„Złotopolscy”. Anna Milewska i Andrzej Zawada byli małżeństwem przez 47 lat. Aktorka wybaczyła mu liczne zdrady! Wielkie uczucie przerwała tragedia

Anna Milewska to dla wielu widzów Julia Kamienicka-Złotopolska, ukochana Dionizego z serialu „Złotopolscy”. Prywatnie aktorka była ukochaną Andrzeja Zawady, którego żoną była przez 47 lat. Gwiazda blisko pół wieku znosiła wyskoki męża! - Nawet troszkę współczułam tym dziewczynom - mówiła w wywiadzie.

Multimedia

Anna Milewska - aktorka i poetka

Anna Milewska przez 12 lat grała w serialu „Złotopolscy”. Aktorce ciężko było rozstać się z Julią Kamienicką-Złotopolską. -Zakończenie serialu nastąpiło w trybie nagłym niezwykle i niezbyt elegancko. Nikt nam nie podziękował za dwanaście lat pracy, istnienia w TVP2 - wspominała w rozmowie z Beatą Banasiewicz z AKPY. Jako poetka zadebiutowała w 1999 roku, ale do szuflady pisała już w czasach szkolnych.

Anna Milewska kochała mężczyznę, który ją zdradzał

Serialowa Julia była elegancką kobietą, która zawsze otoczona była wianuszkiem adoratorów. Prywatnie aktorka kochała jednego mężczyznę - to była wielka miłość, aż do śmierci. Anna Milewska przez 47 lat była żoną Andrzeja Zawady, słynnego himalaisty, który odszedł w 2000 roku. Milewska przez prawie 10 lat żyła w niepewności, czekając na pierścionek zaręczynowy.

Andrzej był przystojny, dowcipny, inteligentny, więc miał duże powodzenie wśród kobiet. Nie mogłam być zazdrosna, gdy wdawał się w różne związki. Wiedziałam zresztą, że nie jest to dla niego w jakiś sposób zobowiązujące. Wprost przeciwnie - nawet troszkę współczułam tym dziewczynom. Pewnie się angażowały, a ja wiedziałam, że w rezultacie nic z tego nie wyjdzie. I rzeczywiście te związki, tak czy inaczej, się kończyły. Andrzej wracał - wyznała w rozmowie z Onetem.

Tak będzie wyglądać Wigilia u Mostowiaków. Sekrety i aresztowanie! Zobacz zdjęcia Zobacz więcej

W 2009 roku aktorka wydała książkę „Moje życie z Zawadą”, w której opowiedziała o związku z charyzmatycznym kierownikiem licznych wypraw wysokogórskich. -To była miłość od pierwszego wejrzenia. Gdy mi się przedstawił, od razu pomyślałam: „O tak będę się nazywać!". Andrzej przyznał mi się później, że on zauważył mnie już dużo wcześniej. Przeżyliśmy razem wiele pięknych lat - opowiadała z sentymentem Anna Milewska podczas uroczystej promocji książki, cytowana przez Akpę.

Anna Milewska tolerowała styl życia Andrzeja Zawady. -To był mój mąż, ale nie był moją własnością. Nie mogłam mu więc czegokolwiek zabronić - dodała w rozmowie z Onetem. Aktorka trwała u boku męża do końca. Himalaista zmarł na raka trzustki 21 sierpnia 2000 r. Miał 72 lata.

Anna Milewska 21 lutego br. skończyła 91 lat.

Zobacz galerię

Izabela Zwierzyńska grała w serialu TVP przez 15 lat! Była nastolatką, gdy zaczęła! Zobaczcie, jak się zmieniła!Zobacz więcej

Komentarze

Skomentuj
 • Miś (gość)

  Ona. Po twoim żałosnym wpisie stałaś sie również pośmiewiskiem. Warto było.

  09.12.2022 13:44
 • kora (gość)

  To było jej życie i nie ma się z czego śmiać,

  08.12.2022 16:44
 • Urszula (gość)

  dlaczego ją potępiacie?jej życie , jej wybór,pewnie go kochała albo ze wzgl.religijnych,każdy powód jest dobry aby trwać w związku lub odwrotnie,związek zakończyć.

  07.08.2022 21:37
 • ona (gość)

  Nie ma sie czym chwalic, głupia baba ktora za wszelka cene trzymala siespodni niedowartosciowanego czlowiea. Nie załuje takich niehonorowych kobiet. Była posmiewiskiem w swoim srodowisku. Warto było? nie sadze.

  07.08.2022 09:40
 • Rychu (gość)

  Żałosna baba. Facet zdradzał ja na prawo i lewo, a ta pier....li, że nie mogła być zazdrosna jak zdradzał ją z tabunem bab. Nie mogła mu zabronić zdrad... Noż kur... Głupia ta Anka, zdesperowana, pełna kompleksów, tkwiła z takim typkiem, by szczycić się że tyle lat była z nim w małżeństwie ? Bała się życia po rozwódki ? Żal mi tej jej tego desperackiego tkwienia w małżeństwie.

  13.04.2022 22:31

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×