„Wojenne dziewczyny". Maja Szopa dla głównej roli zdecydowała się ogolić głowę na łyso! Przed młodą aktorką wielka kariera?

Maja Szopa to jedna z najlepszych, młodych aktorek, znana szerszej publiczności z seriali takich jak „Wojenne dziewczyny". Aktorka jest gotowa na duże poświęcenie dla dobrej roli. Jak się okazało, była gotowa ogolić nawet głowę na łyso! Opłaciło się?

Multimedia

Maja Szopa urodziła się w 1997 roku. W 2020 roku ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Akademii Teatralnej w Warszawie, gdzie już jako studentka zachwycała. Kto widział takie spektakle, jak "Wieczór Trzech Króli albo co chcecie" czy "Każdy musi kiedyś umrzeć Porcelanko, czyli rzecz o wojnie trojańskiej", ten doskonale wie, o czym mówię.

Maja Szopa na szklanym ekranie zadebiutowała w 2017 roku, gdy pojawiła się w serialu "Belfer 2" i jednym z epizodów "W rytmie serca". Jednak największe aktorskie zadanie było dopiero przed nią; w 2018 roku Maja Szopa zdobyła główną rolę kobiecą w rosyjskim filmie "Strangers of Patience", którego reżyserem był Władimir Alenikow.

Dramatyczny wypadek Szymka! Wszystko przez niedbalstwo Izy. Skończy się tragicznie?Zobacz więcej

Młoda aktorka dla tej roli musiała nauczyć się języka rosyjskiego, bowiem ekipa nie mówiła po angielsku, a do tego musiała się nauczyć rosyjskiej odmiany języka migowego, zgodzić się ściąć swoje długie i piękne włosy oraz ogolić na łyso! Maja Szopa w rozmowie z Kamilą Gulbicką na Wirtualnej Polski, która została opublikowana 9 października 2018 roku, tak opisała to doświadczenie:

Wszystko było trudne i przerażające. Musiałam zgolić głowę na łyso, a całe życie chodziłam w długich włosach. To spowodowało poczucie nagości, braku komfortu. Poza tym musiałam rozebrać się do paru scen. Dla debiutantki to naprawdę trudne doświadczenie.

Opłaciło się. Za tę rolę Maja Szopa otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Montrealu. Niestety, polska publiczność kompletnie nie wie nic o tym filmie.

Następnie Maja Szopa kontynuowała swoje serialowe przygody; na moment pojawiła się w "Pułapce" oraz "Młodym Piłsudskim". W 2019 roku zagrała, u boku Jacka Poniedziałka, w świetnym krótkometrażowym filmie Michała Chmielewskiego pt. "Hi, How Are You", który zachwycił publiczność na koszalińskim festiwalu Młodzi i Film. Kolejne produkcje z udziałem Szopy to pojedyncze odcinki seriali "Echo serca" i "Szadź".

OGLĄDAJ! Premiery seriali i programów, na żywo, płatne pakiety TV bez reklam w Player!

Przełom przyszedł wraz z 2021 roku, gdy Maja Szopa, jako Nitka, dołączyła do obsady uwielbianych przez widzów "Wojennych dziewczyn". Niedługo później pojawiła się w filmie "To musi być miłość", aż w końcu znalazła się w obsadzie innego popularnego serialu "Papiery na szczęście", gdzie skrada uwagę widzów swoim urokiem jako Oliwka. Niedawno Maja Szopa w małej roli pojawiła się w filmie Michała Kwiecińskiego pt. "Filip", a tymczasem my kibicujemy i czekamy aż polskie kino w pełni odkryje talent i możliwości Mai Szopy!

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • jacuś (gość)

    uwielbiam tę laleczkę!

    16.10.2022 19:18
  • Halszka (gość)

    Mając 21 lat ukończyła Akademię Teatralną ? Chyba coś się komuś pomyliło 😏

    10.10.2022 06:22

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×