Uratować Wenecję

Venice under rescue, Francja 2017

Historycy, architekci, inżynierowie i mieszkańcy Wenecji dzielą się refleksjami i wiedzą na temat przedsięwzięcia inżynieryjnego, które zapoczątkowano, by uratować to wyjątkowe miasto przed zalaniem.

  • Czas trwania: 46 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Barbara Necek

Uratować Wenecję w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Barbara Necek Reżyseria
  • Laurent Abellard Montaż
  • Damien Saugues Zdjęcia

Opis programu

ZwińRozwiń

Założona w V wieku n.e. Wenecja leży na stu wyspach połączonych kanałami i ponad trzystoma mostami. Coraz częściej zmaga się z powodziami, co wzbudza obawy zarówno polityków, jak i naukowców pilnie obserwujących miasto, które jest na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Aby przeciwstawić się rosnącemu zagrożeniu, rozpoczęto pionierski projekt nazwany MOSE. Nowatorska struktura ma zapobiec zalewaniu. W filmie historycy, architekci, inżynierowie i mieszkańcy dzielą się refleksjami i wiedzą na temat tego przedsięwzięcia.

Film dokumentalny o Wenecji. Założona w V wieku Wenecja jest zbudowana na 100 wyspach połączonych kanałami i ponad 300 mostami. Wenecja coraz częściej walczy z powodzią, co wzbudziło obawy zarówno polityków, jak i naukowców pilnie obserwujących to miasto, które jest na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Aby przeciwstawić się rosnącemu zagrożeniu, rozpoczęto pionierski projekt zatytułowany MOSE (Mojżesz w języku włoskim). Powstanie bardzo nowatorska struktura, która ma zapobiec zalewaniu. Jak się sprawdzi ten inżynieryjny eksperyment? Jakie środki zostały użyte do tej jedynej w swoim rodzaju konstrukcji? Historycy, architekci, inżynierowie i mieszkańcy dzielą się swoimi refleksjami i wiedzą na temat tego przedsięwzięcia oraz miłości do tego wyjątkowego miasta, które starają się uratować. To bardzo ambitny projekt architektoniczny na bezprecedensową skalę. Film dokumentalny, Francja 2017 Reżyseria: Barbara Necek

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×