Przygody młodego Indiany Jonesa: Moja pierwsza przygoda

The Adventures of Young Indiana Jones: My First Adventure, USA 2000

Naukowiec zostaje zaproszony do Kairu na gościnne wykłady, a jego dziewięcioletni syn jedzie w pierwszą daleką podróż. Chłopiec i jego opiekunka, Helen Seymour, zostają sami pod piramidami, a tam poznają pewnego życzliwego Anglika.

Reżyseria:Jim O'Brien

Czas trwania:85 min

Kategoria wiekowa:

Gatunek:Film/Nowele filmowe

Przygody młodego Indiany Jonesa: Moja pierwsza przygoda w telewizji

Galeria

Przygody młodego Indiany Jonesa: Moja pierwsza przygoda (2000) - Film
  • Corey Carrier

    jako Henry "Indiana" Jones

  • Margaret Tyzack

    jako Helen Seymour

  • Ruth de Sosa

    jako Anna Jones

  • Lloyd Owen

    jako profesor Henry Jones

  • Kevin McNally

    jako Walter Harris

  • Rowena Cooper

    jako Emily Keen

  • Jonathan Hales

    Scenariusz

  • Jule Selbo

    Scenariusz

  • Jim O'Brien

    Reżyseria

  • Michael Schultz

    Reżyseria

  • Rick McCallum

    Producent

  • George Lucas

    Producent

Opis programu

Od piramid w Egipcie po marokański targ niewolników. Pierwsza przygoda Indy'ego ma także gorzki smak. Rok 1899. W amerykańskim Princeton na świat przychodzi syn profesora Henry'ego Jonesa, Henry Junior. Gdy w 1908 naukowiec zostaje zaproszony do Kairu na gościnne wykłady, jego dziewięcioletni syn jedzie w pierwszą daleką podróż. Ekscytację nieco umniejsza obecność dostojnej guwernantki, panny Helen Seymour. Jednak wkrótce okazuje się, że starsza pani nie boi się przygód. Zaś pierwsza z nich zaczyna się, kiedy Indy i jego opiekunka zostają sami pod piramidami, gdzie z pomocą przychodzi im Anglik przemierzający pustynię na rowerze… niejaki T.E. Lawrence. Postać Indiany Jonesa kojarzymy przede wszystkim z Harrisonem Fordem oraz filmami Stevena Spielberga, które w latach 80. XX wieku podbiły serca nie tylko młodych widzów. Seria opowieści o przygodach profesora archeologii wpisywała się w "kino nowej przygody" (jak określał je Jerzy Płażewski), czyli popularny od drugiej połowy lat 70. nurt w kinie amerykańskim. Twórcą postaci Indy'ego był George Lucas - scenarzysta, reżyser, producent filmowy, "ojciec" uniwersum Gwiezdnych wojen czy Willowa. W latach 90. Lucas sięgnął do postaci Indiany Jonesa, tworząc serialowy prequel jego przygód. Kroniki młodego Indiany Jonesa przerodziły się w realizowane w latach 1999-2000 Przygody młodego Indiany Jonesa - serię telewizyjnych filmów pełnometrażowych porządkujących historię życia słynnego archeologa. Od początku ważny był tu wymiar edukacyjny, bowiem w każdej części na drodze młodego Indy'ego staje postać historyczna. W Mojej pierwszej przygodzie jest to Thomas Edward Lawrence, czyli słynny Lawrence z Arabii - archeolog, podróżnik i pisarz. W pierwszym filmie serii zobaczymy wcielającego się w młodego Indianę Jonesa Coreya Carriera, a także Margaret Tyzack (panna Seymour), Ruth de Sosę (Anna Jones) oraz Lloyda Owena (prof. Henry Jones Sr.).