodek Kultury Teatralnej, któremu szefował aż do 1996 roku.

Machulski w 1954 ukończył studia aktorskie w Państwowej Wyższej Szkole Aktorskiej w Łodzi, a w 1971 roku - reżyserię w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. Na tym jednak nie zakończył swojej przygody z uczelniami - w 1974 podjął pracę w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Zaledwie parę lat później objął funkcję dziekana tejże placówki. Pełnił tę rolę dwukrotnie: w latach 1981-1983 oraz 1991-1996. Wraz z żoną w 1999 roku otworzył prywatną Szkołę Aktorską im. Haliny i Jana Machulskich, działającą przy ASSITEJ - Międzynarodowym Stowarzyszeniu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży. Placówka oferuje alternatywny program kształcenia aktorów zawodowych.

Zobacz w galerii całą rodzinę Machulskich: Jana, Halinę i Juliusza Machulskich!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn