Powiedzieć Nicholasowi

Telling Nicholas, USA 2002

Po atakach terrorystycznych na World Trade Center ojciec Nicholasa nie wiedział jak powiedzieć synowi, że jego matka umarła. James Whitney udokumentował reakcję chłopca, gdy ojciec wyznał mu prawdę.

  • Czas trwania: 90 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Powiedzieć Nicholasowi w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Po atakach terrorystycznych na World Trade Center we wrześniu 2001 roku ojciec Nicholasa Lanzi nie wiedział jak powiedzieć synowi, że jego matka umarła. James Whitney znajdował się siedem bloków od wieżowców World Trade Center, gdy uderzyły w nie samoloty. Udało mu się szybko sfilmować katastrofę. Później na miejscu tragedii zobaczył plakat ze zdjęciem zaginionej 36-letniej Michelle Lanzy, która pracowała na 97 piętrze wieży numer 2. Whitney odnalazł rodzinę kobiety i przez następne osiem dni dokumentował ból i rozpacz jej bliskich.

Jak powiedzieć siedmiolatkowi, że jego matka właśnie zmarła? W tej sytuacji ojciec Nicholasa Lanki znalazł się po atakach terrorystycznych na World Trade Center we wrześniu 2001 roku. James Whitney udokumentował bardzo emocjonalną reakcję chłopca, gdy ojciec w końcu wyznał mu prawdę. Reżyser nie epatuje jednak tanim wzruszeniem, lecz pokazuje ludzką twarz najbardziej druzgoczącej tragedii ostatnich lat. Whitney znajdował się siedem bloków od wieżowców World Trade Center, gdy uderzyły w nie samoloty i gdy te zawaliły się. Udało mu się szybko sfilmować katastrofę, później na miejscu tragedii zobaczył plakat ze zdjęciem zaginionej 36-letniej Michelle Lanzy, która pracowała na 97 piętrze wieży numer 2. Whitney odnalazł rodzinę kobiety i przez następne osiem dni dokumentował ból i rozpacz jej bliskich. Amerykanie nie byli jedynymi, których członkowie rodziny zmarli tego dnia. 16-letni Thanbir Ahmed, muzułmanin, pod gruzami wieżowców stracił ojca. Reżyser pokazuje napięte stosunki między jego rodziną i bliskimi Michelle Lanzy.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×