Moja historia

Polska 2023

Program zachęca do profilaktyki onkologicznej. Punktem wyjścia każdego odcinka jest historia konkretnej osoby, która opowiada o swojej walce z rakiem.

Czas trwania:12 min

Kategoria wiekowa:

Gatunek:Dokument/Cykl reportaży

Moja historia w telewizji

Galeria

Moja historia - Program
Moja historia - Program
Moja historia - Program
  • Moja historia - Program
  • Moja historia - Program
  • Moja historia - Program
  • Remigiusz Zakrzewski

    Montaż

Opis programu

Program jest kontynuacją cyklu z 2018 roku. Ma promować profilaktykę onkologiczną, ale z perspektywy pacjenta, co oznacza, że punktem wyjścia do każdego odcinka będzie historia walki z rakiem konkretnej osoby. Human story otwierać będzie każdy z odcinków, a opowieść pacjenta będzie przyczynkiem do rozmowy z ekspertem w drugiej części programu. Audycja ma przekonywać widzów, że diagnozy rak, nie należy się obawiać, że z chorobą można wygrać, o ile lekarzebędą mieli czas na reakcję. Warunkiem tego jest wczesna diagnostyka. Poprzez opowieść pacjentów, chcemy oswoićnaszych widzów z tą chorobą, przekonać ich, że nie należy jej demonizować. Takie podejście bowiem skutkuje tym, że w Polsce mimo dobrej diagnostyki i możliwości leczenia, mamy stosunkowo wysoki wskaźnik umieralności na nowotwory. Często głównym powodem jest zbyt późne wykrycie choroby. Dlatego w naszym cyklu położymy nacisk na informacje na temat programów profilaktycznych, a także będziemy promować zachowania, które pomagają uchronić się przed chorobą.