Świat według Kiepskich Odcinek 438 - Wiem, co jem

Polska 2022

Streszczenie odcinka

Serial komediowy "Świat według Kiepskich" w tym roku odchodzi swoje 15-lecie! Ten serial już dawno zyskał miano kultowego, a liczne badania dowodzą, że jest uważany za najzabawniejszą polską produkcję telewizyjną. Stale rośnie też grono jego nowych fanów. W jubileuszowych odcinkach na planie spotyka się stała, doborowa obsada: Andrzej Grabowski, Marzena Kipiel-Sztuka, Bartosz Żukowski, Ryszard Kotys, Renata Pałys, Dariusz Gnatowski, Barbara Mularczyk, Anna Ilczuk i pojawią się gościnnie nowe gwiazdy: Małgorzata Kożuchowska w roli… Celebrytki i Piotr Grabowski jako Kulturalny Mężczyzna. W świecie Kiepskich zawsze dużo się działo i jeszcze większą dawkę absurdalnego humoru twórcy zafundują nam w premierowej serii. Ferdek (Andrzej Grabowski) i Halinka (Marzena Kipiel-Sztuka) zapragną sprzedać mieszkanie i wyjechać w ciepłe kraje. Halinka Kiepska niespodziewanie przyczyni się też do dymisji jednego z ministrów, a nawet do wybuchu zamieszek na ulicach Warszawy. Natomiast Ferdek trafi do… więzienia. Ich sąsiedzi również nie będą próżnować. Paździochowie (Renata Pałys, Ryszard Kotys) staną w kulinarne zawody z Kiepskimi i razem wystąpią w programie o gotowaniu. Mieszkańcy niepospolitej, wrocławskiej kamienicy przy ulicy Ćwiartki 3 przeżyją jeszcze bardziej dramatyczne chwile, kiedy Ziemi zagrozi inwazja obcych. W innym odcinku tego najnowszego sezonu mieszkanie Kiepskich zamieni się w tymczasowy szpital, w którym leczyć się będą: Ferdek, Paździoch i Boczek (Dariusz Gnatowski). Każdy chciałby kurować się w placówce, którą kieruje Halinka Kiepska (Marzena Kipiel-Sztuka) i w której szpitalna dieta jest anty-dietą, a "siostra", czyli Jolasia (Anna Ilczuk) - żona Waldusia (Bartosz Żukowski) - to ucieleśnienie męskich marzeń o pielęgniarkach. Najnowszy, 16. sezon "Świata według Kiepskich" niezmiennie reżyseruje Patrick Yoka, a na zlecenie Telewizji Polsat ten serial - już 15 lat! - produkuje ATM Grupa. Scenariusze do kolejnych niepowtarzalnych odcinków powstają dzięki współpracy trzech osób: Aleksandra Sobiszewskiego, Katarzyny Sobiszewskiej i Patricka Yoki.

Czas trwania:30 min

Kategoria wiekowa:

Gatunek:Serial/Serial komediowy

Świat według Kiepskich w telewizji

Galeria

Wiem, co jem
Wiem, co jem
Wiem, co jem
Wiem, co jem
Wiem, co jem
Wiem, co jem
Wiem, co jem
Wiem, co jem
Wiem, co jem
Wiem, co jem
Wiem, co jem
Wiem, co jem
Wiem, co jem
Wiem, co jem
Wiem, co jem
Wiem, co jem
Wiem, co jem
Wiem, co jem
Wiem, co jem
Wiem, co jem
  • Wiem, co jem
  • Wiem, co jem
  • Wiem, co jem
  • Wiem, co jem
  • Wiem, co jem
  • Wiem, co jem
  • Wiem, co jem
  • Wiem, co jem
  • Wiem, co jem
  • Wiem, co jem
  • Wiem, co jem
  • Wiem, co jem
  • Wiem, co jem
  • Wiem, co jem
  • Wiem, co jem
  • Wiem, co jem
  • Wiem, co jem
  • Wiem, co jem
  • Wiem, co jem
  • Wiem, co jem

Powiązane artykuły