„Złotopolscy”. Anna Milewska i Andrzej Zawada byli małżeństwem przez prawie pół wieku! Mimo licznych zdrad ich uczucie przetrwało

Adriana Słowik
Adriana Słowik
Anna Milewska to dla wielu widzów Julia Kamienicka-Złotopolska, ukochana Dionizego z serialu „Złotopolscy”. Prywatnie aktorka była ukochaną Andrzeja Zawady, którego żoną była przez 47 lat. Gwiazda blisko pół wieku znosiła wyskoki męża! - Nawet troszkę współczułam tym dziewczynom - mówiła w wywiadzie.
Anna Milewska to dla wielu widzów Julia Kamienicka-Złotopolska, ukochana Dionizego z serialu „Złotopolscy”. Prywatnie aktorka była ukochaną Andrzeja Zawady, którego żoną była przez 47 lat. Gwiazda blisko pół wieku znosiła wyskoki męża! - Nawet troszkę współczułam tym dziewczynom - mówiła w wywiadzie. Niemiec/AKPA
Anna Milewska to dla wielu widzów Julia Kamienicka-Złotopolska, ukochana Dionizego z serialu „Złotopolscy”. W życiu prywatnym aktorka była żoną Andrzeja Zawady, z którym tworzyli małżeństwo przed 47 lat! Mimo licznych zdrad męża ich uczucie przetrwało próbę czasu.

Anna Milewska - aktorka i poetka

Anna Milewska przez 12 lat grała w serialu „Złotopolscy”. Aktorce ciężko było rozstać się z Julią Kamienicką-Złotopolską. -Zakończenie serialu nastąpiło w trybie nagłym niezwykle i niezbyt elegancko. Nikt nam nie podziękował za dwanaście lat pracy, istnienia w TVP2 - wspominała w rozmowie z Beatą Banasiewicz z AKPY. Jako poetka zadebiutowała w 1999 roku, ale do szuflady pisała już w czasach szkolnych.

Anna Milewska kochała mężczyznę, który ją zdradzał

Serialowa Julia była elegancką kobietą, która zawsze otoczona była wianuszkiem adoratorów. Prywatnie aktorka kochała jednego mężczyznę - to była wielka miłość, aż do śmierci. Anna Milewska przez 47 lat była żoną Andrzeja Zawady, słynnego himalaisty, który odszedł w 2000 roku. Milewska przez prawie 10 lat żyła w niepewności, czekając na pierścionek zaręczynowy.

Andrzej był przystojny, dowcipny, inteligentny, więc miał duże powodzenie wśród kobiet. Nie mogłam być zazdrosna, gdy wdawał się w różne związki. Wiedziałam zresztą, że nie jest to dla niego w jakiś sposób zobowiązujące. Wprost przeciwnie - nawet troszkę współczułam tym dziewczynom. Pewnie się angażowały, a ja wiedziałam, że w rezultacie nic z tego nie wyjdzie. I rzeczywiście te związki, tak czy inaczej, się kończyły. Andrzej wracał - wyznała w rozmowie z Onetem.

W 2009 roku aktorka wydała książkę „Moje życie z Zawadą”, w której opowiedziała o związku z charyzmatycznym kierownikiem licznych wypraw wysokogórskich. -To była miłość od pierwszego wejrzenia. Gdy mi się przedstawił, od razu pomyślałam: „O tak będę się nazywać!". Andrzej przyznał mi się później, że on zauważył mnie już dużo wcześniej. Przeżyliśmy razem wiele pięknych lat - opowiadała z sentymentem Anna Milewska podczas uroczystej promocji książki, cytowana przez Akpę.

Anna Milewska tolerowała styl życia Andrzeja Zawady. -To był mój mąż, ale nie był moją własnością. Nie mogłam mu więc czegokolwiek zabronić - dodała w rozmowie z Onetem. Aktorka trwała u boku męża do końca. Himalaista zmarł na raka trzustki 21 sierpnia 2000 r. Miał 72 lata.

Anna Milewska 21 lutego br. skończyła 91 lat.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn