Moje pokolenie

My Generation, Wielka Brytania 2017

Historia narodzin brytyjskiej popkultury w latach 60. XX w., opowiedziana z perspektywy laureata Oscara Michaela Caine'a. Z jego relacji wyłania się świat, w którym wszystko zdawało się możliwe.

Reżyseria:David Batty

Czas trwania:82 min

Kategoria wiekowa:

Gatunek:Film/Film dokumentalny

Moje pokolenie w telewizji

Galeria

Moje pokolenie (2017) - Film
Moje pokolenie (2017) - Film
Moje pokolenie (2017) - Film
Moje pokolenie (2017) - Film
  • Moje pokolenie (2017) - Film
  • Moje pokolenie (2017) - Film
  • Moje pokolenie (2017) - Film
  • Moje pokolenie (2017) - Film
  • David Bailey

    jako on sam

  • Twiggy

    jako on sama

  • Mary Quant

    jako on sama

  • Marianne Faithfull

    jako on sama

  • Paul McCartney

    jako on sam

  • Joan Collins

    jako on sama

  • Ben Hilton

    Montaż

  • Michael Caine

    Producent

  • Ian La Frenais

    Producent

  • Simon Fuller

    Producent

  • Fodhla Cronin O'Reilly

    Producent

  • Dick Clement

    Producent

Opis programu

Oparta na osobistych relacjach i nieznanych archiwalnych zdjęciach inspirująca historia narodzin brytyjskiej popkultury lat 60. XX wieku, opowiedziana oczami legendy kina i dwukrotnego laureata Oscara Michaela Caine'a. Oglądamy obraz społeczeństwa w dobie transformacji. To świat, w którym wszystko wydaje się możliwe, pełen barwnych buntowników, którzy wnieślipowiew świeżości i sprzeciwiali się elitom oraz klasowym podziałom. Opowiadając historię narodzin popkultury w swingującym Londynie oczami młodego Michaela Caine'a, używając starannie dobranych nagrań jego rozmów ze współpracownikami, a także przywołując nieujawnionydotąd materiał archiwalnych zdjęć, film przenosi widza w sam środek lat 60. ubiegłego wieku. Obok Caine'a widzimy Beatlesów, Twiggy, Marianne Faithfull, fotografa Davida Baileya, modelkę i aktorkę Jean Shrimpton, projektantkę mody Mary Quant, Rolling Stonesów, malarza, grafika, fotografa Davida Hockneya i wiele innych kultowych postaci z tamtej epoki. Caine okazuje się wspaniałym gawędziarzem zdradzającym bezcenne anegdoty, które w połączeniu ze ścieżką dźwiękową składającą się z największych przebojów lat 60. oddają energię, styl, modę i entuzjazm tamtych czasów.