Taka fajna jak ja

As Cool as I Am, USA 2013

16-letnia Lucy pewnego dnia dostrzega, że związek jej rodziców powoli zaczyna się rozpadać. Jednocześnie dziewczyna odkrywa swoją seksualność za sprawą najlepszego przyjaciela, Kenny'ego.

Reżyseria:Max Mayer

Czas trwania:88 min

Kategoria wiekowa:

Gatunek:Film/Komediodramat

Galeria

Taka fajna jak ja (2013) - Film
Taka fajna jak ja (2013) - Film
Taka fajna jak ja (2013) - Film
  • Taka fajna jak ja (2013) - Film
  • Taka fajna jak ja (2013) - Film
  • Taka fajna jak ja (2013) - Film
  • Sarah Bolger

    jako Lucy Diamond

  • Thomas Mann

    jako Kenny Crauder

  • James Marsden

    jako Chuck Diamond

  • Claire Danes

    jako Lainee Diamond

  • Seth Adkins

    jako Scott Booker

  • Tom Romero

    jako Manager

  • Virginia Korus Spragg

    Scenariusz

  • Kevin Althans

    Efekty specjalne

  • Julie Altus

    Dźwięk

  • Gary C. Bourgeois

    Dźwięk

  • David Brownlow

    Dźwięk

  • Zack Davis

    Dźwięk

Opis programu

Lucy Diamond (Sarah Bolger) ma szesnaście lat i mieszka w małym amerykańskim miasteczku. Dziewczyna ma dobrą relację z ojcem Chuckiem (James Marsden), choć ten rzadko gości w domu, gorzej natomiast dogaduje się z matką (Claire Danes). Kobieta często bywa skupiona na sobie i zapomina o potrzebach córki. Pewnego dnia Lucy dostrzega, że związek jej rodziców powoli zaczyna się rozpadać. Jednocześnie, za sprawą najlepszego przyjaciela, Kenny'ego (Thomas Mann), odkrywa swoją seksualność. Kameralne kino mówiące o dojrzewaniu, budzącej się seksualności, życiowych wyborach i poszukiwaniu swego miejsca w świecie. Bezpretensjonalny obraz w reżyserii wyróżnionego Nagrodą Specjalną Jury na Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego w Sundance Maxa Mayera (Aby lepiej żyć, Adam) zaciekawia i zmusza do myślenia. Twórcy skupiają się na ukazaniu młodzieńczych rozterek i emocji, a także niebezpieczeństw, jakie towarzyszą wchodzeniu w dorosłość. Na przykładzie rodziny głównej bohaterki poruszają też problem niedojrzałości dorosłych i skutków zbyt wczesnego wchodzenia w rolę rodzica. W filmie występują: Sarah Bolger (Nasza Ameryka, serial Dynastia Tudorów), Thomas Mann (Projekt X, Earl i ja, i umierająca dziewczyna), James Marsden (X-Men, Zaczarowana) oraz laureatka czterech Złotych Globów Claire Danes (film TV Temple Grandin, serial Homeland).