Rytuał

The Rite, USA/Węgry/Włochy 2011

Młody duchowny Michael Kovak przybywa do Watykanu, żeby podjąć naukę w szkole dla egzorcystów. Spotyka ojca Lucasa, który odsłania przed nim mroczną stronę wiary i zmusza do konfrontacji z demonami.

• Czas trwania: 114 minut, Gatunek: Thriller
  • Reżyseria: Mikael Håfström

7

Ocena redakcji

"Rytuał" jest trochę staroświecki, trochę efekciarski. Stara się mówić o rzeczach kojarzonych raczej ze średniowieczem w sposób nowoczesny, za mało w nim jednak napięcia, a zbyt wiele niejasnych wątków, których nie rozwinięto do końca…

Rytuał w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Obsada

• Anthony Hopkins jako ojciec Lucas Trevant
  • Colin O'donoghue jako Michael Kovak
  • Alice Braga jako Angeline
  • Ciarán Hinds jako ojciec Xavier
  • Rutger Hauer jako Istvan Kovak
  • Toby Jones jako ojciec Matthew
  • Marta Gastini jako Rosaria
  • Maria Grazia Cucinotta jako ciotka Andria

Więcej »

Twórcy

• Alex Heffes Muzyka
  • Mike Chock Dźwięk
  • Mark Coffey Dźwięk
  • Jenna Dalla Riva Dźwięk
  • Ezra Dweck Dźwięk
  • Laura Graham Dźwięk
  • Mikael Håfström Reżyseria
  • Aurelia Abate Efekty specjalne

Więcej »

Opis programu

ZwińRozwiń

Młody duchowny (Colin O'Donoghue) przybywa do Watykanu, aby studiować wiedzę o egzorcyzmach. Kontrowersyjne praktyki budzą w nim wiele wątpliwości i dopiero kiedy spotyka legendarnego Ojca Lucasa (Anthony Hopkins), pancerz jego sceptycyzmu zaczyna się kruszyć.

Michael Kovak jest młodym duchownym, który przybywa do Watykanu, żeby podjąć naukę w szkole dla egzorcystów. Mężczyzna jest pełen rezerwy i nie potrafi się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Kontrowersyjne praktyki budzą w nim wiele wątpliwości. Wszystko zmienia się, gdy Michael spotyka na swojej drodze ojca Lucasa. Duchowny odsłania przed młodszym kolegą mroczną stronę wiary i zmusza go do konfrontacji z demonami.

Recenzje

• "Rytuał" jest trochę staroświecki, trochę efekciarski. Stara się mówić o rzeczach kojarzonych raczej ze średniowieczem w sposób nowoczesny, za mało w nim jednak napięcia, a zbyt wiele niejasnych wątków, których nie rozwinięto do końca…

7/10

Komentarze

Skomentuj
  • @gregger będzie kolejnym bardzo zdziwionym...

...czas szybko mija.

13.02.2021 01:23
  • gregger (gość)

Christophoros, demony i szatan to jest bajeczka. Dzięki niej różne kościoły i reprezentujący je kapłani żyją w luksusie z pracy ludzi wystraszonych tym, że życie ludzkie jest takie krótkie, trudne i kruche. Średniowiecze to czasy kiedy ludzie ginęli setkami tysięcy tylko dlatego że mieli odwagę zadawać pytania i wątpić w zaproponowany porządek świata. Trzeba naprawdę niewiele wiedzieć żeby postawić tezę, że dzisiaj przeciętny człowiek jest mniej oświecony od tego żyjącego w ciemnych latach Średniowiecza. Film dość przeciętny, pomimo niezłej obsady.

30.01.2021 22:37
  • I'm Hooked (gość)

Nienawidzę horrorów. Obejrzałam film ze względu na Colina i bardzo mi się spodobał! *Spoiler* Może jestem przemawia przeze mnie fangirl, ale do samego końca miałam nadzieję że Michael zrezygnuje z kapłaństwa i zacznie kręcić z reporterką :D

14.09.2017 21:33
  • thor (gość)

bez nadzieja

28.05.2017 22:15
  • /// (gość)

,,za mało w nim jednak napięcia, a zbyt wiele niejasnych wątków, których nie rozwinięto do końca…,, to za co dajesz 7. ty głupia cipo!!!!????

28.05.2017 22:03
  • Christophoros (gość)

Bardziej ignoranckiej recenzji dawno nie czytałem. Średniowiecze, staroświeckość? Dziecko, wydoroślej zanim coś napiszesz. Film bardzo dobry, a średniowiecze było bardziej oświecone niż cała bezbożna współczesność, co to myśli, że demony i szatan to bajeczka.

28.05.2017 19:42
  • sombreron14 (gość)

Nawet ciekawy choć początkowo myślałem że to jakiś film o constantinie.

20.05.2016 23:33
  • Dalej (gość)

Bardzo ciekawy film. Polecam w celu wzmocnienia wiary albo w ogóle uwierzenia. Anthony Hopkins jak zwykle lubi takie mroczne klimaty i gra wyśmienicie.

11.04.2015 11:23
  • aa (gość)

bardzo dobry film, jestem pod wrażeniem, świetna gra 2 głównych bohaterów

11.04.2015 10:18
  • amvr (gość)

Bardzo dobry film. Ciekawie porusza kwestie egzorcyzmow. Jest bardzo aktualny, wydaje mi się, że sam raz na nasze czasy. Ja bardzo polecam, oglądałem dwa razy i chętnie obejrzę trzeci.

10.04.2015 21:55
  • wsad (gość)

slabe ...

03.01.2011 22:49

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 4.8 Głosów: 6

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.