Muzeum polskiej piosenki

"Augustowskie noce", "Kwiaty we włosach", "Kryzysowa narzeczona", Polska 2021

Program stworzony we współpracy z Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. W każdym odcinku zostanie przedstawiona historia związana z powstaniem jednego polskiego przeboju.

  • Czas trwania: 9 minut, Gatunek: Rozrywka

Muzeum polskiej piosenki w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Tomasz Knittel Scenariusz
  • Piotr Malinowski Scenografia

Opis programu

ZwińRozwiń

W każdym odcinku twórcy programu przedstawiają historię jednego polskiego przeboju sprzed lat. Widzowie dowiedzą się, w jakich okolicznościach powstała piosenka, kto ją stworzył i jak potoczyły się losy autora. Prawie każdy przebój ma swoją historię, związane z nim anegdoty i opowieści. Będzie mowa również o rozterkach autorów i zabawnych sytuacjach.

W każdym odcinku twórcy programu zrealizowanego w koprodukcji z Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu przedstawiają historię jednego rodzimego przeboju sprzed lat. Widzowie dowiedzą się, jak doszło do powstania konkretnego utworu, kiedy to się stało, kto za tym stał, a także jak potoczyły się losy autora. Prawie każdy przebój ma swoją historię, która obrosła anegdotami, wiążą się z nią zakulisowe opowieści, zdarzenia losowe, życiowe rozterki, zabawne sytuacje. W tym programie historia piosenki "Tyle samo prawd ile kłamstw" Izabeli Trojanowskiej.

Komentarze

Skomentuj
  • esteta (gość)

    Totalna kupa, bezczelnie wycierająca sobie gębę słowem "polskiej". Największe chałtury rodem z "Koncertu życzeń" TV z lat 80, zachwalane głównie przez emerytowanych PRL-owskich klakierów, razem z nimi wygrzebanych na te okazję z zasłużonego medialnego niebytu, najwidoczniej tak przycisniętych finansowo, że w desperacji gotowych nazwać smętnego gniota Sośnickiej czy Rybińskiego największymi przebojami dekady, w której akurat polska muzyka przeżywała niepowtarzalny wysyp prawdziwych talentów i szlagierów. Smutne, że wśród tych osobników zaplątał się Skiba z Big Cyca ... Jaki cel miało odgrzebywanie chałtury, której już wtedy nikt poniżej 40-tki nie słuchał ? Chyba tylko po to, by uświadomić młodemu pokoleniu, że potrafi istnieć coś jeszcze gorszego niż disco polo, i że TVP jest niereformowalna, wciąż pełna nieuleczalnych zboczeńców odpornych na największe zmiany rządów

    14.09.2016 00:55

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 7.0 Głosów: 3

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×