Tulsa: krwawe lato

Rise Again: Tulsa and the Red Summer, USA 2020

Członkowie National Geographic Society próbują dociec prawdy o pogromie czarnoskórych mieszkańców Tulsy, do którego doszło 1 czerwca 1921 roku.

  • Czas trwania: 95 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Dawn Porter

Tulsa: krwawe lato w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Dawn Porter Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Członkowie National Geographic Society uczestniczą w pracach ekshumacyjnych, przeprowadzanych w amerykańskiej Tulsie, gdzie sto lat temu doszło do pogromu czarnoskórych mieszkańców. Analiza materiału genetycznego z miejsca, w którym prawdopodobnie znajduje się masowy grób ofiar, ma pomóc w odnalezieniu ich potomków. Być może pozwoli im także ubiegać się o odszkodowania.

Członkowie National Geographic Society uczestniczą w pracach ekshumacyjnych, przeprowadzanych w amerykańskiej Tulsie, gdzie sto lat temu doszło do pogromu czarnoskórych mieszkańców. Analiza materiału genetycznego z miejsca, w którym prawdopodobnie znajduje się masowy grób ofiar, ma pomóc w odnalezieniu ich potomków. Być może pozwoli im także ubiegać się o odszkodowania. Premiera poruszającego dokumentu w reżyserii Dawn Porter została zaplanowana w setną rocznicę tragicznych wydarzeń.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×