Zaczynał jako nastolatek w "BrzydUli", lecz niewielu wie, że jest synem aktora znanego z serialu "Alternatywy 4". Tak się zmieniał Wacław Warchoł!

Wacław Warchoł, czyli Janek Cieplak z serialu "BrzydUla" zaczynał w produkcji jako nastolatek - miał wtedy 17 lat. Ta rola przyniosła mu rozpoznawalność, a po niej przyszły kolejne. Niewielu jednak wie, że jest synem znanego aktora!

Multimedia

Brat "BrzydUli" jest synem aktora znanego z serialu "Alternatywy 4"

Wacław Warchoł urodził się 2 lipca 1991 roku. Swoje pierwsze filmowe kroki stawiał w "BrzydUli" - miał wtedy miał 17 lat. To właśnie rola Janka, brata Uli (w tej roli Julia Kamińska) przyniosła mu największą rozpoznawalność. W kolejnych latach mogliśmy go oglądać w "Klanie", "Na Wspólnej" , "M jak miłość" oraz filmie "Dywizjon 303". W 2020 roku Wacław Warchoł powrócił do roli młodszego brata Uli, w nowych odcinkach "BrzydUli".

Tak wyglądała Małgorzata Socha na początku kariery. Zasłynęła jako ponętna KateZobacz więcej

Brat "BrzydUli" jest synem aktora znanego z serialu "Alternatywy 4"

Nie każdy wie, ale 30-letni dziś Wacław Warchoł to jest synem Grzegorza Warchoła, którego widzowie mogą kojarzyć z serialu "Alternatywy 4". To on miał grać Ferdka Kiepskiego w serialu "Świat według Kiepskich".

Zgadza się, miałem grać razem z Anną Majcher jako Halinką. Zgłosili się do nas reżyser z producentem. Spotkaliśmy się w hotelu Marriott w Warszawie na śniadaniu, żeby omówić warunki. No i okazało się, że trzeba będzie podpisać zobowiązanie od razu na kilka serii i przenieść się do Wrocławia, bo zdjęcia zaplanowano właściwie bez przerwy. Nie mogłem sobie na to pozwolić, nie chciałem opuszczać Warszawy – opowiadał Grzegorz Warchoł w rozmowie z "Super Expressem".

Podobnie jak ojciec, młody Warchoł również zajmuje się reżyserią. Wacław studiował reżyserię na łódzkiej filmówce. W tym klanie aktorstwo wybrała także córka Grzegorza Warchoła - Weronika Warchoł znana jest m.in. z roli Gabrieli, studentka Pawła z "Przyjaciółek".

Wacław Warchoł kiedyś i dziś. Tak zmienił się brat serialowej Uli Cieplak

Zobacz zdjęcia w galerii

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
 • Rafał (gość)

  Wacław skończył scenariopisarstwo, nie jest reżyserem.

  15.07.2022 16:32
 • marlon (gość)

  ten ŻAŁOSNY WARCHOŁ rezyserowal Dylematów 5...I potwierdził co umie

  21.12.2021 18:10
 • marlon (gość)

  ten ŻAŁOSNY WARCHOŁ rezyserowal Dylematów 5...I potwierdził co umie

  21.12.2021 18:10
 • Abraham Lincoln (gość)

  A skąd się pan o tym dowiedział?

  20.12.2021 09:51
 • Zenobiusz Furman (gość)

  A czy to ładnie, że w pana kraju Syjoniści biją murzynów?

  20.12.2021 09:49
 • Józef Balcerek (gość)

  Ale... popelina panie. On się w ogóle na prawie nie zna. Właśnie o prawie rozmawialiśmy, ani be ani me, no. Kupił sobie gdzieś te papiery albo ukradł i teraz rżnie profesora.

  20.12.2021 09:47
 • Stanisław Anioł (gość)

  Ten warchoł, profesor Dąb Rozwadowski?

  20.12.2021 09:44
 • Stara kobieta (gość)

  Dzieciaki startujace w zawodzie zurnalisty urodzone w Sloikowie odkryly, ze tatus Warchola jr. zagral w Alternatywy 4. Grzegorz Warhol byl bardzo plodnym aktorem i rezyserem w lata 70 u.w. gral w wielu filmach i sztukach polskiego kina moralnego niepokoju. Troche wysilku w googlanie radze wlozyc...

  20.12.2021 08:54

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×