"Złotopolscy". Piotr Machalica nie żyje. Krystyna Janda napisała wzruszające pożegnanie

Krystyna Janda poinformowała o śmierci Piotra Machalicy. W niedzielę (13.12) wieczorem aktor w ciężkim stanie trafił do szpitala. Miał 65 lat.

Multimedia

Piotr Machalica nie żyje

W niedzielę (13.12) wieczorem Krystyna Janda zamieściła na swoim profilu w mediach społecznościowych niepokojący wpis na temat Piotra Machalicy: "Piotr w ciężkim stanie w szpitalu, pod respiratorem, w śpiączce farmakologicznej. Trzymajcie razem z nami za niego kciuki. Straszny czas". Post szybko zniknął z sieci, a kilka godzin później okazało się, że aktor zmarł. Janda napisała wzruszające pożegnanie:

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że odszedł tej nocy, nasz wielki przyjaciel, kolega, wspaniały Człowiek i cudowny Artysta Piotr Machalica. Kochaliśmy i podziwialiśmy Go wszyscy. Był w naszej Fundacji od samego początku i zagrał na naszych scenach przez ostatnie 15 lat setki spektakli, także zaśpiewał wiele koncertów. Żegnamy Go zaskoczeni Jego śmiercią, w środku naszej wspólnej życiowej i teatralnej drogi🖤 W naszych repertuarach zaplanowaliśmy na najbliższe miesiące spektakle z Piotrem🖤 nie możemy uwierzyć że ich już nie zagra🖤 Piotrusiu, kochanie, to pożegnanie, najczulsze z możliwych, to podziękowanie za Twój talent, przyjaźń, Twoje ciepło, czar, lojalność, rzetelność, poczucie humoru, prawość, wielkie Człowieczeństwo.🖤Żegnaj piękny i czuły książę, cieszymy się że byłeś ostatnie lata bardzo szczęśliwy i dzieliłeś się z nami i publicznością Twoim szczęściem.

Przypomnijmy, że w 2013 roku Machalica poddał się operacji serca, która - jak sam mówił - uratowała mu życie. Jak donoszą media, aktor miał zagrać w najnowszej produkcji TVN "Tajemnica zawodowa" z Magdaleną Różczką w roli głównej, jednak w ostatniej chwili zrezygnował i nie pojawił się na planie. We wrześniu 2020 roku 65-latek ożenił się z młodszą o 21 lat Aleksandrą.

Piotr Machalica ożenił się! Wybranką aktora jest młodsza o 21 lat bizneswomanZobacz więcej

Piotr Machalica urodził się 13 lutego 1955 roku w Pszczynie. W 1981 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Debiutował w 1979 roku. Związał się początkowo z Teatrem Powszechnym w Warszawie, a następnie z teatrami Krystyny Jandy - Teatrem Polonia, a także Och Teatrem. Grał w wielu filmach, m.in. "Sauna", "Dzień świra", "Nic śmiesznego", Zabij mnie glino" czy "Sztuka kochania". Widzowie TVP pokochali go za rolę Chrisa Kamienieckiego w serialu "Złotopolscy", w którym do swojej śmierci grał także jego ojciec, Henryk Machalica.

Zobacz galerię

Źródło: x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×