"Wiedeńska krew". Jürgen Maurer gwiazdą serialu Epic Drama! Opowiedział nam o produkcji!

Redakcja Telemagazyn
Redakcja Telemagazyn
fot. materiały prasowe telewizji Epic Drama
fot. materiały prasowe telewizji Epic Drama
Na antenie telewizji Epic Drama możemy właśnie oglądać serial "Wiedeńska krew". Jedną z gwiazd produkcji jest austriacki aktor, Jürgen Maurer, który opowiedział nam o kulisach "Wiedeńskiej krwi"!

"Wiedeńska krew" na antenie Epic Drama

Jürgen Maurer w serialu "Wiedeńska krew" wciela się w postać Oskara Reinhardta. Austriacki aktor uchylił nam rąbka tajemnicy i opowiedział o swojej roli w tej cenionej przez widzów produkcji. Sprawdźcie wywiad.

Kim jest Oskar Rheinhardt?

Jürgen Maurer: Oskar to nieskomplikowany człowiek, który próbuje zarobić na życie w bardzo skomplikowanych czasach.

Jaki jest Oskar w swojej pracy?

Jest raczej samotnikiem. Stara się wykonywać swoją pracę najlepiej jak potrafi i myślę, że odnosi w tym spore sukcesy. Ma naturę myśliwego.

Czym wyróżnia się "Wiedeńska krew" na tle innych seriali?

To jednocześnie łatwe i trudne pytanie. Ten serial ma w sobie wszystko, co powinna oferować dobra rozrywka. Ma genialne teksty - Steve Thompson jest świetnym pisarzem. Przedstawia wizję starego Wiednia, która jest moim zdaniem naprawdę niesamowita. W tej produkcji jest miejsce zarówno na wątki kryminalne, jak i humorystyczne.

Co Oskar czuje wobec Maxa?

Oskar i Max są całkowitymi przeciwieństwami, dlatego ich relacja jest tak wyjątkowa. Oskar nie jest typem intelektualisty. Myślę, że bardzo lubi Maxa, ale często po prostu go nie rozumie. Jednocześnie zdaje sobie sprawę, że rzeczy, które Max mówi mu o psychologii, często są bardzo przydatne, a nawet kluczowe w procesie polowania na przestępców.

Czy rok 1907 to według Ciebie interesujący okres?

Prywatnie bardzo interesuję się sztuką. Studiowałem na wiedeńskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zanim zostałem aktorem, zajmowałem się malarstwem. Czas przełomu między jednym wiekiem a drugim to chyba najbardziej interesujący okres. Sztuka nadal tkwiła wtedy w klasycyzmie i manierycznej powtarzalności, a w tle zaczynała się rewolucja nie tylko w nauce (na przykład psychologii), ale także w sztukach pięknych i muzyce. Wiedeń był punktem kulminacyjnym tych wydarzeń.

Jak Ci się współpracuje z Matthew Beardem?

Jest między nami chemia. W miarę jak rozwija się nasza relacja jako aktorów, udaje nam się dopracowywać coraz drobniejsze szczegóły we współpracy na ekranie. Wraz z rutyną pojawia się też mnóstwo zabawy. Sceny z Maksem i Oskarem są moimi ulubionymi!

Myślisz, że mógłbyś być dobrym detektywem?

To byłby bardzo zły pomysł! Zawód detektywa wymaga mnóstwo precyzji i rozwagi, co mnie dyskwalifikuje na starcie, gdyż jestem bardzo nieuważny i roztrzepany. Myślę, że przegapiłbym każdą wskazówkę i każdy ślad.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Filip Chajzer o MBTM

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn