M jak miłość

M jak miłość, Polska 2000–2022

Jeden z najpopularniejszych polskich seriali opowiadający o losach wielopokoleniowej rodziny Mostowiaków. Emitowany jest od 2000 roku i cieszy się niesłabnącą popularnością.

• Gatunek: Serial obyczajowy
  • Reżyseria: Kinga Lewińska

7

Ocena redakcji

Serial, w którym prawie każdy znajdzie historię i bohatera bliskiego sercu. Ponadto, "M jak miłość" uświadamia nam jak ważna jest rodzina. Mostowiakowie są typowo polską rodziną: borykają się z wieloma problemami, ale wspólnie pokonują wszelkie trudności.

M jak miłość w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Obsada

• Piotr Binder
  • Tomasz Oświeciński
  • Tomasz Dedek
  • Ewa Domańska
  • Oliver Proctor
  • Gabriela Świerczyńska
  • Anna Oberc
  • Feliks Matecki

Więcej »

Twórcy

• Maciej Majchrzak Zdjęcia
  • Kinga Lewińska Reżyseria
  • Michał Żytkowski Montaż
  • Bartosz Chajdecki Muzyka
  • Sebastian Krajewski Muzyka
  • Alina Puchała Scenariusz
  • Marta Kuszewska Scenariusz
  • Katarzyna Terechowicz Scenariusz

Więcej »

Opis programu

OD NICH SIĘ ZACZĘŁO

Na rubinowym weselu Barbary i Lucjana zjawiły się trzy córki. Pielęgniarka Maria (Małgorzata Pieńkowska) z mężem i synami – Piotrem i Pawłem (Rafał i Marcin Mroczkowie). Sędzia Marta Mostowiak (Dominika Ostałowska), wtedy samotna matka, mieszkała wraz z synem w Warszawie. I najmłodsza, Małgorzata (Joanna Koroniewska), która bardzo przeżywała porażkę podczas egzaminu na studia. Na jubileuszu rodziców pojawił się również, po roku nieobecności, syn marnotrawny Marek (Kacper Kuszewski). Rodzina musiała podjąć decyzję, czy może mu wybaczyć...

MOSTOWIAKOWIE SĄ WŚRÓD NAS

Od tamtej pory śledzimy losy powyższych bohaterów oraz historie ich partnerów życiowych, dzieci, przyjaciół, pracodawców, wspólników, sublokatorów, znajomych i sąsiadów. Mostowiakowie – starsi, młodsi i najmłodsi – stali się bohaterami zbiorowej wyobraźni, a aktorzy odtwarzający główne role – gwiazdami.

MATKA SUKCESU

Na czym polega fenomen popularności tej długiej historii o zwykłych ludziach? Pewnie ma on wiele wspólnego z Iloną Łepkowską, scenarzystką, która tę historię wymyśliła, rozpisała i wypchnęła w świat, jeszcze do niedawna czuwając nad nią z daleka (choć w 503. odcinku ustąpiła miejsca Alinie Puchale). Łepkowska posiada dar fascynującego opowiadania o zwykłych ludziach w każdym wieku – tak tworzy bohaterów, że chce się śledzić ich życiowe błędy, wybory i radości.

Recenzje

• Serial, w którym prawie każdy znajdzie historię i bohatera bliskiego sercu. Ponadto, "M jak miłość" uświadamia nam jak ważna jest rodzina. Mostowiakowie są typowo polską rodziną: borykają się z wieloma problemami, ale wspólnie pokonują wszelkie trudności.

7/10

Komentarze

Skomentuj
  • elka

Tasiemiec niskich lotów przeznaczony dla emerytów. Wszystko sztuczne, przypudrowane, język słownikowy, teatralna dykcja, zero naturalności, odtwórcy ról (aktorzy?) nie umieją grać

28.03.2022 20:19
  • Maiwa. Piotr. ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Majoa. Baeta. (gość)

Maiwa. Piotr. 💋💋💋💋💋❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Majoa. Baeta.

20.03.2022 17:07
  • Bardziej sensowny serial od pierszej miłości (gość)

W przeciwieństwie do serialu piersza miłość trzyma poziom i niema tak toksycznych par jak np Emilka z Bartkiem którzy żyją tylko poto żeby się z chodzić i zdradzac i rozstawać. Jest jakiś pomysł na ten serial nie ma kalki historii jak w pierszej miłości to co działo się 17 teraz znów się dzieje. Nic dziwnego że m jak miłość pomimo spadków oglądalności ma lepsze wyniki niż piersza miłość. Tu widać całość historii jakiś pomysł w przeciwieństwie do pierszej miłości.

16.12.2021 14:03
  • Martuś (gość)

Serial M jak miłość był bardzo przeze mnie lubianym serialem tak jak wielu Polaków. Problemy bohaterów ciekawe i sami bohaterowie również ale z biegiem czasu pomysły na seriale i filmy się zmieniają wiadomo więc teraz to tak nie wciąga jak kiedyś i te historie przedstawiane tam są już mniej poruszające i mniej wyraziste co kiedyś. Żeby tak teraz łezka się zakręciła w oku ze wzruszenia co kiedyś to nie już inni scenarzyści reżyserzy i inne pomysły. Bohaterowie też mało wyraziści grają niektórzy irytujące postacie nie wiem czemu takie się pisze. Najbardziej irytujący był zawsze dla mnie Piotruś osobiście wolę Pawła, Rafałek ten policjant też drewno że szok, Olek i trochę Janek. Znalazło by się jeszcze sporo osób ale takich co pokazane są przez krótki czas a potem znikają to nie będę tu wszystkich wymieniać bo czasu nie starczy. Najlepiej to w tych wszystkich serialach i filmach to grają kobiety bo są najciekawsze i najbardziej wyraziste i są napisane lepiej te ich postacie które grają.

25.07.2021 01:18
  • Uwaga! Policja, odc. 16 (gość)

Amator Rafał Kowalewski (Jacek Braciak) trochę czasu ma na cel. Tymczasem Jan Korban (Mateusz Dąmiecki) zostaje aresztowany jest surowy i kapryśny ale jednak osobno tak jak Wojciech "Orka" Orkowski (Jan Englert) ma Kurwę Majewską (Jowita Budnik) ale nie ma Warnke i Grabski a także Hejnał i Tomaszek.

Podczas Jacek Warnke (Artur Modelewski) który z Joanną (Magdalena Boczarska) i Igorem (Dawid Orliński) gdy Marcin Hejnał (Paweł Małaszyński) partner Ingi (Magdalena Różczka) ma rację. Udało się Markowi Grabskiemu (Szymon Bobrowski) a Piotr Góral (Wojciech Zieliński) ulega Mai Krajewskej (Katarzyna Bujakiewicz) bo nigdy Jakub Pawłowski (Wojciech Mcewaldowski) daje śmierć Przemysławowi Liskowi (Patryk Vega).

10.05.2021 17:33
  • Uwaga! Policja, odc. 15 (gość)

Podczas wykonywania zawodu Jacek Warnke jedzie do Joanny i Igora swojej rodziny przed chwilą przyjechał Janusz Lisowski (Ireneusz Czop) przed Piotrem i Mają oni będą mogli zobaczyć Grabskiego. Ale jednak Szymon Lisiak (Michał Żebrowski) brat Jana. Gdy Tadeusza Rysieckiego właściciel, Hubert Bromski (Mikołaj Roznerski) przyjeżdża do Marka Grabskiego.

Jacek (Artur Modelewski) jest policjantem w Warszawie pomaga Marcinowi Hejnałowi (Paweł Małaszyński) i Indze Tomaszek (Magdalena Różczka).

10.05.2021 15:32
  • Angelina (gość)

Ostatnio nawet polubilam ten serial- ogladam glownie dla watku Anety i Olka. Pasuja do siebie, milo sie na ta dwojke patrzy :-)

12.01.2021 20:03
  • Ania pietruch (gość)

Oglądam to co poniedziałek i wtorek z mamą I czasem sama

14.12.2020 08:00
  • sargon (gość)

Ale jak otworzę klatkę to mi nie uciekniecie? - To już wiadomo o czym będzie kilka najbliższych odcinków.

11.12.2020 12:25
  • vollmond (gość)

No cóż , nie jest łatwo napisać dobrą rolę dla starszej pani więc zwykle jest mamusią albo babcią. Ale Małgorzata Pieczyńska przynajmniej próbuje spotykać się z mężczyznami , chociaż na razie trafia na oszustów.

17.11.2020 16:55
  • ala (gość)

Męczy mnie przesadnie cukierkowa rola M. Pieczyńskiej, którą gra w M jak Miłość. Chwilami nie da się tych jej umizgów, serialowej mamci i babci oglądać, rola którą gra, jest nie naturalnie kreowana i przesadzona ,hmm,,nadopiekuńcza, wzorowa, niczym nie zmęczona, babcia i mamusia dla swoich dorosłych już synów, chcąca przeżyć życie za nich, jakby nie miała swojego własnego życia i spraw ,czy nie można tej roli trochę, jakby ubrudzić , podkręcić, żeby była bardziej realna, czy Pani Pieczyńska będzie cały czas odgrywała, taką słodziutką, mamcię i babcię, biegnącą na każde zawołanie swoich dorosłych synów ,którzy powinni żyć swoim życiem i swoimi sprawami ? Mnie od tej słodkości i przesadności zwyczajnie mdli . Nie podoba mi się sztuczność i przesadność tej roli.

03.11.2020 23:19
  • steckiewicz piotr (gość)

Nie dość że freudowskie to jeszcze dzieciaka w to mieszają który nie jest zawodowym aktorem i w takiej scenie grac nie powinien.

27.10.2020 15:21
  • pikuszczak (gość)

Pod koniec ostatniego odcinka pojawiły się jakieś freudowskie wątki. Nie wiem czy to nie będzie dla widzów za trudne. Może spaść oglądalność.

24.09.2020 15:05
  • albert (gość)

Fajna jest ta Inka , aktorsko chyba lepsza niż mamusia.

29.04.2020 12:30
  • klopas (gość)

Dużo natłukli tych odcinków chyba musieli kręcić już na granicy wirusa. Dawniej to by się poznało po krajobrazie kiedy to mniej więcej było teraz nie da rady bo od grudnia do marca wygląda tak samo.

27.04.2020 15:07
  • alfons wojewódzki (gość)

Za dużo wątków na raz , trochę się to wszystko rozłazi. Ale będzie przymusowa przerwa bo przez wirusa nie mogą dalej kręcić. Będzie czas dla scenarzystów żeby trochę uspokoić grę.

19.03.2020 14:34
  • Kamilek (gość)

Jasne ,ze graja ! na siebie,ludziom i swoim znajomym na nerwach hahahahah

15.03.2020 21:55
  • Zenella (gość)

Roznerski i Kurdej Szatan to drewna aktorskie? Nie wydaje mi się. Ale takie sprawy najlepiej weryfikuje teatr. Czy oni w ogóle gdzieś grają w teatrze - wie ktoś?

10.03.2020 15:12
  • Gabrysia (gość)

Do Timotiego,dzieki za poprawke,chcialam zwrocic uwage na to ,ze inteligentni widzowie nie bardzo lubia jak sie ich karmi byle jaka guma do zucia dla oczu.Jesli ktos patrzy na obraz beztresciwie,lyknie wszystko,mnie to nie przeszkadza,mnie przeszkadza taki kicz,nic na to nie poradze.Zreszta jest tylu ludzi ,co lykna te "strawe dla oczu" bezkrytycznie i zwieksza ogladalnosc.Jesli ja pomine takie "perelki",nie spowoduje zbytniej straty w procencie ogladalnosci.Moim zdaniem caly taki serial moznaby podzielic na odcinki,kazdy odcinek odczytaliby lektorka i lektor (stosownie dla kobiet i mezczyzn wystepujacych w tym pierdalu)przepraszam - serialu. Nie byloby wtedy problemu z odpowiednim rezyserowaniem bo i po co ? Prosciej ?porosciej - ludziska przed plazmami wysluchaliby i wiedzieliby to samo, co sie dowiedza z czytania tych 'aktorow'.A o ile taniej ! Jakie gaze dla lektorow i obslugi ! To moj pomysl na nowa polska - (mysle ze nie tylko) - sztuke, typu gadu-wizja.

05.03.2020 13:15
  • felindra (gość)

Poważny błąd w scenariuszu. Skąd Nina znała historię rodziny Joasi? I skąd wiedziała kim jest Małgosia Mostowiak? Przeczytała w wolnej chwili streszczenia odcinków sprzed 10 lat?

19.02.2020 06:46
NowszeStarsze

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 3.8 Głosów: 40

Nagrody

• Telekamery 2003

• (Nominacja) Najlepszy serial
  • Telekamery 2004

• Najlepszy serial
  • Telekamery 2005

• Najlepszy serial
  • Telekamery 2006

• Najlepszy serial obyczajowy
  • Telekamery 2007

• Złota Telekamera Tele Tygodnia

Ciekawostki

• Robert Moskwa, który gra Artura Rogowskiego, ubiegał się o rolę Rafała Lubomirskiego. Ostatecznie w postać Rafała wcielił się Jacek Poniedziałek.

• Danuta Stenka otrzymała propozycję zagrania Marii Zduńskiej. Aktorka nie chciała jednak wiązać się z serialem na kilka lat z serialem.

Cytaty

• Przecież ja jestem do rany przyłóż… i gangrena gotowa…

– Lucjan Mostowiak (Witold Pyrkosz)
  • Nie jesteśmy już małżeństwem, więc chyba najwyższy czas, abyśmy zostali przyjaciółmi.

– Krystyna Filarska (Hanna Mikuć)

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.