Mój przyjaciel delfin II: Ocalić Mandy

Dolphin Tale 2, USA 2014

Ludzie, którzy uratowali życie Winter, poszukują dla niej towarzysza, ponieważ czuje się ona samotna. Aby uchronić lubianego delfina przed przeprowadzką, w akwarium musi pojawić się drugi osobnik, tego bowiem wymagają przepisy.

Reżyseria:Charles Martin Smith

Czas trwania:107 min

Kategoria wiekowa:

Gatunek:Film/Film przygodowy

Mój przyjaciel delfin II: Ocalić Mandy w telewizji

Galeria

Mój przyjaciel delfin II: Ocalić Mandy (2014) - Film
Mój przyjaciel delfin II: Ocalić Mandy (2014) - Film
Mój przyjaciel delfin II: Ocalić Mandy (2014) - Film
Mój przyjaciel delfin II: Ocalić Mandy (2014) - Film
Mój przyjaciel delfin II: Ocalić Mandy (2014) - Film
Mój przyjaciel delfin II: Ocalić Mandy (2014) - Film
Mój przyjaciel delfin II: Ocalić Mandy (2014) - Film
Mój przyjaciel delfin II: Ocalić Mandy (2014) - Film
  • Mój przyjaciel delfin II: Ocalić Mandy (2014) - Film
  • Mój przyjaciel delfin II: Ocalić Mandy (2014) - Film
  • Mój przyjaciel delfin II: Ocalić Mandy (2014) - Film
  • Mój przyjaciel delfin II: Ocalić Mandy (2014) - Film
  • Mój przyjaciel delfin II: Ocalić Mandy (2014) - Film
  • Mój przyjaciel delfin II: Ocalić Mandy (2014) - Film
  • Mój przyjaciel delfin II: Ocalić Mandy (2014) - Film
  • Mój przyjaciel delfin II: Ocalić Mandy (2014) - Film
  • Harry Connick Jr.

    jako dr Clay Haskett

  • Ashley Judd

    jako Lorraine Nelson

  • Kris Kristofferson

    jako Reed Haskett

  • Morgan Freeman

    jako dr Cameron McCarthy

  • Cozi Zuehlsdorff

    jako Hazel Haskett

  • Nathan Gamble

    jako Sawyer Nelson

  • Benita Allen

    Drugi reżyser

  • Meaghan F. McLaughlin

    Drugi reżyser

  • Daryn Okada

    Zdjęcia

  • John A. Machione

    Kierownik produkcji

  • Michael Babcock

    Dźwięk

  • Gregg Barbanell

    Dźwięk

Opis programu

Mija kilka lat od momentu, kiedy młody Sawyer Nelson (Nathan Gamble) oraz zespół doktora Claya Hasketta (Harry Connick Junior) z Clearwater Marine Aquarium uratowali życie delfinowi o imieniu Winter. Pomógł mu też doktor Cameron McCarthy (Morgan Freeman), który przygotował dla niego specjalną, niezbędną do życia protezę ogona. Niestety, ssak znowu ma kłopoty. Jego przybrana matka Panama umarła i teraz Winter nie ma na świecie nikogo. Co gorsza przepisy mówią, że w akwariach morskich delfiny muszą żyć w parach. Czy dzielnym opiekunom uda się znaleźć nowego partnera dla Winter i tym samym uchronić ją przed przeprowadzką? Przeznaczona dla całej rodziny, oparta na faktach historia delfina, który znalazł przyjaciół wśród ludzi. Wzruszający obraz jest ciepłą opowieścią o przyjaźni, pasji, empatii wobec zwierząt oraz bezinteresownym niesieniu pomocy. Reżyserem sequela jest twórca pierwszej części Charles Martin Smith (także: Zimne piekło, Kamień przeznaczenia), a w główne role wcielili się ponownie: piosenkarz i aktor Harry Connick Jr (Psychopata, P.S. Kocham cię), zdobywczyni dwóch nominacji do Złotego Globu Ashley Judd (Podwójne zagrożenie, De-Lovely), Nathan Gamble (Babel, Mroczny Rycerz), nominowany do Oscara Kris Kristofferson (Narodziny gwiazdy, Blade Wieczny łowca) oraz laureat Nagrody Akademii Morgan Freeman (Skazani na Shawshank, Za wszelką cenę). Mocną stroną produkcji są niezwykłe zdjęcia i piękna muzyka autorstwa nagrodzonej Oscarem Rachel Portman (Emma, Czekolada).