Marley i ja

Marley & Me, USA 2008

Młode małżeństwo, Jennifer i John Groganowie, zaczyna myśleć o dziecku. Sprawdzianem cierpliwości i umiejętności wychowawczych pary ma być pies - labrador Marley.

• Czas trwania: 111 minut, Gatunek: Komedia
  • Reżyseria: David Frankel

9

Ocena redakcji

„Marley i ja” to oczywiście familijna komedia wpisująca się w pewien schemat, do którego należy także niezwykle popularny „Beethoven”. Warto ją zobaczyć, gdyż oprócz aspektu rozrywkowego posiada również element wychowawczy, zwracający uwagę, by zastanowić się, zanim zdecydujemy się kupić fajnego i słodkiego pieska.

Marley i ja w telewizji

ZwińRozwiń
  • Środa 01.02.2023 06:00

HBO

• Powtórka

Wtorek 14.02.2023 10:10

HBO

Multimedia

Obsada

• Owen Wilson jako John
  • Jennifer Aniston jako Jenny
  • Eric Dane jako Sebastian
  • Alan Arkin jako Kornblut
  • Kathleen Turner jako Arnie Klein
  • Nathan Gamble jako Patrick (w wieku 10 lat)
  • Haley Bennett jako Lisa
  • Ann Dowd jako Platt

Więcej »

Twórcy

• Florian Ballhaus Zdjęcia
  • David Frankel Reżyseria
  • Mark Livolsi Montaż
  • Theodore Shapiro Muzyka
  • Gil Netter Producent
  • Karen Rosenfelt Producent
  • Joseph M. Caracciolo Jr. Producent
  • Arnon Milchan Producent

Więcej »

Opis programu

ZwińRozwiń

Jennifer i John Groganowie, młode małżeństwo z Michigan, postanawiają przeprowadzić się na Florydę. Tu kupują dom, znajdują posady w redakcjach konkurencyjnych gazet i zaczynają myśleć o dziecku. Jenny czuje się gotowa do roli matki, lecz małżonek ma wątpliwości, czy będzie dobrym ojcem. Zwierza się koledze, a ten wpada na pomysł, jak zaspokoić instynkt macierzyński Jennifer. Proponuje Johnowi, by kupił psa. Zwierzak ma być sprawdzianem cierpliwości i umiejętności wychowawczych pary. Wkrótce u Groganów pojawia się labrador Marley.

Jennifer i John Groganowie, młode małżeństwo z Michigan, postanawiają przeprowadzić się na Florydę. Tu kupują dom, znajdują posady w redakcjach konkurencyjnych gazet i zaczynają myśleć o dziecku. Jenny czuje się gotowa do roli matki, lecz małżonek ma wątpliwości, czy będzie dobrym ojcem. Zwierza się koledze, a ten wpada na pomysł, jak zaspokoić instynkt macierzyński Jennifer. Proponuje Johnowi, by kupił psa. Zwierzak ma być sprawdzianem cierpliwości i umiejętności wychowawczych pary. Wkrótce u Groganów pojawia się labrador Marley.

Recenzje

• „Marley i ja” to oczywiście familijna komedia wpisująca się w pewien schemat, do którego należy także niezwykle popularny „Beethoven”. Warto ją zobaczyć, gdyż oprócz aspektu rozrywkowego posiada również element wychowawczy, zwracający uwagę, by zastanowić się, zanim zdecydujemy się kupić fajnego i słodkiego pieska.

9/10

Komentarze

Skomentuj
  • viv

Widziałam go raz i chciałabym zobaczyć znowu, ale niestety ja na takich filmach wyję i potem boli mnie głowa. Drugim takim filmem jest Hatchiko.

04.12.2022 00:32
  • fvc0008awqtft (gość)

https://polyfill-form-1880592.plglt.de

02.12.2022 20:33
  • Ula (gość)

Poprostu piękny film

14.05.2022 21:56
  • Porażka

Znowu czosnek z cebulą. Zabrakło tylko rabina w tej żydowskiej historyjce.

16.09.2021 19:12
  • Ada (gość)

Uwielbiam ten film. Oglądałam już kilka razy :)

22.11.2018 23:01
  • ja (gość)

Nie trwa jeszcze reklamy

10.11.2015 20:26
  • Marczysław (gość)

Film pod kątem labradorka....super... :)

05.04.2015 23:48
  • tokmada (gość)

Piękny film, wzruszająca historia... Warto poznać.

05.04.2015 10:16
  • emmka5@...

dzisiaj

06.09.2013 19:00
  • zenek (gość)

ja obejrzałem od połowy i naprawdę bardzo ciekawy, jednak chciałbym obejrzeć go w całości. Tylko kiedy ??? TVN określcie się szybko !!!!!

12.04.2013 17:12
  • KaSssia.. (gość)

Czekałam na ten film odkąd zauważyłam zwiastun w tv a wczoraj go przegapiłam ;/ Wiecie kiedy powtórka??

11.11.2012 14:34
  • ... (gość)

Czy wiecie kiedy będzie powtórka tego filmu ?

11.11.2012 13:26
  • gość (gość)

Polecam gorąco NAJPIERW przeczytać książkę. Dla każdego, kto posiada czworonożnego przyjaciela - niesamowicie ciepła, wzruszająca historia o pięknej przyjaźni, mimo wielu katastrof i wpadek :)

10.11.2012 20:33
  • mati (gość)

lujek

10.11.2012 19:26
  • mati (gość)

lololalalili

10.11.2012 19:22
  • gość (gość)

Przede wszystkim życiowy, bardzo, bardzo ciepły, wzruszający (łezka w oku się zakręci), uspokajający ale nieprzynudzający (chociaż chwilami balansujący na granicy bycia takim). Jest to dramat, a ewentualne zabawne sceny są szczere, bo są „wyreżyserowane” przez życie i są naturalną częścią życia rodziny, której losy w filmie obserwujemy. Jeśli nie wiecie czy obejrzeć przeczytajcie recenzję: czasnafilm.blogspot.com

09.11.2012 00:25
  • Tom (gość)

Nie przesadzajmy... Film jest średni. O niewiarygodnie nieznośnym psie. Mimo że lubię Aniston i Wilsona, fabuła jest raczej dęta. Gość po 3 latach pisania felietonów do gazety zmienia willę z basenem na pół-dworek z ogrodem? Najgorsza jest ta minuta czy dwie, w której co sekundę zmiania się obraz z komentarzem ilustrującym temat kolejnego felietonu. Nie wiedziałem: przełączyć kanał czy wyłączyć tv. Ogólnie ta rzewność pod koniec wielce przesadzona. Podsumowanie: film miał pewnie przyzwoity budżet, Aniston i Wilson dają radę, ale całość... niestety, strata czasu.

05.11.2011 07:23
  • LALALALA... (gość)

Film wzruszający, łatwy, przyjemnie się ogląda, bardzo śmieszny. Obsada ciekawa i nadająca się do tego filmu. SERDECZNIE POLECAM!!!

04.11.2011 20:01
  • kate (gość)

Dobry film:) Super

04.11.2011 18:18
  • anna (gość)

Nawet obsada całkiem, całkiem...

04.11.2011 18:00
NowszeStarsze

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 6.6 Głosów: 100

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.