Wojny Coco Chanel

The Wars of Coco Chanel, Francja 2018

Coco Chanel to ikona świata mody, a zarazem silna kobieta i buntowniczka. W dokumencie pokazano całe jej życie, od dzieciństwa spędzonego w sierocińcu, aż po starość spędzaną w glorii i chwale.

  • Czas trwania: 55 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Jean Lauritano

Wojny Coco Chanel w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Jean Lauritano Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Coco Chanel to ikona świata mody, a zarazem bardzo silna kobieta i buntowniczka. W dokumencie pokazano całe jej życie, od dzieciństwa spędzonego w sierocińcu, aż po starość spędzaną w glorii i chwale. Coco musiała stoczyć wiele wojen, aby stać się tym kim była, czyli największą ikoną mody. Toczyła wojnę przeciwko porządkowi społecznemu dyskryminującemu kobiety, a także wojny przeciwko sztywnym konwencjom, mężczyznom oraz bankierom. Ponadczasowa projektantka przeżyła tę wojnę i w końcu przeszła do historii. A w zasadzie sama ją napisała.

Coco Chanel to ikona świata mody, a zarazem bardzo silna kobieta i buntowniczka. W dokumencie przechodzimy przez całe jej życie, od dzieciństwa spędzonego w sierocińcu, aż po starość spędzaną w glorii i chwale. Coco musiała stoczyć wiele wojen, aby stać się tym kim była, czyli największą ikoną mody. Toczyła wojnę przeciwko porządkowi społecznemu dyskryminującemu kobiety, a także wojny przeciwko sztywnym konwencjom, mężczyznom oraz bankierom. Życie Coco Chanel to wojna przeciwko całemu światu. Ponadczasowa projektantka przeżyła tę wojnę i w końcu przeszła do historii. A w zasadzie sama ją napisała.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×