Paryż, Teksas

Paris, Texas, Niemcy/Francja/Wielka Brytania 1984

Historia dotkniętego amnezją człowieka, który po wielu latach stara się na nowo odnaleźć rodzinę i własną tożsamość.

• Czas trwania: 145 minut, Gatunek: Dramat obyczajowy
  • Reżyseria: Wim Wenders

Paryż, Teksas w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Obsada

• Harry Dean Stanton jako Travis
  • Aurore Clément jako Anne Henderson
  • Dean Stockwell jako Walt Handerson
  • Nastassja Kinski jako Jane Handerson
  • Hunter Carson jako Hunter Handerson
  • Bernhard Wicki jako Dr Ulmer
  • Socorro Valdez jako Carmelta
  • Sam Berry jako Gas Station Attendant

Więcej »

Twórcy

• Sam Shepard Scenariusz
  • Ry Cooder Muzyka
  • Peter Przygodda Montaż
  • Karoly Balazs Charakteryzacja
  • Wim Wenders Reżyseria
  • Birgitta Bjerke Kostiumy
  • Robby Müller Zdjęcia
  • Don Guest Producent

Więcej »

Opis programu

ZwińRozwiń

Travis samotnie wędruje przez pustynię. Gdy pada z wyczerpania, zostaje odwieziony do szpitala. Tam wędrowca odnajduje brat, Walt. Travis robi wrażenie szalonego albo dotkniętego amnezją. W rzeczywistości ten nieszczęśliwy mężczyzna pogrążony jest w przypominającej obłęd rozpaczy. Travis miał kiedyś rodzinę, piękną żonę i synka. Potem wszystko poszło nie tak, jak trzeba, a bohater stracił to, co kochał i zagubił się. Początkiem odkupienia jest dla niego odkrycie, że jego syn, Hunter, mieszka w domu brata.

Travis samotnie wędruje przez pustynię. Gdy pada z wyczerpania, zostaje odwieziony do szpitala. Tam wędrowca odnajduje brat, Walt. Travis robi wrażenie szalonego albo dotkniętego amnezją. W rzeczywistości ten nieszczęśliwy mężczyzna pogrążony jest w przypominającej obłęd rozpaczy. Travis miał kiedyś rodzinę, piękną żonę i synka. Potem wszystko poszło nie tak, jak trzeba, a bohater stracił to, co kochał i zagubił się. Początkiem odkupienia jest dla niego odkrycie, że jego syn, Hunter, mieszka w domu brata.

Komentarze

Skomentuj
  • AA (gość)

Bardzo dobry dramat o mężczyźnie, kobiecie i ich synu, świetnie zagrany przez pięcioro głównych aktorów, łącznie z dzieckiem.

04.12.2022 10:24
  • Do Marty (gość)

Odkąd Skończył się Apartheid., niestety nie dało się tam już spokojnie funkcjonować !Wyjechałem w 1998 w ramach kontraktu do Argentyny, więc zmieniłem kraj na także piękny!!eh,, (choć RPA chyba najpiękniejszy na ziemi! ) Argentynę i Patagonię! i Ushuaia Pozdrawiam ! ps.Zajrzałem po paru miesiącach na to forum bo z przyjemnością film znów obejrzę !

03.12.2022 15:52
  • Maja23, a probowałaś w sklepie albo VOD???

...

19.03.2022 00:31
  • marta (gość)

Emigrancie, a jak tam w RPA?

17.03.2022 19:44
  • Emigrant (gość)

Genialny film wielkiego Wendersa! Ja pierdole byłem na nim w kinie za komuny w 1985 nim spierdoliłem do R.P.A!!!

17.03.2022 18:28
  • Maja23 (gość)

Bardzo dobry film, każdy powinien go obejrzeć, gorąco polecam. Podobał mi się jeszcze bardziej ze względu ile go szukałam :P A właśnie może komuś od razu przyda się link: strefa-filmu.pl/paryz-teksas Proszę i nie ma za co ;)

27.11.2018 11:47

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 7.3 Głosów: 14

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.