Śmietanka towarzyska

Café Society, USA 2016

Lata 30. XX w. Bobby przyjeżdża do Hollywood, by rozpocząć pracę u wujka, agenta gwiazd. Poznaje sekretarkę Vonnie, w której zakochuje się od pierwszego spojrzenia. Dziewczyna skrywa pewną tajemnicę.

  • Czas trwania: 91 minut, Gatunek: Komedia
  • Reżyseria: Woody Allen

Śmietanka towarzyska w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Obsada

  • Jesse Eisenberg jako Bobby
  • Kristen Stewart jako Vonnie
  • Steve Carell jako Phil Stern
  • Blake Lively jako Veronica
  • Corey Stoll jako Ben
  • Parker Posey jako Rad
  • Jeannie Berlin jako Rose
  • Anna Camp jako Candy

Więcej »

Twórcy

  • Woody Allen Scenariusz
  • Letty Aronson Producent
  • Ron Chez Producent
  • Adam B. Stern Producent
  • Marc I. Stern Producent
  • Stephen Tenenbaum Producent
  • Edward Walson Producent
  • Alisa Lepselter Montaż

Więcej »

Opis programu

ZwińRozwiń

Lata 30. ubiegłego stulecia. Wrażliwy Bobby przyjeżdża do Hollywood, aby rozpocząć pracę u wujka, sławnego agenta gwiazd. Chłopak poznaje piękną sekretarkę Vonnie, w której zakochuje się od pierwszego spojrzenia. Nie wie, że dziewczyna skrywa pewną tajemnicę. Tłem wydarzeń są modne kluby, eleganckie przyjęcia oraz malownicze plenery Los Angeles.

Premiera "Śmietanki towarzyskiej" znanego reżysera i scenarzysty Woody Allena odbyła sięna festiwalu w Cannes w 2016 r. Akcja filmu z hollywoodzkimi gwiazdami w rolach głównych rozgrywa się w latach 30. ubiegłego stulecia właśnie w Hollywood, dokąd przyjeżdża z głową pełną marzeń bohater, który zakochuje się w asystentce swego wuja, agenta filmowego. Bobby Dorfman jest najmłodszym synem żydowskiej rodziny z Nowego Jorku, jeszczenie znalazł swego miejsca na ziemi, choć ma już pewne plany na przyszłość. Jego starsza siostra Evelyn jest zamężna i pracuje jako nauczycielka w szkole. Starszy brat Ben wybrał przestępcze życie, wiążąc się z gangsterami. Niezadowolony z pracy u ojca jubilera, Bobby postanawia szukać szczęścia w Hollywood, gdzie mieszka jego wuj Phil, sławny agent gwiazd. Na początek dostaje marnie płatną posadępomocnika do załatwiania różnych spraw. Phil przedstawia Bobby'ego swojej pięknej sekretarceVeronice, która ma pomóc młodemu nowojorczykowi zadomowić się w Hollywood. Vonnie, jak ją wszyscy nazywają, okazuje się bardzo skromną, miłą dziewczyną i od razu podbija serce wrażliwego chłopaka. Zakochany Bobby wyznaje jej miłość, ona jednak odrzuca jegoawanse, tłumacząc, że ma narzeczonego, dziennikarza Douga, który z racji swego zawodu często wyjeżdża służbowo. Ale Vonnie okłamuje Bobby'ego, który nawet się nie domyśla, kim naprawdę jest ukochany dziewczyny i próbuje o nią walczyć. Na atrakcyjność filmu Allena wpływa niewątpliwie fakt, że w akcję tej romantycznej opowieści wplatają się barwne sceny z modnych klubów, eleganckich przyjęć oraz malownicze krajobrazyukazujące Los Angeles w całej krasie. (CAFE SOCIETY)Komedia romantyczna, USA 2016Scenariusz i reżyseria: Woody AllenAktorzy: Jeannie Berlin, Jesse Eisenberg, Blake Lively, Parker Posey, Kristen Stewart, Steve Carell, Corey Stoll

Komentarze

Skomentuj
  • 447 (gość)

    Jewrejski Pokurcz i wytrzeszcz chyba był naprany że taaaaakie gówniane wypociny wysmarował!! I o czym!!!!? wie kto?

    22.05.2021 20:02
  • Franek (gość)

    Do "fanka Woody" Widziałem kilka filmów Woody'ego Allen'a, ale ten chyba był najgorszy. Może tak to odebrałem, bo nastawiłem się na komedię, a film naprawdę mało zabawny. Pozdrawiam

    03.05.2020 01:44
  • fanka Woody (gość)

    Mi się bardzo podoba ten film. Oglądałam go w kinie. . Ale najlepszy to,, Sen Kasandry", ,,Wszystko Gra " ,,Blue Jasmine" Jestem fanką jego filmów.

    02.05.2020 23:41
  • Franek (gość)

    Film zwyczajnie nudny. Fakt, coś się tam dzieje, są zwroty akcji, ale mimo to nie ma się ochoty na to patrzeć. No a do tego, to niby komedia, a śmiać się nie ma z czego, na filmach akcji bardziej się można ubawić. Słaby.

    02.05.2020 22:42
  • WiP (gość)

    Wspaniały film, jak zwykle pełny wątków i zwrotów akcji. A mimo to, pokazuje to, co w życiu najważniejsze.

    01.05.2020 00:34
  • Anna (gość)

    Pierwszy film gdzie Kristen Stewart się uśmiecha

    30.04.2020 21:17

Dodaj komentarz

    Ocena społeczności: 8.0 Głosów: 3

    Hity dnia

    Wszystkie hity »

    Logowanie

    Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

    ×