Medicus

Der Medicus, Niemcy 2013

Anglia, XI wiek. Przygarnięty przez wędrownego znachora 9-latek poznaje podstawy medycyny. Po latach wyruszy w podróż do Persji, by dostać się na uczelnię, na którą nie są przyjmowani chrześcijanie.

 • Czas trwania: 148 minut, Gatunek: Film przygodowy
 • Reżyseria: Philipp Stölzl

7

Ocena redakcji

Podobnie jak wcześniejsze „Pachnidło” i „Hidalgo” „Medicus” to kino przez duże K, którego nie sposób nie lubić… bo opowiada historie, od których nie można się oderwać.

Medicus w telewizji

ZwińRozwiń
 • HIT Dnia

  Niedziela 14.08.2022 23:30

  TVP 1

 • Niedziela 14.08.2022 01:40

  TVP 1

 • HIT Dnia

  Piątek 11.02.2022 23:05

  TVP 2

 • Niedziela 05.07.2020 23:55

  TVP 1

 • HIT Dnia

  Sobota 04.07.2020 21:30

  TVP 1

 • Poniedziałek 17.02.2020 00:00

  TVP 1

 • HIT Dnia

  Sobota 15.02.2020 21:35

  TVP 1

 • Niedziela 06.01.2019 23:10

  TVP 1

 • HIT Dnia

  Sobota 05.01.2019 21:30

  TVP 1

 • HIT Dnia

  Sobota 30.12.2017 22:00

  TVP 2

 • Piątek 29.12.2017 01:15

  TVP 2

 • Niedziela 06.12.2015 22:20

  CANAL+ Dokument

Multimedia

Obsada

 • Stellan Skarsgård jako Barber
 • Tom Payne jako Rob Cole
 • Emma Rigby jako Rebecca
 • Olivier Martinez jako Shah Ala ad Daula
 • Elyas M'Barek jako Karim
 • Fahri Yardim jako Davout Hossein
 • Makram Khoury jako Imam
 • Michael Marcus jako Mirdin

Więcej »

Twórcy

 • Hamid Ait Timaghrit Drugi reżyser
 • Tarik Ait Ben Ali Drugi reżyser
 • Dennis Eichhof Drugi reżyser
 • Andi Lang Drugi reżyser
 • Richard von Groeling Drugi reżyser
 • Maximilian von Mayenburg Drugi reżyser
 • Azzedine Riyad Drugi reżyser
 • Ingo Frenzel Muzyka

Więcej »

Opis programu

ZwińRozwiń

Anglia, XI w. Po śmierci matki 9-letni Rob Cole zostaje przygarnięty przez wędrownego znachora. Uczy się reguł rządzących światem oraz podstaw medycyny. Gdy opiekun zaczyna ślepnąć, Cole szuka pomocy u prawdziwego lekarza. Dowiaduje się o lekarzu perskich królów, który naucza w arabskim Isfahanie. Od tej pory marzy o tym, by pobierać nauki u mistrza. Wyrusza w podróż do Persji. Aby dostać się na uczelnię, na którą nie są przyjmowani chrześcijanie, udaje Żyda. Zanim powróci do Londynu z tytułem hakima, spotka go wiele niebezpiecznych przygód.

Ekranizacja powieści historycznej Noaha Gordona z 1986 roku, w której autor opisuje historię rozgrywającą się w XI wieku, w średniowiecznej Anglii, gdzie szerzą się brud i głód, gdzie wyzyskuje się dzieci i panuje religijny fanatyzm. Matka 9 - letniego Roberta Cole'a zapada na tajemniczą chorobę, prawdopodobnie na zapalenie wyrostka. Ksiądz udziela jej ostatniego namaszczenia, a miejscowemu cyrulikowi zabrania leczenia kobiety. Po jej śmierci osierocony chłopiec przyłącza się do cwaniaka udającego medyka, który uczy go podstaw średniowiecznej medycyny: jak nastawić wybity bark, upuszczać krew, wyrwać zęby i amputować kończyny. Kiedy ten sam traci zdrowie, Rob szuka pomocy u prawdziwego żydowskiego lekarza, który wyleczy go całkowicie. To zdarzenie rozbudza w chłopaku chęć do zdobycia medycznej wiedzy. Pragniewyruszyć do Persji, do Isfahanu, by tam pobierać nauki u legendarnego Ibn Siny, perskiego filozofa i uczonego, największego lekarza swojej epoki. Rob dowiaduje się, że chrześcijanie nie mają prawa przebywać na muzułmańskiej ziemi, ale żydzi są tolerowani. Po przybyciu do Egiptu, udaje Żyda, przedstawiając się jako Jesse ben Benjamin. Wraz z karawaną wyrusza w dalszą drogę. Przemierzając pustynię, zaprzyjaźnia się z Rebecką, która czyta mu opowieści o Alladynie i Sinbadzie Żeglarzu. Podczas burzy piaskowej, Rob omal nie ginie. W końcu dociera jednak do Isfahanu, gdzie stara się o przyjęcie do szkoły Ibn Siny, ale zostaje pobity i wyrzucony przez strażników. Rannego znajduje personel szpitala i udziela pomocy. Ostatecznie Rob Cole trafia pod opiekę Ibn Siny i zgłębia tajniki medycyny. Kiedy w mieście wybucha dżuma, razemze swym nauczycielem i innymi studentami ofiarnie ratuje chorych. Ta straszna choroba dosięga także Rebeckę, którą mąż zostawia na pastwę losu. Rob pomaga jej odzyskać siły i zdrowie. Nawiązuje się między nimi romans, czego efektem jest ciąża. Tymczasem do miasta wraca okrutny mąż Rebecki, który zamierza ją odzyskać. Jeśli ciąża wyjdzie na jaw, niewiernej żonie grozi za zdradę śmierć przez ukamienowanie. (THE PHYSICIAN)Dramat historyczny, przygodowy, Niemcy 2013Reżyseria: Philipp StoelzlScenariusz: Jan BergerAktorzy: Tom Payne, Stellan Skarsgard, Ben Kingsley, Olivier Martinez, Emma Rigby

Recenzje

 • Podobnie jak wcześniejsze „Pachnidło” i „Hidalgo” „Medicus” to kino przez duże K, którego nie sposób nie lubić… bo opowiada historie, od których nie można się oderwać.

  7/10

Komentarze

Skomentuj
 • Lola (gość)

  Świetny film!!!

  14.08.2022 21:00
 • Raczek (gość)

  Poziom Kurwizji TVP upodobnił się do żulnego Polsatu i toxycznego TVN !DNO! Filmidło dla imbecyli co nie znają historii! o IQ Gerez!! Zresztą arcydzieł tak w kinematografii ,muzyce ,Literaturze i malarstwie nie uświadczysz! Wszystko POPŁUCZYNY !!! WTÓRNE!

  14.08.2022 12:01
 • Zmiana w programie TVP🇵🇱 lub późna emisja starego przecież filmu zazwyczaj oznacza chórek specjalnie szkolonych partyjniaków z PO🇩🇪🏴‍☠️ i zatrudnionych kłamców🤑internetowych (gość)

  * wpolityce.pl/polityka/460803-trolling-w-sieci-chleb-powszedni-Platformy-od-ponad-dekady

  Hasło wyznaczone przez "pijarowców" Tuskowej🇩🇪🏴‍☠️ PO🇩🇪🏴‍☠️ chórkom specjalnie szkolonych partyjniaków i zatrudnionych kłamców🤑internetowych, zawsze udających kogoś innego: "TVP🇵🇱 zmieniło program/późno puściło film, bo Kurski🇵🇱/PiS🇵🇱 źle rządzi bla bla ba".

  O CO IM CHODZI W TEJ METODZIE wydał jeden mało bystry członek chórku z PO🇩🇪🏴‍☠️ podpisujący się "Won z pisem (gość)" w swoim komentarzu z "16.01.2022 23:05" w:

  * https://www.telemagazyn.pl/serial/lekarka-z-rajskiej-wyspy-decyzja-2938541/odc2/

  >> "KOBIETKI mam nadzieję, że W PRZYSZYĆ WYBORACH ZAGŁOSUJECIE WŁAŚCIWIE, w TVN nikt nie robi ludzi w c****!! ***** ***" <<

  Komentowany serial był przeznaczony dla widowni damskiej. Cytat jest z oryginalną - chamską i na koniec wulgarną - pisownią członka chórku z PO🇩🇪🏴‍☠️ zwracającego się w ten sposób do kobiet.

  Jego koledzy z chórku szybko "zadbali", żeby ta ICH WPADKA przeszła do części tzw. starszych komentarzy, a gazetka (de facto czyjego nadal właściciela?) "zadbała" tam, żeby starszych komentarzy nie dało się odczytać. Sprytne?...

  11.02.2022 21:57
 • Partyjniaki POa🇩🇪🏴‍☠️ i ich zawodowi kłamcy o p.Kurskim? No to proszę... (gość)

  W czasie rządów Tuska🇩🇪🏴‍☠️ TVPlatformiarska przynosiła straty, tak samo "magicznie" jak wszystkie spółki skarbu państwa pod ich rządami. Straty te były w przypadku TVPlatformiarskiej wyjątkowo duże - była praktycznie stopniowo likwidowana organizacyjnie i finansowo. Czyżby miała być docelowo całkowicie zlikwidowana jako niebezpieczna dla PO🇩🇪🏴‍☠️ w przypadku utraty władzy???

  * https://businessinsider.com.pl/media/straty-i-zyski-tvp/gty7emd

  Gdy PiS🇵🇱 wygrało wybory, TVP🇵🇱 - tak samo jak wszystkie pozostałe spółki państwowe - "cudownie" przestało przynosić straty, o czym na wstępie niestety dla siebie musiały wspomnieć nawet platformiarskie🇩🇪🏴‍☠️ "nasze/zaprzyjaźnione media".

  * https://www.forbes.pl/biznes/wyniki-finansowe-tvp-2017-i-prognoza-2018-place-w-tvp/32dnx29

  * https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/tvp-jacek-kurski-juliusz-braun-przychody,238,0,2404078.html

  P.Kurski🇵🇱 obejmując stanowisko zapowiedział TVP🇵🇱Sport nadawane za darmo. I TVP🇵🇱 w czasie rządów Zjednoczonej🇵🇱Prawicy nadaje TVP🇵🇱Sport HD w naziemnej telewizji za darmo - jednak można???...

  W czasie rządów PO🇩🇪🏴‍☠️ cena reklam w TVPlatformiarskiej była o połowę mniejsza niż cena reklam w prywatnych telewizjach. Czyżby celowe działanie PO🇩🇪🏴‍☠️? Bo p.Kurski🇵🇱 zrównał cenę reklam w TVP🇵🇱 z ceną reklam w prywatnych telewizjach - jednak można???...

  11.02.2022 21:52
 • O czym nigdy nie napiszą takie jak tutaj partyjniaki z PO🇩🇪🏴‍☠️ (gość)

  O "osiągnięciach" gospodarczych rządów Tuska🇩🇪🏴‍☠️ nie wspomną specjalnie szkolone na "komentatorów" internetowych partyjniaki z PO🇩🇪🏴‍☠️ i zatrudniani przez nich opluwacze🤑internetowi, bo to jest dla nich drażliwy temat. Agencja ratingowa podnosząc o 0.4% rating dla Polski stwierdziła: "rządy PiS🇵🇱 są 4 RAZY LEPSZE niż rządy PO🇩🇪🏴‍☠️, nasz wcześniejszy rating był błędny na skutek kłamstw polityków PO🇩🇪🏴‍☠️". Później ta sama agencja podniosła rating o cały 1% - czyżby teraz określili wyniki gospodarcze PiS🇵🇱 na 14 razy lepsze niż PO🇩🇪🏴‍☠️? Na to wygląda...

  Na pewno opluwacze🤑internetowi z PO🇩🇪🏴‍☠️ nie opowiedzą, jak Tusk🇩🇪🏴‍☠️ zniszczył cenę polskiej🇵🇱energii w interesie Niemców i Rosjan jednocześnie. Czyżby za stołek w Brukseli z pensją 40 000 - 50 000 🇩🇪ojro miesięcznie, na który pobiegł tak szybko, że był na miejscu zanim kartki z biurka w kancelarii polskiego premiera zdążyły dolecieć do podłogi? Czyżby nie mógł się go już doczekać?

  A mógł Tusk🇩🇪🏴‍☠️ wybudować gazociąg do Norwegii. Zamiast tego UTAJNIŁ raport NIK z 2013r., który twierdził: "umowa Tuska🇩🇪🏴‍☠️ z rosyjskim Gazpromem była skrajnie niekorzystna dla Polski". Polska płaciła Rosjanom za gaz najdrożej w Europie. Sąd szwedzki zasądził dla Polski 1.5 miliarda dolarów odszkodowania (!!!) od Gazpromu🇷🇺 za umowę Tuska🇩🇪🏴‍☠️, którą określił jako "sprzeczną z wszelkimi zasadami wolnego handlu".

  A mógł Tusk🇩🇪🏴‍☠️ zablokować zapisami w traktatach unijnych interes niemiecko-rosyjski NordStream🇷🇺🏴‍☠️🇩🇪. Zamiast tego umorzył (!!!) Rosjanom opłatę za przesył gazu przez Polskę - grubo ponad 2 miliardy złotych rocznie. * (Nie tak dawno premier Morawiecki🇵🇱 skutecznie zablokował w taki sposób kolejny interesik niemiecko-rosyjski. Czy to Merkel🇩🇪 wykopała Tuska🇩🇪🏴‍☠️ z jego wygodnego stołka w Brukseli z powrotem do Polski? Czy to z powodu tej blokady w wykonaniu polskiego🇵🇱premiera Morawieckiego🇵🇱?) *

  A mógł Tusk🇩🇪🏴‍☠️ wybudować a nie "budować" gazoport. Zamiast tego pozwolił go zablokować rosyjskim gazociągiem - statki z największym tonażem nie wpłyną do gazoportu.

  A mógł Tusk🇩🇪🏴‍☠️ wybudować a nie "budować" elektrownię atomową. A mógł Tusk🇩🇪🏴‍☠️ po prostu NIE PODPISAĆ unijnego PODATKU na polski🇵🇱prąd (aktualnie 60% CENY PRĄDU to podatek zatwierdzony przez Tuska🇩🇪🏴‍☠️), bo miał takie unijne PRAWO i to BEZ ŻADNYCH konsekwencji dla Polski, ale po prostu WOLAŁ z tego prawa NIE SKORZYSTAĆ.

  Czy Tusk🇩🇪🏴‍☠️ to dywersant i sabotażysta państwa polskiego🇵🇱? Czy to nie niemieccy️ dziennikarze obawiali się, że Tusk🇩🇪🏴‍☠️ będzie postrzegany w Polsce jako "niemiecka🇩🇪️ agentura🏴‍☠️"? Czy to nie jego nazywali "lokaj Merkel"? Czy to nie Rosjanie nazywali go "nasz🏴‍☠️🇷🇺 człowiek w Warszawie"? Czy to nie on rzucił żarcik na zebraniu wierchuszki PO🇩🇪🏴‍☠️: "nie ma co ukrywać, platforma powstała po to, żeby ludziom z platformy żyło się lepiej"???...

  11.02.2022 21:50
 • Skąd się biorą takie "komentarze" (gość)

  W tej, jak w setce innych gazetek z pewnym zagranicznym właścicielem, "komentują" specjalnie szkoleni na "komentatorów" internetowych partyjniaki Tuska🇩🇪🏴‍☠️ i zatrudniani przez PO🇩🇪🏴‍☠️ opluwacze🤑internetowi. Jakie metody kłamania stosują, jak wygląda rekrutacja, gdzie i za ile:

  * naszeblogi.pl/41923-proceder-werbowania-agentow-trolli-w-sieci

  * naszeblogi.pl/comment/113567#comment-113567 (opluwanie bezpośrednio z Niemiec było wtedy po 5 🇩🇪ojro)

  * wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/130641,tajna-instrukcja-PO-przejac-internet.html

  * wpolityce.pl/polityka/460803-trolling-w-sieci-chleb-powszedni-Platformy-od-ponad-dekady

  * wpolityce.pl/polityka/460757-farma-trolli-z-inowroclawia-to-prawdziwe-standardy-po

  * niepoprawni.pl/blog/kowalsky/czysciciele-internetu-manipulacje-w-sieci

  Agencja ratingowa: "Wyniki gospodarcze rządu PiS🇵🇱 są 4 razy lepsze niż rządu PO🇩🇪🏴‍☠️. Nasz wcześniejszy rating był błędny, opierał się na kłamstwach niektórych polityków PO🇩🇪🏴‍☠️". To samo jest w raportach GUS, NIK, Banku Światowego, Międzynarodowego Funduszu Walutowego, i nawet liberalno-lewicowej Komisji Europejskiej.

  Ekipy z PO🇩🇪-2050🇩🇪🇷🇺-SLD🇷🇺/Lewica🇷🇺-PSL🏳️‍🌈-itp🏴‍☠️., czyli "piniędzy [dla Was] nie ma i nie będzie", muszą sobie z Wami radzić inaczej niż swoimi "programami" i "wynikami" gospodarczymi, których nie mieli. Za Wasze pieniądze stworzyli jeszcze więcej tzw. farm opluwaczy🤑internetowych, a PO🇩🇪🏴‍☠️ dla oszczędności zrobiło swoim członkom szkolenie z "komentowania" w internecie.

  11.02.2022 21:47
 • j (gość)

  mj

  11.02.2022 13:29
 • !!!!!!! (gość)

  Byłam po dobie i przed 12 godzinnym dyżurem z dojazdem do pracy 70 km. proszę dajcie powtórkę gdyż zasnęłam i nie mogę odżałować, szkoda, że tak późno puszczacie filmy naprawdę świetne. Panie Kurski ktoś na 500 + pracuje!!!!!!

  16.02.2020 20:38
 • Mistrzu (gość)

  Kryptokomuch Kurski z komuszego rodu specjalnie dobre filmy kaze puszczac o polnocy, zeby ludzie w niedziele nie mogli wstac do kosciola. Dzieci PZPR-wskich sedziow tak maja.

  15.02.2020 16:22
 • Rec (gość)

  Jeśli film leci za późno to go nagrajcie sobie i obejrzyjcie w wolnej chwili.

  03.02.2020 23:59
 • Elżbieta (gość)

  Więcej takich filmów w TV. Szkoda, ze tak późno. Nie spałam do 2 w nocy.

  09.01.2019 14:06
 • Gość (gość)

  Film bardzo dobry ale późno. Musicie powtórzyć we wcześniejszej godzinie. Tyle w temacie.

  07.01.2019 09:17
 • Kasia (gość)

  W największej porze oglądalności powinny być najlepsze filmy.Co to za bezmyślni ludzie układają program.Pòłgłòwki.

  06.01.2019 20:52
 • Ja (gość)

  Powtorka Medikusa o 23 do 2 pocalucjie się w d.....e z taka pora

  06.01.2019 15:26
 • Gosc (gość)

  Masz racje caly dzień nic ciekawego a w nocy fajne filmy rano ludzie muszą wstawać do pracy dajcie filmy o wcześniejszaj porze

  06.01.2019 15:23
 • zuza (gość)

  Wspaniały film!

  05.01.2019 22:29
 • anna (gość)

  wszystko ok tylko jak zwykle o 20 glupie kabarety a pozno wieczorem porzadny film ciekawe kto taki madry uklada program chora telewizja

  30.12.2017 12:39

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 7.2 Głosów: 17

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×