Gra Endera

Ender's Game, USA 2013

Rok 2070. Minęło 40 lat od nieudanej inwazji obcych na Ziemię. Świat żyje w oczekiwaniu na powrót najeźdźców. Ender jest jedyną nadzieją ludzkości na ocalenie.

  • Czas trwania: 109 minut, Gatunek: Film SF
  • Reżyseria: Gavin Hood

7

Ocena redakcji

To w dużej mierze typowy przykład filmu o szkoleniu i drodze na szczyt, odkrywaniu swego przeznaczenia, na szczęście większy nacisk położono tutaj na postać tytułowego Endera niż na efekty, które nie zdominowały obrazu.

Gra Endera w telewizji

ZwińRozwiń
  • Powtórka

    Niedziela 30.04.2023 03:05

    TVP 2

  • Sobota 29.04.2023 00:55

    TVP 2

  • HIT Dnia

    Sobota 25.03.2023 23:40

    TVP 1

  • Powtórka

    Czwartek 06.10.2022 01:05

    TVP HD

  • Wtorek 04.10.2022 23:20

    TVP HD

  • HIT Dnia

    Wtorek 23.08.2022 21:55

    TVP 2

  • Sobota 26.02.2022 23:15

    TVP 2

  • Niedziela 18.11.2018 23:30

    TVN Fabuła

  • Czwartek 15.11.2018 20:00

    TVN Fabuła

  • HIT Dnia

    Piątek 24.08.2018 22:45

    TVN

  • Sobota 02.06.2018 23:35

    TVN Fabuła

  • HIT Dnia

    Czwartek 31.05.2018 21:00

    TVN Fabuła

Multimedia

Obsada

  • Asa Butterfield jako Ender Wiggin
  • Harrison Ford jako Colonel Graff
  • Hailee Steinfeld jako Petra Arkanian
  • Abigail Breslin jako Valentine Wiggin
  • Ben Kingsley jako Mazer Rackham
  • Viola Davis jako Major Gwen Anderson
  • Aramis Knight jako Bean
  • Suraj Partha jako Alai

Więcej »

Twórcy

  • Gavin Hood Scenariusz
  • Gavin Hood Reżyseria
  • Orson Scott Card Producent
  • Robert Chartoff Producent
  • Lynn Hendee Producent
  • Alex Kurtzman Producent
  • Linda McDonough Producent
  • Roberto Orci Producent

Więcej »

Opis programu

ZwińRozwiń

Rok 2070. Minęło 40 lat od nieudanej inwazji obcych na Ziemię. Świat żyje w oczekiwaniu na powrót najeźdźców - podobnych do owadów istot, które stworzyły zaawansowane technicznie społeczeństwo. Ziemskie centrum obrony rekrutuje najinteligentniejsze jednostki jeszcze na etapie dzieciństwa i poddaje je szkoleniu w walce z obcymi. Wybrańcy są kierowani do orbitalnej szkoły bojowej. Najlepszym spośród kadetów jest Andrew Wiggin. Jego siostra, Val, nazywa go Enderem.

Ekranizacja powieści Orsona Scotta Carda pod tym samym tytułem. Kultowa książka science fiction z 1985 r. zdobyła popularność również w Polsce, gdzie została wydana w 1991 r. Akcja rozgrywa się w odległej przyszłości. Minęło 40 lat od nieudanej inwazji obcych na naszą planetę. Świat wciąż stoi w obliczu zagrożenia inwazją najeźdźców. W ziemskim centrum obrony jest przygotowywany specjalny plan odparcia wroga. Aby stworzyć przyszłą niezwyciężoną armię, już wśród najmłodszych dzieci są wybierani najinteligentniejsi kandydaci i poddawani szkoleniu. Spośród uczniów tej osobliwej szkoły wojskowej wyróżnia się Andrew Wiggin zwany Enderem, który trafia do orbitalnej szkoły bojowej, gdzie przechodzi trening przygotowujący go do ostatecznej konfrontacji z wrogiem.

Recenzje

  • To w dużej mierze typowy przykład filmu o szkoleniu i drodze na szczyt, odkrywaniu swego przeznaczenia, na szczęście większy nacisk położono tutaj na postać tytułowego Endera niż na efekty, które nie zdominowały obrazu.

    7/10

Komentarze

Skomentuj
  • Skrót (gość)

    Skrót, bo inaczej tego nie da się nazwać... W dzieciństwie czytałem książkę, była naprawdę świetna. 5 punktów za film, 2 za obsadę a 2 za miłe wspomnienia ma dzieciństwo. 9/10

    29.04.2023 02:28
  • Wielki Kinematograf

    Mega gniot. Oglądać tylko tuż przed spadnięciem pod stół po 4 litrach samogonu bo wtedy i tak wszystko jedno co się dzieje dookoła.

    25.03.2023 19:48
  • CCCP (gość)

    POjebało kogoś!? Co to do kurwy jest!!? Jebana rasa!

    26.02.2022 12:06
  • WTF (gość)

    Ja pierdole, ten film w TVP będzie wyświetlany jako 16+, a pamiętam jak ten film wchodził do kin to miał 10+. Obejrzałem w tamtym roku mając 17 lat i przyznam, że na taki film to mogą chodzić wycieczki szkolne.

    23.02.2022 20:28
  • Exit-Play (gość)

    Jako miłośnikowi kina SF nie spodobał mi się ten film. Nwm czy gdybym obejrzał to jeszcze w podstawówce to czy mnie ciekawiłby bardziej. Efekty specjalne i fabuła jak z gry komputerowej. Przereklamowane

    19.12.2021 06:02
  • Tech (gość)

    Nie tykać tego gniota nawet kijem z 10 metrów w rękawiczkach... Nie wiem do jakiego widza ten film jest skierowany, ani to dla dorosłych ani dla dzieciaków. Taki koszmarek w którym chyba tylko przez przypadek znalazło się kilka znanych nazwisk.

    13.03.2018 20:06

Dodaj komentarz

    Ocena społeczności: 6.4 Głosów: 16

    Hity dnia

    Wszystkie hity »

    Logowanie

    Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

    ×